فهرست
مهدوی‌کیا، سفیر سلامت وزارت بهداشت شد: دارو، مهم‌ترین نیاز بیماران ایرانی است
مهدوی‌کیا، سفیر سلامت وزارت بهداشت شد: دارو، مهم‌ترین نیاز بیماران ایرانی است

مهدوی‌کیا، سفیر سلامت وزارت بهداشت شد: دارو، مهم‌ترین نیاز بیماران ایرانی است

آی اسپورت- مهدوی‌کیا در پی تلاش‌های خیرخواهانه‌اش در راستای کمک به بیماران این عنوان را دریافت کرد. او می‌گوید برنامه‌های زیادی برای کمک به هوطنان بیمار نیازمند دارد.
او که از چندی پیش به کمک دوستانش کار ساخت یک مرکز خیریه برای کودکان سرطانی را آغاز کرده درباره اینکه چطور شد که دغدغه سلامت پیدا کرده، می‌گوید: «راستش را بخواهید وقتی در آلمان حضور داشتم و تلاش های متنوعی را در حوزه های مختلف انسان دوستانه می دیدم، تاسف می خوردم که چرا نباید این تلاش ها در کشور ما هم انجام شود. مردم کشور ما حس انسان‌دوستی و همنوع‌دوستی به مراتب بیشتری نسبت به آلمانی ها دارند. هر جا که پای امر خیر و خداپسندانه باشد، ایرانی‌ها داوطلبانه وبدون هیچگونه سوءنیت حاضر می شوند اما متاسفانه راهکارهای لازم برای حضور عامه مردم در جنبه‌های مختلف این اقدامات انسان‌دوستانه فراهم نبود و در واقع هنوز هم نیست.»
مهدوی‌کیا تاکید می‌کند که مهم‌تری کاری که در نظر دارد در حوزه سلامت انجام دهد، «فرهنگ‌سازی مدرن برای آشنایی عموم مردم با نیازهای بیماران و تشکیل مجامعی خاص برای حمایت مادی و معنوی از این بیماران‌» است
بازیکن سابق تیم ملی و باشگاه هامبورگ آلمان، همدردی و دارو را مهم‌ترین نیاز حوزه سلامت می‌داند و می‌گوید: «دارو شرط اساسی برای بهبود بیماران است که متاسفانه در سال‌های اخیر، این شرط اساسی با مشکلات فراوانی به دست بیماران رسیده است. در بعضی مواقع که اصلا وجود نداشت و زمانی که وجود داشت هم با قیمت‌های نجومی به دست بیماران می‌رسید.»
مهدوی‌کیا چندی پیش نیز به دلیل کمک به بیماران ام اس تندیسی را از مهناز افشار دریافت کرد. 
بسیاری از ستاره‌های عالم ورزش و سینما بخش قابل توجهی از درآمد خود را صرف امور خیریه می‌کنند. در آخرین نمونه دیوید بکهام، ستاره سابق تیم ملی انگلیس و باشگاه منچستر یونایتد خیریه‌ای برای کمک به کودکان راه‌اندازی کرده است.
در ایران هم مهتاب کرامیتی، بازیگر سینما به عنوان سفیر یونیسیف انتخاب شده است.

  ۱  
آی اسپورت
2015-02-23 00:26:06
نظر دهید
۱ نظر
رویا
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۳، ۰۰:۳۵
کاملا انتخاب درستی است
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر