فهرست
دیگر گنجی در کار نیست/ او را پورعلی صدا کنید
دیگر گنجی در کار نیست/ او را پورعلی صدا کنید

دیگر گنجی در کار نیست/ او را پورعلی صدا کنید

آی اسپورت- جدیدترین لژیونر فوتبال ایران، چند هفته بعد از پایان رقابت های جام ملت های آسیا بالاخره معرفی شد. مقصد مرتضی پورعلی گنجی بر خلاف بسیاری از ستاره های تیم ملی، لیگ ستارگان قطر نیست اما تیمِ خارجی این بازیکن، در قاره آسیا قرار دارد. هافبک میانی تیم فوتبال نفت که در جام ملت ها به عنوان سورپرایز بزرگ کی روش در خط دفاع قرار گرفت و تبدیل به یکی از بهترین های ایران در این جام شد، حالا از مربی ها و همبازی ها خداحافظی کرده تا در میانه لیگ چهاردهم و پیش از اغاز رقابت های جام ملت های آسیا، سرنوشت اش را جای دیگری دنبال کند. در لیگ فوتبالِ چین.

 

مدیرعامل نفت که در ماه های اخیر همواره با جدایی ستاره های تیمش مخالف بوده، حالا به سادگی با خروج پورعلی گنجی موافقت کرده تا به زعم خودش مسیر «پیشرفت» این بازیکن را سد نکند. سوال کلیدی اما اینجاست که آیا حضور در لیگ فوتبال چین اساسا برای مرتضی یک پیشرفت به شمار خواهد آمد؟ او از تیم صدرنشین لیگ برتر ایران جدا شده تا چهارمین بازیکن خارجی باشگاه تیانجین تدا باشد. تیمی که در فصل گذشته لیگ چین به رده هفتم رسیده و این بهترین رده آن در 4 سال اخیر فوتبال این کشور به شمار می رود.

 

شاید تصمیم بهتر برای مرتضی پورعلی گنجی، بقا در نفت حداقل تا پایان فصل بود. او می توانست با این باشگاه به نتیجه ای ایده آل در لیگ برتر برسد و شاید حتی در جام باشگاه های آسیا حرف هایی برای گفتن داشته باشد. بدون تردید فوتبال کشوری که حالا مقصد تازه گنج فوتبال ایران است، در همه این سال ها هیچ موفقیتی در پروسه معرفی ستاره به فوتبال اروپا نداشته و حتی مهره های گرانقیمتی که با دستمزدهای بالا حاضر به بازی در چین شده اند، بعد از مدتی ترجیح داده اند این کشور را برای مقصدی دیگر ترک کنند. پورعلی گنجی اما علیرغم این تصمیم عجیب، هنوز برای محقق کردن رویای حضور در فوتبال اروپا زمان خواهد داشت. رویایی که کاش بین چینی ها نشکند. 

     
آی اسپورت
2015-02-22 16:29:10
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر