فهرست
همه اتفاقات هفته پانزدهم لیگ یک؛ صدرجدول قرمز باقی ماند
همه اتفاقات هفته پانزدهم لیگ یک؛ صدرجدول قرمز باقی ماند

همه اتفاقات هفته پانزدهم لیگ یک؛ صدرجدول قرمز باقی ماند

هفته پانزدهم لیگ یک ایران عصر امروز در شهرهای مختلف کشور پیگیری شد. در حساس ترین بازی‌های گروه «الف» نساجی مازندران با دو گل ایرانجوان بوشهر را مغلوب کرد تا جای این تیم در رده دوم جدول را بگیرد. در دیگر دیدار مهم این گروه، شهرآورد اهواز با هم به مانند دیدار گیتی‌پسند و مس کرمان با تساوی یک بر یک به پایان رسید تا فاصله فولاد نوین با تیم دوم به چهار امتیاز کاهش یابد.

در حساس ترین بازی‌های گروه«ب» نیز پاس با دو گل مغلوب سیاه‌جامگان شد و مس رفسنجان نیز با یک گل شهرداری بندرعباس را شکست داد تا همچنان خود را در صدر جدول گروه ببیند.

 

نگاهی داریم بر بازی های برگزار شده هفته پانزدهم رقابت های لیگ دسته اول:

گروه «الف»

نساجی مازندران 2 - 1 ایرانجوان بوشهر

جدال شش امتیازی دو تیم در نهایت با پیروزی نساجی به پایان رسید. در این دیدار بارش باران نیز نتوانست جلو ده هزار هوادار شمالی را بگیرد و استادیوم وطنی قائمشهر مثل همیشه پر از تماشاگر بود. گل‌های نساجی در این دیدار را محمد فتحی و شاهین جمشیدی به ثمر رساندند و تک گل بوشهری ها توسط علی بیگدلی به ثبت رسید.

 

استقلال اهواز 1 – 1 فولاد نوین اهواز

شهرآورد حساس دو تیم اهوازی با تساوی به پایان رسید. در حالی که فولادی‌ها خود را آماده کسب سه امتیاز این بازی می کردند اما در دقیقه 94 مهدی سیفی گل مساوی را وارد دروازه فولاد نوین کرد تا گل حسن بیت‌سعید کم ارزش‌تر شود.

 

گیتی پسند اصفهان 1 – 1 مس کرمان

این بازی از جمله دیدارهای مورد توجه این هفته بود. حواشی پیرامون نتایج مس در بازی‌های اخیر این بازی را تحت الشعاع خود قرار داده بود. گل گیتی پسند را امین قاسمی‌نژاد و گل مس کرمان را نیز روح‌الله باقری در دقیقه 89 بازی به ثمر رساندند.

 

فجر سپاسی شیراز 2 – 1 شهرداری اردبیل

شیرازی‌ها که از دو دیدار اخیر خود چهار امتیاز کسب کرده بودند، شهرداری اردبیلی را شکست دادند که بعد از روی کار آمدن کادر فنی جدید خود بسیار خوب نتیجه گرفته بود. امین شجاعیان و شهرام گودرزی برای فجر و موسی شهبازی برای شهرداری گلزنی کردند.

 

تربیت نوین یزد 2 – 1 نفت و گاز گچساران

دیدار دو تیم فانوس بدست با برتری تیم یزدی به پایان رسید. این دومین برد تربیت نوین بود. این دو تیم با حضور در رده‌های یازدهم و دوازدهم از شانس‌های اصلی سقوط به لیگ دو محسوب می‌شوند. بهنام بیرانوند دو گل برای تربیت به ثمر رساند و تک گل گچسارانی‌ها را نیز افشین دانشیان وارد دروازه تربیت نوین کرد.

 

آلومینیوم 1 – 0 نیروی‌زمینی

آلومینیوم با یک گل بر سربازان پادگان جی غلبه کرد تا همچنان مدعی باقی بماند. این پنجمین شکست متوالی نیروی زمینی بود. تیمی که در نیم فصل اول تنها 5 گل دریافت کرده بود، حالا در 4 بازی دور برگشت 8 گل خورده است. گل پیروزی بخش آلومینیوم را عیسی آل‌کثیر وارد دروازه تیم تهرانی کرد.

گروه «ب»

پاس همدان 0 – 2 سیاه‌جامگان مشهد

سیاه‌جامگان که هفته قبل در خانه  خود مقابل شهرداری تبریز متحمل شکست شده بود، این هفته در بازی خارج از خانه به پیروزی دست یافت تا جایگزین پاس در رده دوم جدول شود. این بهترین فرصت برای همدانی ها بود تا فاصله خود با یکی از رقبای اصلی‌شان را بیشتر کنند که از این فرصت استفاده نکردند. برای سیاه جامگان بهروز افشار و حسین زامهران موفق به گلزنی شدند.

 

مس رفسنجان 1 – 0 شهرداری بندرعباس

مس نیز هفته قبل شکست خورده بود اما با به فراموش سپردن آن موفق شد شهرداری را شکست دهد تا همچنان در رده‌ی نخست گروه ب رقابت ها حضور داشته باشند. تک گل مس را امین متوسل‌زاده به ثمر رساند.

 

پارسه تهران 3 – 0 فولاد یزد

پارسه با پیروزی پر گل خود همچنان نزدیک‌ترین تعقیب کننده چهار تیم برتر گروه است. یزدی ها با وجود اینکه به دلیل کنارگیری اتکا یک هفته بیشتر استراحت کردند اما در مقابل پارسه حرفی برای گفتن نداشتند. سه گل پارسه توسطمحمد شادکام، امیرحسین موسی‌زاده و محمدصادق طاهری به ثمر رسید.

 

نفت آبادان 1 – 0 شهرداری تبریز

نفت آبادان نیز مانند دیگر مدعیان این گروه بازی خود را با برد پشت سر گذاشت تا از قافله عقب نماند. اما شهرداری تبریز که مجبور بود دو بازی متوالی خارج از خانه را برگزار کند پس از پیروزی هفته گذشته خود مقابل سیاه‌جامگان، این هفته مقابل نفت شکست خورد. گل آبادانی‌ها را علی عبدالله زاده به ثمر رساند.

 

راهیان کرمانشاه 1 – 0 داماش گیلان

راهیان به پیروزی رسید تا کمی وضعیت خود را در جدول سروسامان دهد. هم اکنون راهیان با 13 امتیاز و یک پله صعود در جایگاه دهم قرار دارند. داماش گیلان در حالی در این بازی شکست خورد که در بازی قبلی خود موفق شده بود مس رفسنجان صدر نشین را شکست دهد. گل پیروزی بخش راهیان کرمانشاه را وحید ارمی به ثمر رساند.

     
آی اسپورت
2015-02-22 21:44:06
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر