فهرست
سریال بردهای ناپلئونی پرسپولیس و برانکو
سریال بردهای ناپلئونی پرسپولیس و برانکو

سریال بردهای ناپلئونی پرسپولیس و برانکو

آی اسپورت - پرسپولیس با وجود کمبود بازیکن که موضوع تکراری این روزهای این تیم است، مقابل ذوب آهن هم به برتری یک بر صفر دست یافت تا به رده سوم جدول برسد. این برای دومین هفته متوالی و چهارمین بار در لیگ هجدهم بود که قرمزها با نتیجه یک بر صفر به پیروزی می رسند. برد با یک گل پر تکرار ترین نتیجه پرسپولیس از زمان حضور برانکو ایوانکوویچ بوده و این تیم در این فصل هم این عادت را ترک نکرده است و بیش از گذشته آن را تکرار کرده اند. در کل 30 بازی فصل گذشته، شاگردان برانکو به 20 پیروزی رسیدند که 6 بار با برتری یک بر صفر بوده است، معادل 0.3 پیروزی های این تیم؛ در 13 بازی این فصل هم 7 بار پیروز شده اند که 4 برد با این نتیجه بوده است که 0.57 کل بردهای این تیم است و می بینیم که درصد برتری های یک گله تیم برانکو افزایش داشته است.

پرسپولیس برانکو این روزها تمایل چندانی به مالکیت توپ ندارد و مثل گذشته فوتبال مالکانه بازی نمی کند. پرسپولیسی ها موقعیت خطرناک چندانی هم خلق نمی کنند ولی به لطف استحکام دفاعی بی نظیری که در 3 فصل اخیر به آن رسیده اند با وجود خلق موقعیت پایین، می توانند به برتری برسند. راز اصلی برتری های پرسپولیس حتی در روزهای کمبود بازیکن را باید در مثلث سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده و کمال کامیابی نیا جستحو کرد. نفراتی که عوامل اصلی قدرت دفاعی قرمزها هستند. برای درک بهتر استحکام دفاعی پرسپولیس، کافی است به آمار شوت های تیم های مختلف مقابل این تیم نگاه کنیم: ذوب آهن ۴، تراکتورسازی ۵، استقلال ۴، فولاد ۴، نساجی ۶ و سپیدرود صفر! پدیده و سایپا تنها تیم‌هایی بودند که تعداد شوت‌هایشان در بازی با پرسپولیس دورقمی شد.

با این وجود استفاده از این سبک بازی در دراز مدت برای پرسپولیس خطرناک به نظر می رسد و کادرفنی این تیم قطعا بهتر از هر کسی بر چنین موضوعی واقف است. مهم ترین دلیل استفاده برانکو از این سبک بازی کمبود بازیکن در تیم پرسپولیس است. بسیاری از بازیکنان این تیم از ابتدای فصل و حتی از فصل گذشته بدون استراحت در تمامی دیدارها به زمین رفته اند که این باعث خستگی آن ها در درازمدت شده است. استفاده از سبک مالکانه و هجومی، با حملات پرتعداد هم انرژی زیادی از تیم می گیرد که در این شرایط چندان منطقی نیست. علاوه بر این پرسپولیس از نظر مهره موثر به خصوص در کناره ها در مضیقه است و این کار آن ها برای طراحی حملات سخت کرده است.

با تعطیلی 50 روزه لیگ به خاطر جام ملت ها پرسپولیسی ها فرصت خوبی دارند تا برای نیم فصل دوم کمی استراحت کنند و از وضعیت خسته کننده یک سال اخیر فاصله بگیرند. قطعا کادرفنی پرسپولیس به خصوص مربی بدنساز آن ها نیز برای بازیکنان در تعطیلات نیم فصل برنامه دارد. علاوه بر این با پایان یافتن محرومیت قرمزها از نقل و انتقالات و اضافه شدن آن ها، دست برانکو برای اجرای تاکتیک های مد نظرش بازتر خواهد بود و باید منتظر پرسپولیسی قدرت مند در نیم فصل دوم باشیم.

۳۲ ۲  
آی اسپورت
2018-12-06 12:56:00
نظر دهید

۲ نظر
....
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷، ۱۶:۲۳
بردهای ناپلئونی و کمیته داوری برانکو.لطفا تیتر رو کامل کنید
۳
احسان تاجی
پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷، ۲۱:۵۴
بردهای وزیرکی!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر