فهرست
۱۶ نحس؛ همه دلایل فاصله بین بارسلونا و رئال‌
۱۶ نحس؛ همه دلایل فاصله بین بارسلونا و رئال‌

۱۶ نحس؛ همه دلایل فاصله بین بارسلونا و رئال‌

آی‌اسپورت- تساوی اول هفته تیم فوتبال رئال مادرید مقابل سلتاویگو باعث شد این تیم ۱۶ امتیاز از بارسلونا عقب بیفتد. این یعنی باشگاه مادریدی از رویای رسیدن به قهرمانی یک قدم دیگر دور ماند. اختلاف آن‌قدر زیاد شده که کمتر کسی امید دارد زیدان بتواند شرایط را تغییر دهد. اما دلایل افت رئا‌ل‌مادرید و اختلافی که با بارسلونا پیدا کرد چه بود؟ در زیر به برخی از تفاوت‎های دو تیم اشاره می‏ کنیم.

ترشتگن و ناواس

دروازه‌بان‎های دو تیم شرایطی کاملا متفاوت داشتند. دروازه‎بان آلمانی بارسلونا فصلی فوق‎العاده داشت و یکی از بهترین عملکردهایش را به نمایش گذاشته است. در سمت مقابل ناواس مدتی با مصدومیت دست و پنجه نرم کرد و بعد هم مشخص شد که عملکردش افت داشته است. خرید کاپا،‌ گلر بیلبائو هم که به دعوای بیم پرز و زیدان منجر شد تا اوضاع برایشان بدتر هم بشود.

تفاوت نیمکت

بارسلونا متوجه شد که بازیکنان ذخیره این تیم کمک زیادی در رسیدن به موفقیت به این تیم خواهند کرد. در بازی مقابل ختافه برای مثال هم دنیس سوارز گل زد و هم پائولینیو. در بازی مقابل سویا هم آلکاسر دو گل زد. اما در مقابل رئال مادرید، قدرت نیمکتش را با فروش چند بازیکن اصلی مانند خامس و موراتا از دست داد و زیدان گزینه مناسبی روی نیمکت ندارد.

زیدان و والورده

والورده با اینکه ابتدا انتخابی جذاب برای بارسلونا نبود، اما توانست خودش را به خوبی ثابت کند و با قدرت تیمش را به سمت موفقیت پیش می‌برد. کسی که آرامش درونی‌اش را به نیمکت بارسلونا و بازیکنان هم تزریق کرده است. اما زیدان بعد از بردن چندین جام خسته و عصبانی به نظر می ‏رسد و در واقع قدرتش سابق را از دست داده است.

مسی و رونالدو

در شرایطی که رونالدو پنجمین توپ طلا را کسب کرد و نتوانست به درخشش سال گذشته ادامه دهد، مسی دوباره به اوج بازگشت و بارها تیمش را نجات داد. رونالدو حتی در بازی‎های اول تیمش محروم بود و تا مدت‎ها هم در گلزنی برای تیمش در لالیگا ناکام بود. 

 

۶    
آی اسپورت
2018-01-10 17:46:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر