فهرست
نکته روز: نژادفلاح و یک استراتژی عجیب
نکته روز: نژادفلاح و یک استراتژی عجیب

نکته روز: نژادفلاح و یک استراتژی عجیب

آی اسپورت/ عضو همیشگی و نه چندان موثر هیئت مدیره های باشگاه پرسپولیس، حالا بالاخره بعد از سال ها این فرصت را به دست آورده که مهم ترین جایگاه کادر مدیریتی این باشگاه را تصاحب کند تا هواداران پرسپولیس بعد از مدت ها شنیدن نام او در حوالی باشگاه، قدرت مدیریتی او را نیز در روزهای نه چندان خوشایند لیگ چهاردهم محک بزنند. تصمیم برکناری حمیدرضا سیاسی، می توانست خیلی زودتر از این ها رنگ واقعیت به خود بگیرد تا پرسپولیسی ها پنجره نقل و انتقالات را بدون مدیرعامل به پایان نبرند اما این ماجرا چند ماه بعد از انتشار خبر دستگیری سیاسی به وقوع پیوست تا تصمیم های تازه، در گیرودار فاکتوری کلیدی به نام زمان قرار داشته باشند.

تغییر در راس هرم مدیریتی باشگاه، احتمال تغییر کادر فنی در پرسپولیس را پررنگ کرد. نژادفلاح به محض ورود، از توافق جدی با برانکو ایوانکوویچ حرف زد و بلافاصه، از مذاکره های اولیه با افشین قطبی خبر داد تا از میزان جدیت تمایل اش برای نشاندن برانکو روی نیمکت کم کند. رفته رفته مصاحبه های رنگارنگ نژادفلاح و حمایت هر روزه از یکی از نامزدها، نشان دادند ماجرا آنقدرها که در ابتدا به نظر می رسیده جدی نبوده و درخشان فعلا به کارش در باشگاه پرسپولیس ادامه خواهد داد. حتی اگر هر روز یک نفر روی جلد روزنامه ها تبدیل به صاحب جدید نیمکت سرخ ها شود.

شاید در ابتدا توقع می رفت داستان برکناری درخشان و انتخاب سرمربی جدید، پیش از مسابقه با صبا صورت بگیرد و سرمربی تازه سرخپوشان، این مسابقه را از روی سکو تماشا کند و در اولین دیدار تیم در لیگ قهرمانان آسیا، روی نیمکت بنشیند. در پرسپولیس اما خبری از یک برکناری سرعتی نبود و به نظر می رسید بازی با صبا، به عنوان آخرین شانس پیش روی درخشان قرار گرفته باشد. در این مسابقه هم اما خبری از پیروزی نبود و پرسپولیسی ها با یک نیمه بسیار ضعیف و یک نیمه نسبتا خوب، دو امتیاز خانگی دیگر را در برابر یکی از کم مهره ترین تیم های لیگ از دست دادند. در پایان مسابقه، درخشان درباره «20 موقعیت گل!» پرسپولیس حرف زد و تمایلی برای جدایی از نیمکت این باشگاه نشان نداد. این وضعیت کم و بیش در مدیریت نیز برقرار بود. نژادفلاح در گزاره ای سرشار از تناقض، تاکید کرد حمید درخشان در دیدار با لخویا «با قدرت» روی نیمکت حضور خواهد داشت و در صورت ناکامی مربی دیگری «جایگزین» او می شود!

واضح است که پرسپولیسی ها از مدت ها قبل، نه تنها قهرمانی، بلکه حتی شانس قرار گرفتن در منطقه سهمیه جدول رده بندی را از دست داده اند. تیم نادرخشانِ حمید درخشان در جام حذفی نیز به دست تیم یحیی گل محمدی حذف شده و حالا از همه این فصل، تنها لیگ قهرمانان آسیا باقی مانده و جنگیدن در گروهی که یک گروهِ مرگ تمام عیار به شمار می رود. قرمزها شانس بسیار کمی برای صعود از این گروه دارند اما همین شانس کم نیز در صورت شکست خانگی در مسابقه اول، تقریبا به صفر خواهد رسید. شاید با تغییر کادر فنی وتزریق هیجان مثبت، می شد توقع داشت سکوهای سه شنبه آزادی مملو از تماشاگر باشد و این اتمسفر، به پرسپولیس برای کسب یک پیروزی غیرمنتظره کمک کند اما در شرایط فعلی، احتمالا فرصت بهره بردن از این اهرم نیز برای سرخ ها فراهم نخواهد شد. حمید درخشان در صورت کامیابی پرسپولیس برابر لخویای پرستاره و مربی بزرگ اش، در سمت خود ابقا خواهد شد اما سوال اینجاست که در صورت ناکامی، مربی بعدی وارث چه تیمی خواهد شد؟ او، برانکو باشد یا قطبی و یا حتی ژوزه مورینیو، تیمی را به ارث خواهد بود که هیچ امیدی برای نتیجه گرفتن در هیچ تورنمنتی ندارد و طبعا نخواهد توانست در پایان فصل در یک تیم بی انگیزه، به دستاورد خاصی دست پیدا کند. پس، به جای اخراج درخشان پس از شکست برابر لخویا، شاید بهتر باشد این مربی در هفته های بعدی نیز به کارش ادامه بدهد و سرمربی جدید، از ابتدای فصل آینده به تیم ملحق شود و تیم را با سلیقه خودش ببندد و مسئولیت نتایج را نیز به طور کامل بر عهده بگیرد.

محمدحسین عباسی

 

 

 

     
آی اسپورت
2015-02-21 13:36:12
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر