فهرست
ونگر: رفتار هواداران چلسی تاسف برانگیز است
ونگر: رفتار هواداران چلسی تاسف برانگیز است

ونگر: رفتار هواداران چلسی تاسف برانگیز است

آی اسپورت - آرسن ونگر مربی آرسنال رفتار نژادپرستانه هواداران چلسی را رقت انگیز و دلخراش توصیف کرد. تصویری از تعدادی از هواداران چلسی در ایستگاه متروی ریشلیو- درو در پاریس منتشر شد که در آن یک مرد سیاهپوست را به بیرون قطار هل می دهند و در واقع اجازه سوارشدن به او نمی دهند و بعد از آن فریاد می زنند:«ما نژادپرست هستیم و اینطور رفتار می کنیم.»

چلسی این سه هوادار را شناسایی کرده و آنها را از حضور در استمفوردبریج منع کرده است. ضمن اینکه در بیانیه‌ای شدیداللحن از هرگونه اقدام قانونی علیه آنها حمایت کرده است. قربانی این نژادپرستی که فردی 33 ساله به نام سلیمان است، خواهان زندانی‌شدن این افراد شده است.

مربی آرسنال گفت:«این کار واقعا دلخراش و تاسف‌برانگیز بود. متاسفانه ما با انواع این رفتارها روبرو هستیم و باید به شدیدترین شکل ممکن با آنها برخورد کنیم. این یک مشکل جامعه است. هیچ کس راه حلی فوق‌العاده برای آن پیدا نکرده اما این رفتار ریشه در کودکی و تحصیلات هر کسی دارد. خطر انسان‌های افراطی در هر جامعه‌ای وجود دارد. همیشه انسان هایی هستند که برای مشکلات راه‌ حل‌هایی همراه با تندروی پیدا می کنند اما شما باید راهی برای مقابله اصولی با آن پیدا کنید.»

از مربی فرانسوی سوال شد که آیا ژوزه مورینیو مربی چلسی وظیفه دارد که علنا این رفتار را تقبیح کند و ونگر اینطور پاسخ داد:«فکر نمی کنم مربی‌ها با چنین رفتاری موافق باشند. آنها هم باید با این نوع رفتار مخالفت کنند، این کار واقعا بی‌معنی است.»

چلسی به تحقیقات خود در این زمینه ادامه خواهد داد و تاکید کرده اگر شواهد و مدارک کافی به دست آورد محرومیت برای تمام عمر برای خاطیان در نظر خواهد گرفت اما اتحادیه فوتبال اروپا(یوفا) به دلیل اینکه چنین اتفاقی خارج از استادیوم باشگاه رخ داده، تیم لندنی را مجازات نمی کند.

     
آی اسپورت
2015-02-20 15:29:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر