فهرست
نکته روز: مربی سابق پرسپولیس و انتقال پورعلی گنجی به چین
نکته روز: مربی سابق پرسپولیس و انتقال پورعلی گنجی به چین

نکته روز: مربی سابق پرسپولیس و انتقال پورعلی گنجی به چین

آی اسپورت- اینکه چینی ها، به تماشای نمایش های ایران در جام ملت های آسیا نشسته باشند و با توجه به درخشش مدافعِ شماره 8، او را برای امضای قرارداد انتخاب کرده باشند، می تواند روند طبیعی انتقال پدیده تیم ملی به سوپرلیگ چین را توصیف کند اما به نظر می رسد ماجرای این قرارداد، کمی پیچیده تر از این باشد.


مرتضی پورعلی گنجی، فصل 2015 لیگ چین را در تین تیانجین تدا سپری می کند. تیمی که یک مربی نام آشنا برای فوتبال ایران دارد. آری هان که مدت کوتاهی هدایت پرسپولیس را بر عهده داشت، از سال 2009 در فوتبال چین حضور دارد و از سال 2014 برای دومین بار به عنوان سرمربی تیانجین تدا برگزیده شده است. هان در روزهای حضور در فوتبال ایران و به ویژه در پنجره نقل و انتقالاتی، ابدا چهره خوش نامی به شمار نمی رفت. او از همان ابتدا با عده از دلال ها رابطه هایی برقرار کرد و به ویژه در مورد بازیکنان خارجی، زمینه ساز ورود چهره های عجیبی به پرسپولیسی شد. در روزهای نخست حضور هان در فوتبال ایران، خشایار محسنی همواره او را به عنوان مترجم یاری می کرد. پس، بعید نیست اگر رد پای فردی چون او نیز در این انتقال وجود داشته باشد.


برای آری هان، افرادی که مرتضی را به او معرفی کرده اند و البته برای باشگاه چینی، این یک انتقال مناسب خواهد بود اما بدون تردید انتخاب لیگ چین برای خود پورعلی گنجی، فاصله زیادی با یک انتخاب ایده آل دارد. او در حالی باشگاه چینی را پلی به اروپا می داند که سوپرلیگ چین، پیش تر بارها ناتوانی اش در ارسال بازیکن به اروپا را به اثبات رسانده است.  

     
آی اسپورت
2015-02-22 17:48:58
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر