فهرست
اتهام پرسپولیس به پیکان: چمن بلند!
اتهام پرسپولیس به پیکان: چمن بلند!

اتهام پرسپولیس به پیکان: چمن بلند!

آی‌اسپورت- پرسپولیس در بازگشت دوباره به لیگ برتر گام نخست را محکم برداشت و یک قدم دیگر به قهرمانی چهارم نزدیک‌تر شد، اما کیفیت بازی تیم یحیی شبیه همیشه نبود و تیم او در طول مسابقه نوسان زیادی داشت. البته که بخشی از این نوسان را می‌توان با مسأله دوری از شرایط مسابقه توجیه کرد و به تیم پرسپولیس حق داد که دقایقی هم افت کند. واقعیت اینکه چهار ماه دوری از مسابقه کم نیست و فصلی که حالا با در نظر گرفتن شروع تمرینات پیش‌فصل یک سال طول کشیده هر فوتبالیستی را خسته می‌کند و جدا از بحث بدنی، ذهن و روان آنها را به‌هم می‌ریزد. 

با این حال مشکلاتی در شکل بازی پرسپولیس در دیدار مقابل پیکان وجود داشت که حتماً به چشم کادر فنی این تیم آمده و برای دیدار با شاهین بوشهر در کم کردن این مشکلات یا حل آنها اقداماتی خواهند کرد و حواس‌شان هست تا مشکلات بازی با پیکان در دیدارهای بعدی تکرار نشود. 

کادر فنی پرسپولیس کادر ایده‌آلی است و دوست دارد ضمن ارائه فوتبال خوب و کامل نتیجه هم بگیرد، اما بعد از بازی با پیکان یحیی و کادرش بیشتر از اینکه از بازی تیم‌شان راضی باشند از نتیجه رضایت داشتند و البته بخشی از مشکلات تیم در طول مسابقه را طبیعی می‌دانستند. 

یکی از مشکلات بزرگ پرسپولیس بخصوص در شروع نیمه دوم که تا میانه این نیمه ادامه داشت فاصله خطوط این تیم بود به شکلی که کیفیت بازی قرمزها را تحت تأثیر قرار داد و باعث شد نه کار ترکیبی مناسبی در این دقایق ببینیم نه موقعیت گلی بر اثر یک کار ترکیبی درست روی دروازه میزبان ایجاد شود. 

این اتفاق در پس بروز خصلت ذاتی دو هافبک میانی پرسپولیس رخ داد و باعث فاصله افتادن بین خطوط شد تا جایی که پاس‌ها به هم نمی‌رسید و زنجیره انتقال توپ بین بازیکنان سرخپوش شکل نمی‌گرفت. واقعیت این است که کمال کامیابی‌نیا و احمد نوراللهی از آن دست هافبک‌های جنگنده و اهل درگیری هستند که روی توپ حریف می‌روند و در صورت عدم موفقیت خلأیی در میانه زمین ایجاد می‌کنند که این خلأ منجر به فاصله افتادن بین خطوط می‌شود. در دقایقی قابل توجه از نیمه دوم این فاصله خطوط در تیم پرسپولیس و compact بازی نکردن آنها  باعث می‌شد تا فاصله بین آخرین بازیکن این تیم در خط دفاع تا مهاجم نوک بسیار زیاد شود و همین مسأله به‌علاوه بازی مستقیم پیکانی‌ها باعث شده بود هافبک‌های پرسپولیس از بازی خارج شوند. 

در عین حال خط دفاع پرسپولیس در مجموع عملکرد قابل قبولی داشت و با وجود مشکلات ایجادشده در میانه میدان موقعیت چندانی به حریف نداد، تنها موقعیت‌های ایجادشده هم با ضربات ایستگاهی و نه از روی کار تیمی پیکان ایجاد شد که در یک موردش خوش‌شانسی به کمک بیرانوند و پرسپولیس آمد و برتری یک‌گله سرخ‌ها حفظ شد. 

پرسپولیسی‌ها از کیفیت بازی‌شان بعد از چهار ماه دوری از مسابقه رسمی راضی‌اند اما به این موضوع مهم اشاره کرده و مسأله زمین چمن را هم دلیلی بر این می‌دانند که نتوانستند در دقایقی از زمان بازی خودشان باشند. مربیان و بازیکنان پرسپولیس می‌گویند پیکانی‌ها با علم به اینکه پرسپولیس روی زمین بازی می‌کند عمداً چمن را آنقدر که باید کوتاه نکرده بودند و همین باعث شد نتوانند کیفیت همیشگی را ارائه بدهند. پرسپولیسی‌ها می‌گویند بلند بودن چمن ورزشگاه شهرقدس به‌نوعی زمین را سنگین کرد، توپ سخت در این زمین حرکت می‌کرد و برای آنها مشکلاتی را به وجود آورده بود. با وجود این مشکلات پرسپولیس از اولین فینال بین فینال‌های ۹ گانه سربلند بیرون آمد، اما کادر فنی این تیم تأکید دارد کیفیت فنی تیم‌شان باید روزبه‌روز و بازی‌به‌بازی بهتر شود. آنها روی ریکاوری مناسب و آماده‌سازی ذهنی تیم برای هر بازی تأکید دارند و البته منتظرند بازی باکیفیت‌تر و کم‌نقص‌تری روی چمن بهتر ورزشگاه آزادی در دیدار مقابل شاهین بوشهر ببینند.

۸    
آی اسپورت
2020-07-03 12:58:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر