فهرست

موراتی: فوتبال ایتالیا در مسیر سقوط است

آی‌اسپورت: ماسیمو موراتی رییس سابق باشگاه اینترمیلان، نگران است سری A در سال‌های پیش رو نتواند در میان لیگ‌های بزرگ اروپایی جایگاه سابق خود را به دست آورد. یوونتوس تنها تیم ایتالیایی است که در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا حضور دارد ضمن اینکه چهار تا از پنج نماینده این کشور در مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ اروپا نتوانسته‌اند بازی رفت خود را ببرند.

یووه در حال حاضر با 9 امتیاز اختلاف نسبت به رم، جایگاه خود را در صدر جدول سری A تثبیت کرده اما میزان تماشاگران در بازی های این لیگ کمتر از سایر لیگ های اروپایی است و باید پذیرفت فوتبال ایتالیا در مسیر سقوط است.

موراتی در سال های 1995 تا 2013 در اینتر بود و حالا بر این باور است که دو تیم شهر میلان که به طور مشترک سن‌سیرو را در اختیار دارند فاصله‌ زیادی با رقابت با بهترین‌های جهان دارند. او به اکیپ گفت:«زمان می برد که ما به جایگاه خود برگردیم. امروز فوتبال ایتالیا شکل خیلی بدی دارد. من کارشناس نیستم اما می دانم بازگشت باشگاه‌های میلانی به اوج سال‌ها طول می‌کشد. امروز فاصله زیادی با تیم‌هایی مثل بایرن‌مونیخ، منچستریونایتد و رئال مادرید داریم.»

به نظر موراتی صندلی‌های خالی نتیجه بزرگ‌بودن بیش از حد نیاز استادیوم‌ها است و کوچک‌کردن ورزشگاه‌ها یعنی همان کاری که میلان می‌خواهد انجام دهد روش درستی است:«سقوط فوتبال ایتالیا به خاطر تصمیماتی است که در کشور گرفته می شود. سن‌سیرو استادیوم فوق‌العاده‌ای است اما پولی که می تواند برای باشگاه‌های میلانی به دست بیاورد، نمی آورد. در استادیوم‌های کوچکتر هواداران به خاطر نگرانی از پیدانکردن صندلی خوب و اشتراک بلیت فصل زودتر برای تهیه آن اقدام می‌کنند.»

     
آی اسپورت
2015-02-22 22:07:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر