فهرست
پشت پرده یک تراژدی؛ بدهی های تمام نشدنی باشگاه پارما
پشت پرده یک تراژدی؛ بدهی های تمام نشدنی باشگاه پارما

پشت پرده یک تراژدی؛ بدهی های تمام نشدنی باشگاه پارما

آی اسپورت –  روز یکشنبه این هفته درهای ورزشگاه انیو تاردینی شهر پارما به روی هواداران دو تیم بسته خواهد بود و بازی تیمهای پارما و اودینزه به زمان دیگری موکول شده است. دلیل این اتفاق تقریبا شوکه کننده است. پول کافی برای تضمین امنیت ورزشگاه وجود ندارد و شهربانی اجازه برگزاری مسابقه را در این شرایط نداده است. در واقع او به تیمها پیشنهاد کرده بود که بازی را پشت درهای بسته برگزار کند ولی تاوکیو رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا با این تصمیم مخالفت کرده و دستور لغو مسابقه را داد.

این اتفاق در لیگ باشگاهی ایتالیا منحصر به فرد است. هرگز در این رقاتها به دلیل اینکه باشگاهها پول کافی برای تضمین امنیت استادیوم و تامین انرژی را نداشته اند، هیچ مسابقه ای لغو نشده بود. اتفاقی شوکه کننده و بی سابقه. هواداران دو تیم اما تسلیم نمی شده و گفته اند که فردا عصر مقابل ورزشگاه تاردینی تجمع می کنند.

امروز تلخ ترین روز تاریخ باشگاه پارما که بیش از یک قرن از تاسیس آن می گذرد، نامیده شده است. و حالا غم و اندوه به خشم ناشی از دروغ هایی که در ماههای اخیر به هواداران و مردم گفته شده بود، اضافه شده اند. از چند روز پیش شهردار پارما بررسی این پرونده را شروع کرده و با اینکه هشدارهایی از فصل پاییز در مورد وضعیت نامطلوب این استادیوم داده شده بود، تازه الان دست به کار شده است. باشگاه 700 هزار یورو بدهی به فدراسیون دارد و شهردار به گفته خود درتلاش است تا هرکاری که می تواند برای نجات این تیم انجام دهد. در واقع آنها به دنبال راهی هستند تا پارما اعلام ورشکستگی کند و در این صورت می توان عنوان ورزشی باشگاه را حفظ کرد و تیم در صورت سقوط سه دسته پایین تر هم حق شرکت در سری B را دارا خواهد بود. دراین شرایط باشگاه پارما به حراج گذاشته خواهد شد و باید خریداری پیدا کند که تنها بدهی های ورزشی تیم به فدراسیون را پرداخت کند.  درخواست ورشکستگی در پایان این فصل اعلام خواهد شد و باشگاه به سه طریق می تواند اعلام ورزشکستگی کند.

پارما باشگاهی است که سالها در میان بدهی های کلان غوطه ور است. سال 2006 میزان بدهی های این تیم 16 میلیون یورو بود و امروز به 197 میلیون یورو  رسیده است. در این مدت 220 میلیون یورو از حق پخش بازی های تلویزیونی نصیب باشگاه شده و البته به آن باید درآمدهای حاصل از بلیط فروشی و قرارداد با اسپانسرها را هم اضافه کرد. اما سوال اینجاست که با وجود این درآمدها، چطور رقم بدهی باشگاه تا این اندازه بالاست؟

     
آی اسپورت
2015-02-21 15:47:57
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر