فهرست
یادداشت: شکست از مالاگا، کار بارسا را برای سیتی سخت نمی‌کند
یادداشت: شکست از مالاگا، کار بارسا را برای سیتی سخت نمی‌کند

یادداشت: شکست از مالاگا، کار بارسا را برای سیتی سخت نمی‌کند

هنگامی که بارسلونا در ورزشگاه آنوئتا مقابل سوسیداد تن به شکست داد، حس فاجعه باری فضای این تیم را در بر گرفت.اگر چه شکست مقابل مالاگا، آن هم در نوکمپ روی کاغذ بد تر به نظر می رسد اما جو باشگاه به قدر قابل توجهی نسبت به بعد از شکست مقابل سوسیداد بهتر است.

 


در حقیقت، این فضای خوب در بارسلونا جای تعجب ندارد، زیرا انریکه و تیمش می توانند بامداد چهارشنبه و بعد از شکست دادن سیتی در منچستر، دست پر به اسانیا باز گردند و شکست با مالاگا را به فراموشی بسپارند.

 

بارسلونایی که شنبه شب در مقابل مالاگا تن به شکست داد با تیمی که 11 پیروزی پیاپی را جشن گرفته بود، تفاوت فراوانی داشت. و البته که هر چیز خوبی در نهایت به پایان خود نزدیک می شود.. همانطور که بارسلونای افسانه ای گواردیولا نیز تنها در یک بازه زمانی خاص تکرار شد.

 

بارسلونا در حالی به مصاف شاگردان خاوی گارسیا در مالاگا رفت که می توانست با پیروزی در این بازی خود را به صدر جدول لالیگا برسانند. البته این طرز فکر نیز وجود دارد که ممکن است بارسایی ها نگران بازی این هفته خود مقابل سیتی بوده اند و با توجه به دستور تاکتیکی انریکه، انرژی خود را برای این بازی حساس حفظ کرده اند. نگرانی دیگری که وجود خواهد داشت در مورد مثلث خط حمله بارسا خواهد بود. اینکه چرا مسی، نیمار و سوارس که به احتمال فراوان مقابل سیتی به میدان خواهند رفت، نتوانستند دروازه مالاگا را باز کنند!؟

 


ساده ترین پاسخی که می شود به این پرسش داد این است که شاگردان گارسیا علاوه بر عملکرد دفاعی عالی در هیچ یک از لحظات بازی این اجازه را به مهاجمین بارسلونا ندادند تا با بازیکنان ان ها در نبرد رو در رو قرار گیرند!

البته مطرح کردن این گونه اتهامات بدبینانه کار آسانی است. این بازی، بدترین نمایش مسی بعد از شکست در مقابل سوسیداد بود، جایی که بعد از آن اختلافات او با انریکه بالا گرفت و باعث ناراحتی و نیمکت نشینی ستاره آرژانتینی شد. بعد از بازی مقابل سوسیداد بود که انریکه ادعا کرد در تیمش تغییر نگرشی صورت گرفته است.

ممکن است مشکلاتی بین انریکه و مسی وجود داشته و این دو چند بار با رفتار و صحبت هایشان در مقابل هم موضع گیری هایی داشته باشند، اما این ادعا که مسی به خاطر مشکلات شخصی اش با انریکه تمام احساس و توان خود را در زمین به کار نمی برد، موضوعی کاملا اشتباه است.

این طور که به نظر می رسد، مهم ترین فاکتوری که باعث لغزش بارسلونا در این بازی شد، انعطاف پذیری مالاگا و همچنینی اشتباه بزرگ دنی آلوس بود.

بخشی از دلایل موفقیت مالاگا در این بازی مربوط گل زود هنگامی بود که توانستند وارد دروازه بارسلونا کنند. بعد از گل بود که سعی کردند بازی را به کناره ها بکشانند و با طراحی ضد حملات بر روی دروازه بارسلونا ایجاد خطر کنند. اگر آن گل زود هنگام نبود، این حس در بازیکنان مالاگا شکل می گرفت که هر لحظه ممکن است بارسایی ها راه باز کردن قفل دروازه آن ها را پیدا کنند.

 


اما منچستر سیتی به دو دلیل نمی تواند از بازی مالاگا الگو برداری کند. دلیل اول این است که چون سیتی در خانه به میدان می رود ، نیاز به پیروز شدن دارد و دلیل دوم این خواهد بود که سیتی نسبت به مالاگا تیم بزرگ تری است و میلیون ها نفر آن ها را در سراسر جهان حمایت می کنند.

 

 برای این که بتوان مثل مالاگا بازی کرد، نیاز به فلسفه مانوئل پیگرینی داریم، کسی که خود سابقه هدایت این تیم را قبل از حضورش در سیتی دارد. با این حال این انتظار از سیتی می رود که با در اختیار داشتن آگوئرو، نصری و سیلوا در فرم مطلوبشان، راه های زیادی برای غلبه بر بارسلونا را در اختیار داشته باشد.

 

با این حال بر خلاف گذشته که شکست های بارسلونا باعث به هم ریختن جو این تیم می شد، در صورت شکست در این بازی، نباید این اتفاق بار دیگر رخ دهد و می توان از آن به عنوان تنها یک اتفاق زود گذر نام برد تا یک بحران!

 

     
آی اسپورت
2015-02-22 18:14:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر