فهرست
پدیده لیگ برتر؛ بالاتر از سیدجلال و شبیه به امید
پدیده لیگ برتر؛ بالاتر از سیدجلال و شبیه به امید

پدیده لیگ برتر؛ بالاتر از سیدجلال و شبیه به امید

آی اسپورت - قلعه‌نویی در لیگ دهم هافبکی مازندرانی، با قامتی ۱۷۸ سانتی‌متری و ۲۲ ساله از لیگ یک پیدا کرده بود و برای سپاهان خرید. بازیکنی که امید ابراهیمی نام داشت و خیلی زود کیفیت بالای فوتبالش را به همه اثبات کرد. حالا این اتفاق بعد از هشت سال تکرار شده و قلعه‌نویی یک بار دیگر بازیکنی با همین مشخصات را برای سپاهان کشف کرده است.

در ابتدای این فصل محمد کریمیِ ۲۲ ساله توسط قلعه‌نویی از خونه‌به‌خونه بابل خریداری شد و با سپاهان قرارداد بست. بازیکنی که در پایان سومین هفته لیگ برتر، بهترین بازیکن لیگ از نگاه نمرات سایت نود است. محمد کریمی ۲۲ ساله بعد از بازی نه‌چندان خوب سپاهان در هفته نخست، به ترکیب این تیم اضافه شد. از شانس خوب کریمی، سپیدرود بحران‌زده اولین حریف او در لیگ برتر بود. در آن مسابقه تفاوت دو تیم به قدری زیاد بود که تیم قلعه‌نویی ۶ گل به حریفش زد. ۶ گلی که کریمی هم روی آن‌ها تاثیرگذار بود و یک پاس‌گل داد. 

کریمی در ۱۷۵ دقیقه‌ای که به میدان رفته بیشترین پاس کلیدی را برای سپاهان ارسال کرده است. این بازیکن به طور متوسط ۲،۱ پاس‌کلیدی در هر نود دقیقه ارسال می‌کند. جنب‌وجوش‌های او هم حسابی به چشم می‌آید و دومین لمس توپ را هم بین بازیکنان سپاهان داشت. دقت پاس کریمی هم عدد قابل قبول ۸۳،۷درصد است که فقط سه بازیکن سپاهان از این حیث دقتی بالاتر از او داشتند. البته ارسال پاس‌های ریسکی و کلیدی او در پایین آمدن دقت پاسش هم کم‌تاثیر نیست. طبق آمار متریکا، محمد کریمی در کارهای دفاعی هم متعهد است. از نظر توپگیری از حریف فقط سعید آقایی آماری بهتر از کریمی ثبت کرده. در مجموع عملکردهای دفاعی باز هم محمد کریمی دومین بازیکن برتر سپاهان است.

پاس تماشایی محمد کریمی در هفته دوم باعث شد که مهرداد محمدی در شرایطی تک به تک با دروازه‌بان قرار بگیرد و کوروش ملکی به اجبار بیرون از محوطه جریمه توپ را با دست دفع کند. تصویر زیر یکی از چهار پاس‌کلیدی این فصل محمد کریمی است که در دو بازی ارسال شده.

1
1

2
2

کریمی تبحر بالایی در ارسال کرنر هم دارد. در بازی با پیکان دو مرتبه با ارسال‌های او بود که سپاهان صاحب موقعیت خطرناک گل شد. ضمن اینکه در بازی با سپیدرود هم سپاهان روی کرنر محمد کریمی به گل رسید و اولین پاس‌گل این فصل این بازیکن به ثبت رسید.

نود

۷ ۱  
آی اسپورت
2018-08-15 19:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
مهرداد
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۲۰
بازیکن خوبیه ولی دو سه تا مشکل داره

قدرت شوت زنیش چندان بالا نیست یا لا اقل زیاد شوت نمیزنه

جنگندگیش هم یه مقدار کمه و وارد درگیری تن به تن نمیشه که عیارش سنجیده بشه

سانترهای جناحینش هم ضعیفه


در سایر موارد به گواه آمار از بهترین های پست خودش بوده در سه هفته نخست
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر