فهرست
نه، لیونل مسی از این شرایط راضی نیست!
نه، لیونل مسی از این شرایط راضی نیست!

نه، لیونل مسی از این شرایط راضی نیست!

آی اسپورت - بارسا در پراگ و در دیداری که مارک آندره تراشتگن چند واکنش بسیار خوب از خود نشان داد، به زحمت و با نتیجه 1-2 موفق به غلبه بر اسلاویا شده و با هفت امتیاز در صدر جدول گروه خود قرار گرفت. لیونل مسی در دیدار برابر اسلاویاپراگ در ترکیب اصلی بارسلونا در لیگ قهرمانان قرار گرفته و تنها سه دقیقه فرصت نیاز داشت تا روی پاس تماشایی آرتور و با جایگری دقیق، اولین گل خود در این فصل لیگ قهرمانان را به ثمر برساند. مسی با درخشش در این دیدار موفق شد به رکورد 15 فصل متوالی گلزنی در لیگ قهرمانان دست یابد، اما این شرایط برای او راضی کننده نیست.

طی این سال‌ها ستاره آرژانتینی چهار بار با لباس بارسا فاتح لیگ قهرمانان شده؛ اما این آمار او را راضی نمی‌کند. ما این موضوع را خیلی خوب می‌دانیم، گرچه خود مسی خیلی این مسئله را در مقابل مطبوعات یا افکار عمومی بروز نمی‌دهد، اما هرگاه صحبت می‌کند، هرگز نارضایتی خود را از این واقعیت که بارسلونا از سال 2015 به بعد در لیگ قهرمانان اروپا قهرمان نشده پنهان نمی‌کند. کاتالان‌ها در طول ده سال اخیر بر لالیگا مسلط شده و از سال 2009 هشت عنوان قهرمانی کسب کرده‌اند، اما در این مدت سه بار فاتح لیگ قهرمانان شده‌اند. البته بی‌شک این روند بسیار خوب بوده، اما وقتی که یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ را در اختیار خود دارید، کافی نیست. به همین دلیل، قهرمانی در اروپا در فصول اخیر برای بارسلونا تبدیل به یک وسواس شده است.

اگرچه فرانکی دی‌یونگ با کارایی و مهارت خود به خط میانی بارسلونا طراوات تازه‌ای بخشیده، اما آبی‌اناری‌ها قصد داشتند ماتیس دی‌لیخت را نیز جذب کنند که این مدافع هلندی در میانه راه تصمیم به انتقال به یوونتوس گرفت و و بارسا حالا شاید هزینه عدم تزریق خون جدید به مرکز دفاع خود را می‌پردازد. جرارد پیکه و دیگر ارکان خط دفاعی بارسلونا در پراگ به شدت تحت فشار قرار گرفته و در نهایت یک بار در اوایل نیمه دوم مقابل حملات اسلاویا پراگ تسلیم شدند. اما نباید فراموش کرد که در جریان این بازی مارک آندره تراشتگن نمایش خیره‌کننده‌ای از خود ارائه داده و در چند نوبت با واکنش‌های تماشایی خود مانع باز شدن دروازه بارسلونا شد. این دروازه‌بان آلمانی بلافاصله پس از پایان بازی در مصاحبه‌ای گفت: «لازم است که درباره برخی موارد صحبت کنیم اما قرار نیست من در مقابل رسانه‌ها حرف بزنم و این امر باید در رختکن بارسا و بین بازیکنان صورت گیرد. این یک مسئله داخلی است و من دوست دارم ابتدا با کسانی که در زمین حضور داشتند صحبت کنم.»

البته در این میان سهم و مشارکت لیونل مسی زیر سوال نخواهد رفت. چگونه ممکن است؟ او از ابتدای فصل 18-2017 موفق به زدن نوزده گل در لیگ قهرمانان اروپا شده است. دومین گلزن بارسا؟ گل به خودی آنهم با فقط هفت گل. تکیه بارسلونا به توانایی‌های کاپیتان آرژانتینی خود دیگر مدت هاست برای همگان واضح و روشن است. در صحنه گل دوم بارسلونا نیز استارت اولیه حمله روی ارسال لیونل مسی انجام گردید. اگرچه بعد از طی کردن دوران اولیه مصدومیت او هنوز به مرز آمادگی کامل نرسیده، اما هنوز هم بی‌شک مهم‌ترین عنصر هجومی بارسا به شمار می‌آید. این درخشش لیونل مسی موضوعی هم اطمینان‌بخش و هم نگران‌کننده است. او هنوز هم مردی برای تمام فصول به شمار می‌آید، اما عملکرد بارسلونا در ادامه فصل باید مورد بررسی قرار گیرد.

۱    
آی اسپورت
2019-10-25 18:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر