فهرست
پنل اسکای: لوکاکو بدون توپ، کند است
پنل اسکای: لوکاکو بدون توپ، کند است

پنل اسکای: لوکاکو بدون توپ، کند است

آی‌اسپورت- خرید 90 میلیون پوندی باشگاه منچستریونایتد این هفته توانست سومین گلش را هم به ثمر برساند تا در پیروزی خارج از خانه مقابل سوآنزی نقش بسزایی داشته باشد. برای روملو لوکاکو که تنها 25 سال بیشتر ندارد رسیدن به مقام آقای گلی جزیره می‌تواند اتفاقی خارق‌‌العاده باشد. کاری که او با اورتون نتوانست انجام دهد و حالا در لباس شیاطین سرخ چنین هدفی را در ذهن پرورش می‌دهد. آلن پاردیو سرمربی سابق کریستال پالاس و تیری آنری آقای گل چندین دوره لیگ برتر بازی لوکاکو را زیر نظر گرفته و هر کدام به بررسی عملکرد این مهاجم بلژیکی در این دو هفته اخیر پرداخته‌اند. آنها به دلایلی اشاره می‌کنند که هنوز نباید لوکاکو در زمره مهاجمان تراز اول قرار داد.

پاردیو: لوکاکو بدون توپ کند است

«لوکاکو نیاز دارد تا در منچستریونایتد بهتر شود، به ویژه وقتی آنها مالک زمین هستند. تحرک او مقابل سوآنزی به اندازه کافی خوب نبود. او برای بازی سرعتی تیم به جنب و جوش بیشتری نیاز دارد و می‌تواند توپ‌های بیشتری را دریافت کند. زمان‌هایی بود که توپ دست منچستری‌ها می‌افتاد و لوکاکو یکجا ثابت ایستاده بود. لوکاکو نیاز دارد تا کمی سریعتر فکر کند اما خب وقتی موقعیت نصیبش می‌شود او آن را از دست نمی‌دهد. او یک تمام‌کننده عالی است. ما قبلاً درباره فان نیستلروی، تدی شرینگهام و زلاتان ایبراهیموویچ صحبت کردیم. لوکاکو باید زمانی که توپ را در اختیار ندارد به هوشمندی آنها عمل کند. او در بهترین جا برای یادگیری حضور دارد چون بعد از تمرین با ژوزه مورینیو به تماشای فیلم‌های آنها می‌نشیند.»

آنری: مورینیو به لوکاکو کمک می‌کند

«سرعت عمل موقعی که توپ را در اختیار ندارد همان چیزی است که لوکاکو باید در آن بهتر شود. همه ما می‌دانیم که او در زمین چه کار می‌تواند انجام دهد. اگر شما می‌خواهید به یک سطح دیگر در منچستریونایتد برسید، زدن 4 گل در 3 بازی قابل توجه است و پیشرفت را نشان می‌دهد. او روی این نکته کار کرده است، با بازیکنان بزرگی بازی می‌کند و ژوزه مورینیو را کنارش دارد. مورینیو به او کمک می‌کند تا در این بخش از بازی نیز به پیشرفت برسد. همه می‌دانیم که او یک چیز مهم در بازی‌‌اش دارد. وقتی لوکاکو را درون محوطه جریمه صاحب موقعیت می‌کنید او به گل می‌رسد. بعضی از چیزهایی که من و لوکاکو درباره‌‌اش با هم حرف می‌زنیم را نمی‌توانم اینجا بازگو کنم! او اما می‌داند چه می‌خواهد و چه کار باید انجام دهد. فراموش نکنید، او هنوز برای بازی در تیمی چون منچستریونایتد جوان است. وقتی تو برای یونایتد بازی می‌کنی همه چیز به طور کلی فرق دارد. تو در دیدار دوستانه مقابل لس‌آنجلس گلکسی موقعیت گلزنی را از دست می‌دهی و همان به سوژه‌ای مهم تبدیل می‌شود. وقتی تو یک موقعیت گلزنی برای اورتون را از دست می‌دهی کسی درباره‌‌اش چیزی نمی‌داند. اکنون اما وقتی تو گلزنی هم می‌کنی، مردم می‌گویند باید کارهای بهتری انجام دهی. این همان تفاوت است. او به اندازه کافی قدرت دارد که با این چیزها مقابله کند. رسیدن به منچستریونایتد آسان نیست ولی او به خوبی به آن دست پیدا کرد. تو می‌توانی از لوکاکو تقاضای گلزنی کنی و او این کار را برایت انجام دهد. برای روملو هنوز بهترین‌ها از راه نرسیده است.»

 علیرضا روش، خبرورزشی

     
آی اسپورت
2017-08-24 03:22:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر