فهرست
هفته 19 به روایت آی‌اسپورت/ کیانی و داوران!
هفته 19 به روایت آی‌اسپورت/ کیانی و داوران!

هفته 19 به روایت آی‌اسپورت/ کیانی و داوران!

آی اسپورت – هفته نوزدهم را باید هفته فاجعه داوری لیگ شانزدهم نامید. بازی‌های این هفته و همه اتفاقات خوب و بد آن تحت تاثیر داوری‌ها قرار گرفت. سوژه‌ها و اتفاقات هفته نوزدهم را به روایت آی اسپورت بخوانید.

اتفاق هفته: اخراج کیانی

اصلا هیچکس فکر نمی‌کرد اعلام یک خطای اشتباه از سوی داور، تبعات اینچنینی داشته باشد. اما سوت اشتباه وحید کاظمی در میانه میدان با واکنش عجیب و بچگانه مهدی کیانی باتجربه روبرو شد. واکنشی که آنقدر ادامه پیدا کرد تا داور مجبور به دادن دو کارت زرد و در نهایت اخراج کیانی شود. این ماجرا باعث اعتراض باشگاه تراکتورسازی و حتی صدور بیانیه‌ای از سوی این باشگاه هم شده و آنها برای جبران اشتباهات داوری، خواستار بخشش و پاک شدن کارت قرمز کیانی شده‌اند.

برنده هفته: پرسپولیس

در هفته‌ای که تراکتورسازی و ذوب‌آهن مقابل حریفان خود متوقف شدند و تراکتورسازی هم چند محروم برای بازی مقابل پرسپولیس روی دستش ماند، شاگردان برانکو با تیمی نصفه و نیمه در یک بازی سخت در قم 2-0 پیروز شدند و فقط علیپور از بازی با تراکتورسازی محروم شد. همین که اختلاف دو تیم قبل از رویارویی با هم به بیشترین سطح در طول فصل رسیده، خودش یک پیروزی بزرگ برای پرسپولیس به حساب می‌آید.

بازنده هفته: داوری

در 3 بازی از 8 بازی، اشتباهات داوران روی نتیجه نهایی بازی تاثیر گذاشت و این همه اشتباه در یک هفته، شاید در همه ادوار لیگ بی‌سابقه باشد. بعد از هفته هجدهم که داوران بازی‌های پرسپولیس با گسترش فولاد و سایپا و سیاه‌جامگان، روز بدی را پشت سر گذاشته بودند، این همه اشتباه غیرمنتظره بود. حالا که دو سوم از لیگ شانزدهم سپری شده و به هفته‌های پایانی نزدیک می‌شویم به نظر می‌رسد دپارتمان داوری باید چاره‌ای برای کم شدن اشتباهات تاثیرگذار بیندیشد تا خدای ناکرده شائبه‌ای پیش نیاید.  

چهره هفته: خداداد عزیزی

بعد از این که در هفته گذشته با اشتباه داوری، تیمش مغلوب سایپا شد، این هفته هم حسابی از ناحیه داوری متضرر شد. آن قدر که تهدید به بیرون کشیدن تیمش از زمین بازی کرد. رفتاری که خودش چند سال پیش آن را تقبیح کرده بود و از آن به عنوان رفتاری تاریخ مصرف گذشته نام برده بود! اگر چه خداداد حق دارد به اتشباهات داوری معترض باشد اما رفتار او در کنار زمین در بازی مقابل فولاد، به هیچ وجه حرفه‌ای نبود و هیچ توجیهی هم بابت این رفتار وجود ندارد.

اتفاقات دیگر

دومین برد 3 گله پیاپی استقلال تحت تاثیر اتفاقات بازی‌های دیگر قرار گرفت. ذوب‌آهن هم مقابل گسترش فولاد متوقف شد و نتوانست از تساوی تراکتورسازی برابر ماشین‌سازی استفاده کند. سایپا هم برای دومین بار متوالی از داوری سود برد و 3 امتیاز دیگر کسب کرد. نفت در ادامه نبردن‌های خود، در دقیقه 90 پیروزی مقابل استقلال خوزستان را از دست داد و نفت آبادان با یک دفاع اتوبوسی سپاهان را در اصفهان متوقف کرد. فولاد هم در یک بازی جنجالی با سیاه‌جامگان به تساوی بدون گل رسید تا روزهای بد این تیم ادامه داشته باشد.

۲    
آی اسپورت
2017-01-30 14:37:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر