فهرست
سابقه قرمز و آبی دکتر بیژن ؛ مقتدر و نترس
سابقه قرمز و آبی دکتر بیژن ؛ مقتدر و نترس

سابقه قرمز و آبی دکتر بیژن ؛ مقتدر و نترس

آی اسپورت – گفته می‌شود بیژن حیدری به عنوان داور دربی 85 انتخاب شده است. هرچند این خبر هنوز از سوی کمیته داوران به صورت رسمی تایید نشده اما به نظر می‌رسد این انتخاب قطعی است. به همین دلیل قضاوت‌های این داور در بازی‌های دو فصل گذشته استقلال و پرسپولیس و نکات ویژه این قضاوت‌ها را مرور می‌کنیم.

لیگ شانزدهم «سپاهان 1-3 پرسپولیس»

این بازی نکته خاصی نداشت و قضاوت بیژن حیدری در آن درست بود و اشتباه تاثیرگذاری در آن وجود نداشت.

لیگ شانزدهم «استقلال 1-2 تراکتورسازی»

در این بازی هم تیم داوری با حضور بیژن حیدری نمره قبولی گرفت. البته برخی کارشناسان معتقد بودند که حیدری با امید ابراهیمی هافبک استقلال مماشات کرد و می‌توانست او را به دلیل خطاهای متعدد روی سروش رفیعی اخراج کند اما فقط یک کارت زرد به او داد. ضمن اینکه درگیری مهدی رحمتی و محمد نوری هم می‌توانست با یک کارت زرد برای دروازه‌بان استقلال همراه باشد که حیدری این بار هم کارت نداد. او و کمک‌هایش در صحنه گل دوم تراکتورسازی فوق العاده عمل کردند و از اعلام آفساید بی‌مورد خودداری کردند تا تراکتورسازی در یک بازی جذاب استقلال را شکست دهد.

لیگ شانزدهم «پرسپولیس 3-0 تراکتورسازی»

حیدری و کمک‌هایش در این بازی روز موفقی را پشت سر گذاشتند. آنها روی گل اول پرسپولیس به خوبی عمل کردند و فرار طارمی را از کمند مدافعان تراکتورسازی، به درستی آفساید تشخیص ندادند. در درگیری بین فرزاد حاتمی و کمال کامیابی‌نیا هم بیژن حیدری هر دو را اخراج کرد که این تصمیم جنجالی البته درست بود و منجر به محرومیت کامیابی‌نیا از دربی برگشت هم شد.

لیگ شانزدهم «پرسپولیس 1-0 استقلال خوزستان»

این بازی یکی از قضاوت‌های سوال‌برانگیز و جنجالی بیژن حیدری برای پرسپولیس بود. او در دقیقه 20 بازی و در حالی که می‌توانست آوانتاژ بدهد در سوت خود دمید تا گل دوم پرسپولیس مردود اعلام شود. در همین صحنه برخی کارشناسان معتقد بودند که حیدری باید مدافع استقلال خوزستان را اخراج می‌کرد اما او تنها به یک کارت زرد بسنده کرد.

لیگ هفدهم «استقلال 1-0 تراکتورسازی»

این بازی یکی از بی‌دردسرترین قضاوت‌های حیدری برای سرخابی‌ها بود که نکته خاصی نداشت و او در این بازی نمره قبولی گرفت.

در مجموع بیژن حیدری در دو فصل اخیر 5 بار در لیگ برتر برای سرخابی‌ها قضاوت کرده است. هر 3 قضاوت او برای پرسپولیس با پیروزی این تیم همراه بوده و در دو قضاوت او برای استقلال، این تیم یک باخت و یک برد به دست آورده است. او در این بازی‌ها همواره مقتدر عمل کرده و از نام بازیکنان دو تیم ترسی به دل راه نداده است و همین یکی از دلایل انتخاب او به عنوان داور دربی 85 است.

 

 

 

۱ ۴  
آی اسپورت
2017-10-23 16:08:00
نظر دهید

۴ نظر
e
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۶:۵۱
البته مثل همیشه مطالب نویسندگان چرت اسپرت ناقص است.
در بازی پرسپولیس و تراکتور هادی محمدی باید به خاطر لگدی که با زانو به کمر سروش رفیعی زد کارت قرمز مستقیم یا لااقل کارت زرد دومش رو میگرفت و اخراج میشد
۹
666666
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۱۷:۵۸
حالا کیسه ها بیان بگن داور پرسپولیسی
۵ ۱
خاطره الهلال
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶، ۲۱:۴۰
نادون از فدراسیون خط می گیره و به نفع تیمه بی افتخار شما سوت میزنه.
عمر عبد الرحمن شیشیلی هستم
سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶، ۰۸:۳۳
خدا رو شکر زمین وزمان و فدراسیون و داور و..همه همه دست به دست هم تا تیم بحران زدهه ته جدولی رو نجات بدن
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر