فهرست
فیروز کریمی، مربی برتر بهمن ماه
فیروز کریمی، مربی برتر بهمن ماه

فیروز کریمی، مربی برتر بهمن ماه

آی اسپورت- در همه 15 هفته نیم فصل اول لیگ برتر، ملوانی ها تنها به یک پیروزی دست پیدا کردند و موفق نشدند امتیازهای شان در رقابت های لیگ برتر را دورقمی کنند. علیرغم شروع کابوس وار ملوان موفق فصل گذشته در لیگ چهاردهم با نصرت ایراندوست، مدت نسبتا زیادی طول کشید تا مالکان باشگاه، حیا کن رها کن ها برای کادر فنی را جدی بگیرند و در نهایت قید ادامه حضور ایراندوستِ کهنه کار روی نیمکت تیم شان را بزنند. آن ها بعد از نصرت خان، به سراغ یک گزینه خارجی رفتند تا شاید تجربه موفق اسکوچیچ را تکرار کنند اما این گزینه خیلی زود به بن بست رسید تا مردم انزلی یک نام جدید را برای هدایت تیم شان بشنوند. فیروز کریمی در شرایطی سرمربی ملوان شد که سفیدها برای مدت زیادی از انتهای جدول جدا نشده بودند و رفته رفته داشتند خودشان را مهیای ال گیلانوی فصل آینده در رقابت های دسته یک می کردند. بهمن اما، ماه متفاوتی برای قوها و سرمربی شان بود.

 

فیروز کریمی که در قدم اول چند روز پس از امضای قرارداد با ملوان به تماشای تساوی تیمش با صبا نشسته بود، کمی بعد از این مسابقه از سمت اش استعفا کرد تا اوضاع در انزلی بحرانی تر به نظر برسد. این استعفا اما جدی گرفته نشد تا کریمی کارش را روی نیمکت تیم محبوب شمالی ادامه بدهد. فیروز در اولین تجربه نشستن روی نیمکت ملوان در یک مسابقه خانگی، با تراکتورسازی مدعی به تساوی صفر صفر دست پیدا کرد. روزهای روشن ملوان درست از هفته بعد کلید خوردند. جایی که انزلیچی ها به لطف واکنش غیرمنتظره مازیار زارع در درون دروازه به هنگام نواخته شدن ضربه پنالتی پرسپولیس، توانستند قرمزهای تهران را دبل کنند و همه 3 امتیاز این بازی را به دست بیاورند و برای دومین بار در لیگ چهاردهم پیروز شوند. یک هفته بعد، ملوان در خانه با سه گل راه آهن را در هم کوبید. پسران بندر در آخرین مسابقه بهمن ماه، سومین پیروزی پیاپی را در زمین استقلال خوزستان جشن گرفتند تا به کلی از قعر جدول رده بندی جدا شوند و به رده یازدهم برسند.

 

یحیی گل محمدی و امیر قلعه نویی به لحاظ آماری وضعیتی مشابه فیروز کریمی داشته اند اما بدون تردید بهمن را باید ماهِ درخشش آقای ف.ک دانست. او روحیه را به جمع سفیدها برگردانده و از یک تیم بحران زده، مجموعه ای ساخته که حالا دیگر نمی شود پیروز شدن اش را در زمره داستان های باورنکردنی گنجاند. این نکته را هم اما نباید فراموش کرد که تیمِ کریمی، فقط 2 امتیاز با منطقه سقوط فاصله دارد و دو دیدار سخت باقی مانده در اسفندماه با سپاهان و سایپا، نقشی تعیین کننده را در رقم خوردن رتبه نهایی این تیم در پایان سال 93 بازی خواهند کرد.

 

 

 

     
آی اسپورت
2015-02-21 17:13:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر