فهرست

جبیب کاشانی: پرسپولیس روزی باخت که برندش را کرایه دادند!

آی اسپورت- حبیب کاشانی مدیر تیم ملی امید ایران می گوید شرایط اردویی این تیم در کیش ایده آل است و آنها بدون 10 بازیکن اصلی شان در این اردو به دنبال آمادگی بیشتر قبل از رخدادهای مهم فروردین ماه هستند. جایی که تیم ملی باید آماده بازی با رقبای آسیایی شود. رقابتی که مرحله اول انتخابی بازی های المپیک ریو برزیل است. او همچنین نکات مهمی هم درباره شرایط واگذاری پرسپولیس برای گفتن دارد. این مصاحبه را به نقل از خبرآنلاین بخوانید:

*برنامه اردویی تان را عوض کردید و در کیش اردو زدید؟

بهتر دیدیم که اردوی مان در کیش باشد. ما برای این مرحله 32 نفر را در نظر داشتیم اما تصمیم کادرفنی این شد در جهت حمایت از نمایندگان آسیایی به 10 بازیکن حاضر در پرسپولیس ، نفت و تراکتورسازی از حضور در این مرحله از اردوها منع شدند چون برای کادرفنی تیم امید این مهم بود که تیم های کشورمان در آسیا موفق باشند. آنها در حقیقت تیم ملی کشورمان هستند.

*بحث این روزهای تان با تیم ملوان است . کنعانی زاده و حضورش در تیم ملی. مگر فدراسیون می تواند او را از حضور در تیم باشگاهی اش محروم کند؟

ما در این باره با فدراسیون فوتبال مکاتبه کردیم و فدراسیون هم بر اساس قوانین سازمان لیگ ، می تواند با تیم ها برخورد کند. به همین دلیل هم بود که آقای کفاشیان نامه ای به سازمان لیگ نوشته و به آقای تاج گفته بر اساس قوانین با ملوانی ها برخورد کند.

*با این برنامه ریزی چقدر به تیم تان امید دارید؟

باید ملی فکر کنیم. خیلی سخت است که نتوانیم تیم اول باشیم. مردم به هیچ وجه از ما نمی پذیرند که در تهران نتوانیم قهرمان باشیم. ما ناچاریم به عنوان تیم اول از گروه مان صعود کنیم. اگر این اتفاق نیفتد و نتوانیم نتیجه لازم برابر عربستان یا تیم هایی با جمعیت های 400 و 500 هزار نفری بگیریم ، مردم ما را نمی بخشند پس باید همه از این تیم حمایت کنند. همه حساسیت مان هم به همین دلیل است.

*می خواستیم درباره پرسپولیس هم از شما بپرسیم. یکی از بحث های روز فوتبال فروش نرفتن استقلال و پرسپولیس است.

قبلا هم گفته بودم با این شرایط بعید است کسی مشتری این تیم ها شود.

*اما خیلی ها ابراز تمایل می کردند؟

ببینید این شرایط برای فروش تیم ها باید حمایتی باشد. در شرایط فعلی طلب 300 میلیارد تومان برای تیم هایی داریم که هیچ راه درآمدزایی مشخصی ندارند. سرمایه گذار از راه برند تیم نمی تواند تیم هایی که سالی 30 میلیارد تومان هزینه دارند را با هزینه ای چند صد میلیاردی بخرد و انتظار نتیجه هم از او داشت. سرمایه گذار دنبال سوددهی است. این تیم ها با این شرایط چشم انداز روشنی ندارند. تا زمانی که به خریداران این باشگاه ها نگاه حمایتی نداشته باشیم ، به آنها وام های کم بهره ندهیم و زمان در اختیارشان نگذاریم ، تا وقتی که راهکاری برای رسیدن شان به درآمدزایی نتراشیم ، هیچ سرمایه گذار برنامه داری پا پیش نمی گذارد.

*اما همین هایی که الان می گویند 300 میلیارد برای این تیم ها زیاد است ابتدای فصل و فقط برای اجاره برند تیم می گفتند 30 تا 40 میلیارد می دهند.

اتفاقا شرایط نامناسب تیمی مثل پرسپولیس به خاطر همان روزهای نخست فصل است که برند تیم را با 30 میلیارد تومان کرایه دادند درحالی که زیرساخت های موفقیت برای این تیم ها فراهم نبود. وقتی چنین تصمیم هایی می گیرند ، اسپانسر هم که توان درآمدزایی ندارد، جا می زند و حاصلش می شود شرایط سیاه امروز.

*در مورد کادر فنی چطور؟

من در بحث های فنی نمی توانم جرفی بزنم چون تخصصی ندارم.

*اما با قطبی کار کردید؟

ببین مشکل پرسپولیس الان فنی نیست . تیم را دایی بسته بعد درخشان آمده . مشکلات مدیریتی تیم باعث این اتفاقات شده است. الان شرایط پرسپولیس کی بود کی بود من نبودم شده و کسی مسئولیت قبول نمی کند. آوردن قطبی و برانکو هم شرایط را عوض نمی کند . آنها مسئولیتی نمی پذیرند و فقط ممکن است شرایط بدتر شود. به نظرم الان باید تمام تمرکز پرسپولیس روی بازی های آسیایی باشد که آنجا بتوانند نتایج خوبی بگیرند. به هر حال هواداران انتظار دارند که نتایج تیم در آسیا خوب باشد.

     
آی اسپورت
2015-02-23 09:38:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر