فهرست
فقط یک ماه تا خداحافظی؟/ تمام گزینه‌های جانشینی کی‌روش (2- دراگان اسکوچیچ)
فقط یک ماه تا خداحافظی؟/ تمام گزینه‌های جانشینی کی‌روش (2- دراگان اسکوچیچ)

فقط یک ماه تا خداحافظی؟/ تمام گزینه‌های جانشینی کی‌روش (2- دراگان اسکوچیچ)

آی اسپورت- بعد از شکست مقابل عراق و حذف در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا، اتفاق بعدی برای فوتبال ایران در رده ملی دو دیدار دوستانه در فروردین‌ماه خواهد بود که ممکن است آخرین بازی‌های تیم ملی تحت هدایت کارلوس کی‌روش باشند. کی‌روش هنوز به هیچ توافقی با فدراسیون فوتبال ایران نرسیده است و احتمال دارد بازی‌های دوستانه مقابل شیلی و سوئد آخرین همکاری او با فوتبال ایران را رقم بزنند. اما اگر قرار بر رفتن کی‌روش باشد، چه کسی جای او را خواهد گرفت؟ یک مربی ایرانی یا یک خارجی دیگر؟

آی‌اسپورت، گزینه‌های احتمالی برای جانشینی کارلوس‌ کی‌روش را یک‌به‌یک معرفی کرده و مورد بررسی قرار می‌دهد.


2- دراگان اسکوچیچ

وقتی به ایران آمد نفهمیدیم چه کسی آمده، ولی کم‌کم داریم می‌فهمیم! باز هم جای خوشحالی است که صبر نکردیم برود و بعد بفهمیم چه مربی بزرگی بوده است.

پیش از ورود دراگان اسکوچیچ به ایران، پیش‌زمینه ذهنی که از مربیان گمنام صربستان و کرواسی داشتیم چندان مثبت و امیدوارکننده نبود. تنها کروات‌های موفق در فوتبال ایران مربیانی در حد و حدود زلاتکو کرانچار بودند که پیش از حضور در کشورمان شایستگی خودشان را با پست‌هایی بزرگ در حد سرمربیگری تیم ملی کرواسی اثبات کرده بودند. اما در نقطه مقابل، از میودراگ یشیچ گرفته تا تومباکوویچ، آن قدر مربیان گمنام وارداتی از بلوک شرق به ایران آمده و با کارنامه‌ای ناموفق کشورمان را ترک کرده بودند که وقتی دراگان وارد انزلی شد فکر کردیم باز هم با یکی از همین ویچ‌های ناموفق طرف خواهیم بود. اما دراگان فقط چند هفته بعد از آغاز لیگ سیزدهم، ملوان را به اوج رساند و بخشی از بهترین نتایج تاریخ این باشگاه را در لیگ برتر بر جا گذاشت.

خوش‌تیپ‌ترین خارجی فوتبال ایران در سال‌های اخیر، پر از انرژی مثبت و شوق پیروزی است. آن‌قدر که حتی حذف و محرومیت نیمی از شاگردانش در لیگ اخیر هم نتوانسته مانع از روند پیروزی‌هایش در فولاد باشد و تیم او با وجود تمامی مشکلات هنوز در میان مدعیان قهرمانی جای محکمی دارد. اگر فرض را بر رفتن کارلوس کی‌روش بعد از دو بازی دوستانه در ماه فروردین بگذاریم، و اگر مسئولان فدراسیون اصراری بر ایرانی بودن جانشینِ او نداشته باشند، یکی از محتمل‌ترین و بهترین گزینه‌ها همین آقای دوست‌داشتنی است؛ مستر اسکوچیچ.


فقط یک ماه تا خداحافظی؟/ تمام گزینه‌های جانشینی کی‌روش (1-حسین فرکی)

     
آی اسپورت
2015-02-21 17:39:28
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر