فهرست
ثبات در سیتی
ثبات در سیتی

ثبات در سیتی

آی اسپورت- ریکاوری آرام من‌سیتی ادامه دارد. بعد از یک شکست سنگین برابر اورتون، با تساوی 2-2 برابر تاتنهام و حالا پیروزی 0-3 برابر پالاس، کمی آرامش به اردوی سیتی بازگشته و آن ها می‌توانند با خیالی راحت به دور پنجم اف ای کاپ بروند. از همه مهم‌تر هم بازگشت وینسنت کمپانی در این بازی بود. دفاع سیتی کل فصل شدیدا مشکل داشته و کسی نمی‌داند چقدر دل گواردیولا برای کاپیتانش تنگ شده بود.

پالاس به طور پراکنده سیتی را آزار داد، اما کمپانی در جریان بازی خوب کار کرد و کیفیتش را نشان داد. او بالاخره تصمیم گیری های درست را هم وارد تیم کرد، می‌دانست کی با آرامش از عقب حرکتی را شروع کند و کی به زیر توپ بزند تا فشار از تیم برداشته شود. اگر او آماده بماند، حضورش برای گواردیولا فوق العاده ارزشمند خواهد بود.

عملکرد گابریل خسوس هم مسلما گواردیولا را تحت تاثیر قرار داد. مهاجم برزیلی گل اول تیمش را با یک پاس عمقی زیبا برای استرلینگ ساخت، اما در اصل این اراده و خواسته اش برای دویدن و جنگیدن بود که هواداران سیتی را خوشحال کرد. بسیاری همیشه دوست داشتند بدانند گواردیولا با هوای بد انگلیس هم همچنان روی سبک خود پافشاری می‌کند؟ و نمایش تیم در نیمه دوم مسلما برای پپ خوشحال کننده بود. البته باید اشاره کنیم اینجا لندن بود، نه استوک ...

البته باید اشاره کنیم که این بازی شاید خیلی برای پالاس اهمیتی نداشت و آلردایس شاید خوشحال باشد تیمش حالا می‌تواند تمرکز بیشتری روی لیگ داشته باشد. گواردیولا هم شاید نیاز مبربی به اف ای کاپ ندارد. او باید هنوز برای قهرمانی در لیگ بجنگند، هر چند نبرد برای سهمیه لیگ قهرمانان محتمل تر به نظر می‌رسد. لیگ قهرمانان هم از ماه بعد آغاز می‌شود. اما گواردیولا بهتر از هر کس دیگری می‌داند که فرم خوب منجر به فرم بهتر می‌شود. تیمی که هنوز هم زخم‌های بازی دارد، باید از این فرصت برای افزایش اعتماد به نفس استفاده می‌کرد.

این یک موقعیت خوب برای بهبودِ رابطه با هواداران و بازیکنان قدیمی هم بود. مثلا فابیان دلف که از تابستان به این سمت بازی نکرده بود، در بازی دیروز بسیار عالی کار کرد.

البته بعد از شروع بسیار خوب سیتی، نزدیک بود بعد از نیم ساعت جریان بازی عوض شود. توره که یک کارت زرد هم داشت، در لب خط یک خطای بد انجام داد و همه انتظار داشتند او اخراج شود. اما داور کمی مهربان کار کرد. توره نجات یافت و سم آلردایس گفت داور برای من کارش را درست انجام نداد.

در لحظات پایانی نیمه اول پالاس فشار خوبی روی دروازه سیتی آورد. تا حدی که کابایرو مجبور شد دو بار توپ را مهار کند. در آن مقطع کمپانی هم مرتب مجبور به زیر توپ زدن شد. اما خب بعد گل استرلینگ آمد و سیتی کنترل را در دست گرفت.

با این پیروزی، حالا سیتی به استقبال سه بازی نسبتا راحت تر می‌رود: وستهم، سوانزی و بونرموث. اگر می‌خواهند هنوز شانسی برای قهرمانی داشته باشند، می‌دانند که باید سه بازی بعدی خود را ببرند. هنوز نگرانی‌های قبلی در مورد تعادل تیم و تغییرات مداوم گواردیولا وجود دارد، اما در بازی دیروز نشانه هایی از ثبات را در سیتی دیدیم. درخشش بازیکنان جدید و مقاومت بازیکنان قدیمی. مشخص نیست که سیتی در اف ای کاپ خوشبخت خواهد شد یا نه. ولی گواردیولا در بازی دیروز خوشحال به خانه بازگشت.

۳    
آی اسپورت
2017-01-29 18:19:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر