فهرست
یادداشت روز: پیام صادقیان و ترنس فلچر گمشده اش
یادداشت روز: پیام صادقیان و ترنس فلچر گمشده اش

یادداشت روز: پیام صادقیان و ترنس فلچر گمشده اش

 یک/ ایستگاهیِ دیدنی دیدار هفته اول با نفت تهران، این انتظار را ایجاد می کرد که لیگ چهاردهم، روزهایی رویایی را پیش پایِ پیام صادقیان بگذارد. بچه های علی دایی در آن مسابقه به برتری نرسیدند اما نمایش درخشان پیام و استارت های خوب دقیقه 90 او، نشان از آمادگی ستاره ای می داد که لیگ سیزدهم را در شرایطی خوب به پایان رسانده بود. تنها یک هفته بعد اما، اعتراضِ عملی صادقیان به داور بازی خارج از خانه با فولاد، موجب شد این بازیکن تا هفته دوازدهم دیگر اجازه حضور در هیچکدام از مسابقه های پرسپولیس را نداشته باشد. شماره 11 نحیفِ سرخ ها در همه روزهای محاق، حمایت هواداران را برای خود داشت و همه پرسپولیسی ها از بازگشت قدرتمندانه او به میادین حرف می زدند اما سه دیدار متوالی با سایپا، پیکان و گسترش فولاد، ثابت کردند پیام فاصله بسیار زیادی با فرم خوب گذشته اش دارد. او بعد از مدت ها کش و قوس و کاهش محرومیت، سرانجام به دربی رسیده بود اما مصدومیت، این مسابقه حساس را به ساده ترین شکل ممکن از او گرفت تا هم تیمی ها، استقلال را بدون پیام و عصبانیت هایش شکست بدهند. پیام که به دلیل اعتراض به تعویض در یک مسابقه و خداحافظی اینترنتی از پرسپولیسی ها، حالا دیگر جایگاهش را در نگاه هواداران این تیم هم از دست داده بود، به دلیل مصدومیت 5 دیدار بعد از دربی پرسپولیس را نیز از دست داد و سرانجام با سی دقیقه کاملا ناامیدکننده در مقابل صبا، به ترکیب تیم بازگشت.

 

دو/ ستاره محوِ این روزهای تیم حمید درخشان، بدون تردید یکی از بهترین های فصل گذشته فوتبال ایران بود. پیام که در طول این فصل فقط 5 بازی نصفه و نیمه برای پرسپولیس انجام داده، در تمام طول لیگ سیزدهم فقط در 4 مسابقه غایب بود که دو تای آن ها نیز به خاطر محرومیت رقم خورده بودند. پسرِ یک گله  و بی پاس گل لیگ چهاردهم، در لیگ قبل 3 گل به ثمر رسانده بود و 8 پاس گل صادر کرده بود و با دریبل های خیره کننده  و یا پاس گل شاهکارش برای خلعتبری در زمین ملوان، فوتبال ایران را امیدوار کرده بود که بالاخره یک علیِ کریمی جدید در آستانه تولد قرار گرفته است. به نظر می رسد همین درخشش برای او کافی بوده است و حالا پیام میادین دیگری را برای درخشش انتخاب کرده است. در نگاه او، خبری از انگیزه و اشتیاق فصل گذشته نیست و ساق هایش هم دیگر به دریبل زدن و تحقیر رقبا اعتیاد ندارند. با این همه، بازی با لخویا شاید فرصتی بی نظیر برای بازگشت او باشد. بازگشت پسری که بعد از همه هفته های ناسازگاری و غیبت، هنوز روی سکوهای آزادی واویلا را به اول نام و نام خانوادگی اش می چسبانند.

 

سه/ حمید درخشانِ 93، مردی نیست که بشود بارِ متحول کردن ستاره ای مثل صادقیان را روی دوش اش گذاشت. درخشان حالا دغدغه های خودش را دارد و این روزها در فضای استعفا- اخراج پیچ و تاب می خورد و به همه اعتراض های بازیکن های تعویضی احترام می گذارد و بعد از اخراج سه بازیکن، هر سه تای شان را در لیست 18 نفره بازی بعدی قرار می دهد تا آشفتگی خود و تیمش را به روشنی به نمایش گذاشته باشد. واضح است که برای بازگشت پیام به فرم ایده آل، یک مربی به مراتب سختگیرتر باید بالای سر این بازیکن باشد. یک چیزی شبیه ترنسِ فلچر فیلم ویپلش که از راهی بود، قصد داشت اندرو نیمن قصه اش را به پیشرفت برساند و بالاخره رساند. به نگاه سرزنش آمیزی که در انتهای همه اخم ها، بالاخره یک لبخندِ باورنکردنی برای او کنار گذاشته باشد. به یک نفر که دست او را بگیرد و از اینستاگرام خواننده زیرزمینی، به تمرین های روی زمین ببرد و همه فکرهای خوشگذرانی او را به سمت زمین فوتبال هدایت کند. صادقیان انگار، هنوز هم نمی داند چه استعداد ویژه ای برای فوتبال ایران است و به چه شکل ویژه ای، دارد این استعداد را از مسیر پیشرفت دور می کند. 


محمدحسین عباسی

  ۱  
آی اسپورت
2015-02-22 12:43:24
نظر دهید

۱ نظر
sudn
يكشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۳، ۱۳:۲۳
خیلی خوب نوشتید. ولی واقعا دیگه هیچ امیدی نیست به این بازیکن بی لیاقت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر