فهرست
گزارش ویژه: سوت‌های عجیب داوری به نفع مس‌کرمان در لیگ‌یک/ 5 بازی، 7 اخراجی، یک پنالتی و 2گل مشکوک!
گزارش ویژه: سوت‌های عجیب داوری به نفع مس‌کرمان در لیگ‌یک/ 5 بازی، 7 اخراجی، یک پنالتی و 2گل مشکوک!

گزارش ویژه: سوت‌های عجیب داوری به نفع مس‌کرمان در لیگ‌یک/ 5 بازی، 7 اخراجی، یک پنالتی و 2گل مشکوک!

اختصاصی آی‌آسپورت- در لیگ یک فوتبال ایران آنقدر اتفاقات عجیب روی می‌دهد که دیگر برای افرادی که این لیگ را دنبال می‌کنند عادی شده. اما این بار اتفاقی جالب‌تر برای یک تیم صنعتی رخ داد.

مس کرمان که با هزینه بالا و  استخداماکبر میثاقیان راه بازگشت به لیگ برتر را برای خود هموار می‌دید، نیم فصل خوبی را پشت سر نگذاشت. اما در چند بازی گذشته مسابقات این تیم با اتفاقات عجیبی همراه شده. اتفاق جالب برای این تیم اخراجی‌های  پرتعداد بازیکنان حریف در بازی رودرروی مس کرمان است. موضوعی که علی رغم اعتراضات گسترده سایر تیم‌ها و مشکوک خواندن این قضیه، سرمربی این تیم تحلیل دیگری برایش دارد: «من به بازیکنانم از قبل گفته بودم که خوشبختانه تیم‌ها از ما می‌ترسند و به اجبار روی به بازی فیزیکی می‌آورند. پس داور مجبور می‌شود آنها را با کارت جریمه کند.»

نکته جالب توجه در مورد تیم میثاقیان همین جا است. بر اساس استدلال اکبر میثاقیان احتمالا تا پایان هفته نهم بازی‌ها تیم‌ها در برابر مس بازی درگیرانه‌ای را انجام نمی‌دادند و تنها یک بازیکن آن هم در هفته اول ، اخراج شد. اما در پنج بازی آخر این تیم، هفت بازیکن از تیم‌های مقابل از زمین بازی بیرون رفتند. اتفاقی که باعث شد با هشت نفره شدن نفت‌وگاز گچساران، شاگردان اکبر میثاقیان پس از شش هفته به برد برسند. اتفاقات عجیب داوری در پنج بازی اخیر مس را در اینجا مرور می‌کنیم:

 

هفته دهم/ مس کرمان 1-2 فولادنوین اهواز

مصطفی ماهی بازیکن فولاد نوین اهواز  با دریافت کارت قرمز مستقیم داور از بازی اخراج می‌شود.

 

هفته یازدهم/ آلومینیوم هرمگان1-0 مس کرمان

بابک بیداری هم از آلومنیوم با اخراج داور از بازی اخراج می شود اما باز هم مس قادر به شکستتیم ده نفره نیست. این سومین دیدار نیم فصل اول بود که مس نتوانست تیم ده نفره را شکست دهد.

 

هفته دوازدهم/ مس کرمان 2-1 نفت و گاز گچساران

میثاقیان که تیمش در نیم فصل اول در جایگاه یازدهم جدول دوازده تیمی جای داشت، قول صعود داد. در اولین دیدار نیم فصل دوم بازی تا دقیقه 50 یک بر یک دنبال می‌شد. داور مسابقه سه بازیکن تیم مهمان را اخراج کرد تا در لحظات پایانی بازی مس گل برتری را بزند.

هفته سیزدهم/ نیروی‌زمینی 1-2 مس کرمان

نیروی‌زمینی با یک گل از حریف پیش افتاده بود. اما در آغاز نیمه دوم مس کرمان گل تساوی را زد. گلی که با اعتراض شدید تیم میزبان همراه بود و بازی با تاخیر چند دقیقه‌ای مواجه شد. بازیکنان نیروی زمینی معتقد بود داور بازی سوت نزده بود که مس کرمان ضربه ایستگاهی را زد. با نگاهی به تصویر آهسته مشاهده می‌شود داور بازی هم حواسش به ضربه زده شده نبود. یک ربع بعد، روح الله باقری روی ضربه ریباند گل دوم را به ثمر رساند. گلی که با اعتراض کم سابقه و شدید سرمربی و سرپرست تیم میزبان همراه بود. مسئولان نیروی‌زمینی معتقد بودند این گل در شرایط آفساید به ثمر رسید و به هیچ عنوان این گل را قبول نداشتند. با پایان بازی هم در مصاحبه ها حرف های جالب و تاسف شنیده شد.

 

هفته چهاردهم/ مس کرمان 1-0 یزد لوله

در شرایطی که اکبر میثاقیان در نیم فصل اول تنها دو بار حریفان را شکست داده بود در سومین هفته از دور برگشت موفق به کسب سومین برد پیاپی شد. دیداری که باز هم با حاشیه های فراوانی همراه بود. دو اخراجی و یک پنالتی. یزدی ها هیچ کدام از اخراجی ها را قبول نداشتند. بازیکن این تیم هم که مرتکب پنالتی شد در پایان بازی اظهار داشت: «من زمین افتاده بودم و هیچ دیدی به توپ نداشتم. توپ هم به شانه‌ام برخورد کرد. این را داور چطور پنالتی گرفت؟» بازیکنان دیگر این تیم هم داوری را بسیار مشکوک خواندن و پا را فراتر گذاشتند: «سرمربی مس همین طوری چهار تیم لیگ برتر آوردند دیگر. شما بروید ببینید چرا این تیم از ابتدای لیگ تا الآن هیچ گلی را از نقطه پنالتی نخورده» البته میثاقیان در پایان بازی معتقد بود داور به تیم حریف رحم کرد و باید چند بازیکن دیگر این تیم را هم با کارت جریمه می‌کرد.

نکته: با توجه به این که تیم پدیده سال قبل با همین اکبر میثاقیان به لیگ برتر رسید و تیم‌های لیگ یکی معتقد بودند نتایج پدیده خارج از زمین تعیین می‌شود و به پنالتی های مشکوکی که در هر بازی برای این تیم گرفته می‌شد و گل‌های دقایق پایانی پدیده اعتراض داشتند، حال مس کرمان هم با این اتفاقاتی که افتاد و گذشته پر حرف و حدیث میاقیان باید خودش را آماده جنگ شدید سایر تیم ها کند.

 

  ۲  
آی اسپورت
2015-02-21 15:22:56
نظر دهید
۲ نظر
امیر قادیکلایی
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۳، ۱۵:۲۴
واقعا برای این فوتبال کثیف باید تاسف خورد
مهرزاد اسپورت
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۳، ۱۵:۵۲
باورم نمیشه. اون وقت چرا کسی اصلا اعتراضی به فدراسیون فوتبال نکرده؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر