فهرست
شفای خط حمله پرسپولیس؛ کدام یک از این سه نفر؟
شفای خط حمله پرسپولیس؛ کدام یک از این سه نفر؟

شفای خط حمله پرسپولیس؛ کدام یک از این سه نفر؟

آی اسپورت - خط حمله پرسپولیس این روزها بسیار کند کار می‌کند و این موضوع واضح‌تر از آن است که نیازی به شرح و تفسیر داشته باشد. تیم برانکو بعد از سه فصل آقایی، امسال به احتمال بسیار زیاد عنوان بهترین خط آتش لیگ را به رقبا تقدیم خواهد کرد؛ هرچند هنوز شانس مختصری برای حفظ آقای گلی توسط علی علیپور وجود دارد. پرسپولیس اخیرا بسیار کم گل می‌زند و همین گل‌های معدود هم عمدتا روی ضربات ایستگاهی و شروع مجدد به دست می‌آید. مخصوصا در سه بازی دشوار اخیر برابر ذوب‌آهن، سپاهان و تراکتورسازی، مشکل زهر نداشتن مهاجمان پرسپولیس بیش از گذشته به چشم آمد. این درست همان بزنگاهی است که همه نفرات باید بهترین کیفیت را ارایه بدهند و از کمترین موقعیت‌ها گل ساخته شود، اما علیپور به شدت افت کرده و از بودیمیر هم اصلا خبری نیست. مهاجم کرواتی که با امیدهای فراوان به عنوان جانشین گادوین منشا جذب شده بود، در 270 دقیقه سرنوشت‌ساز گذشته اصلا برای پرسپولیس به میدان نرفته. سرخپوشان برابر دو تیم اصفهانی و تراکتور فقط یک گل زدند که همان را هم کمال کامیابی‌نیا روی کرنر به ثمر رساند. همین مقدار نشان می‌دهد که وضع چقدر خراب است و برانکو باید خیلی خوش‌شانس باشد که با این قوای نیمه‌جان هجومی، مقطع سرنوشت‌ساز فصل را با حداکثر برداشت به پایان برساند. الان به نقطه‌ای رسیده‌ایم که هر بازی معنی یک جام را دارد؛ آیا از این حساس‌تر هم ممکن است؟

حیف از گوچی

پرسپولیسی‌ها بین دو نیم‌فصل خیلی تقلا کردند رضا قوچان‌نژاد را بگیرند، اما این بازیکن حاضر نشد به لیگ ایران بیاید. گوچی که نیم‌فصل ناموفقی را در قبرس پشت سر گذاشته بود، تصمیم گرفت به لیگ استرالیا برود و یک نیم‌فصل بدتر را آنجا تجربه کند! گوچی شاید همان حلقه مفقوده پرسپولیس بود؛ یک مهاجم تر و فرز که هم تحرک خط حمله را افزایش می‌داد و هم شم خوبی در گلزنی داشت. در فوتبال چیزی قابل پیش‌بینی نیست، اما با ضریب احتمال بالا می‌شود گفت اگر گوچی پرسپولیسی می‌شد، بازدهی خط حمله تیم و حتی خود علیپور افزایش چشمگیری پیدا می‌کرد.

کی‌روش به کار می‌آید؟

این روزها شایعه شده استنلی کی‌روش در لیست خرید فصل بعد سرخپوشان قرار دارد. قرارداد استنلی آخر فصل به پایان می‌رسد و باید دید او چه تصمیمی برای آینده فوتبالش می‌گیرد. استنلی که قد و قامت بسیار بلندی دارد، در حال حاضر در یکقدمی آقای گلی لیگ هجدهم ایستاده؛ عنوانی که در صورت قطعیت، قیمت او را افزایش خواهد داد. پرسپولیس البته گادوین منشا را با شرایط مشابه و با اتیکت «ستاره» جذب کرد، اما این بازیکن کارایی مورد انتظار را نداشت. حالا ممکن است استنلی هم در تیم بزرگتر دچار شوک شود؛ هرچند سپاهان هم تیم کوچکی نیست و نمی‌شود آن را با پیکان مقایسه کرد. یک بحث این است که کی‌روش پارسال با قلعه‌نویی در ذوب‌آهن بود و امسال با او به سپاهان آمد؛ بنابراین هیچ بعید نیست ادامه کار با این مربی را انتخاب کند و مثلا برای فصل بعد به استقلال بیاید. بحث دوم هم این است که ببینیم آیا کی‌روش نیازهای فنی پرسپولیس را برآورده می‌کند یا نه؟ استنلی روی آسمان مهاجم بی‌رقیبی است؛ اما آیا پرسپولیس فعلی ارسال‌کننده‌های خوبی در اختیار دارد؟ شاید هم برانکو در صورت جذب کی‌روش از او انتظار داشته باشد توپ‌های هوایی را به سود علیپور هدایت کند؛ شبیه کاری که گادوین منشا انجام می‌داد.

طارمی؛ همچنان خیرالموجودین!

برای پرسپولیسی‌ها اما یک احتمال دیگر هم وجود دارد که به بازگشت مهدی طارمی مربوط می‌شود. قرارداد طارمی با الغرافه قطر در پایان فصل خاتمه می‌یابد و او آزاد می‌شود. طبق معمول شایعات زیادی در مورد پیشنهادهای اروپایی طارمی وجود دارد، اما هیچ بعید نیست مثل 5 سال گذشته همه این حرف‌ها واهی باشد. در این صورت مساله بازگشت او به جمع سرخپوشان جدی‌تر می‌شود. پرسپولیسی‌ها البته دلخوری‌های زیادی از مهاجم بوشهری دارند که بحثش کلا جداست، اما اگر او برگردد لااقل از نظر فنی «جان» خط حمله تیم بیشتر خواهد شد. گره کور این خط آتش، همان خلاقیت، موقعیت‌طلبی و تبحر طارمی در فرصت‌سازی است؛ مخصوصا که او زوج خوبی هم با علیپور ساخته بود و طرفین به اندازه کافی از هم شناخت دارند. با توجه به قیمت بالای ارز و نامشخص بودن کیفیت خریدهای خارجی، طارمی با هر نگاهی هنوز هم برای پرسپولیس خیرالموجودین است؛ هرچند در صورت جدی شدن بازگشت او، مسایل اخلاقی و معرفتی بین هواداران و این بازیکن باید حل شود.

روزنامه گل

۱۹ ۵  
آی اسپورت
2019-05-06 01:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
فرهاد
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۱:۵۹
بودمیر پس شفای درد نبود ؟ شما که می گفتید برانکو اشتباه نمی کند خیلی کری می خواندید که هر چی برانکو بگوید پس چی شد ؟ شما هم رفتید سراغ تاکتیک قلعه نوعی و اویزان کیروش شدید؟ پس انگار تشخیص قلعه نوعی بهتر برانکو دلال بود خارجی اون خارجی تر بود. واقعیت خجالت نمی کشید انقدر قلعه نوعی را می کوبید و از برانکو بت می سازید پس دنبال خارجی قلعه نوعی می روید که جای خارجی برانکو بگذارید؟
۱
شله
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۳۳
کی گفته اون دسته بیل شله خوبه؟ اره خوبه برای سیستم بکش زیرش قندل، سیستم اوت دستی و پرتاب های بلند. یعنی اگه یه درصد اتفاقات کیسه و دلالی های شفر تو پرسپولیس اتفاق افتاده بود همین باسواد شهرنشین خوشکل شله زرد چه داستان هایی که نسروده بود خخخ
۲
یاشار
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۲:۲۳
فقط گوچی، پیرهن پرسپولیس واسه امثال طارمی خیلی گشاده، ایشاله هیچوقت بر نگرده بینمون، کیروش هم همون بیخ گردن قلعه بمونه، نخواستیمش. پیرهنمون رو ارزون نمیفروشیم.
۴
اسمان
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۲:۲۸
طارمی بهترین گزینه است.انشالله برگرده.
۳
###
دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۴:۳۴
کیروش که مفت نمی ارزه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر