فهرست
لادروپ: تجربه ام می گوید پرسپولیس در آسیا خوب نتیجه می گیرد/ هفته سرنوشت سازی در پیش داریم/ امیدوارم سنت شکنی کنیم و مقابل ایرانی ها نتیجه بگیریم
لادروپ: تجربه ام می گوید پرسپولیس در آسیا خوب نتیجه می گیرد/ هفته سرنوشت سازی در پیش داریم/ امیدوارم سنت شکنی کنیم و مقابل ایرانی ها نتیجه بگیریم

لادروپ: تجربه ام می گوید پرسپولیس در آسیا خوب نتیجه می گیرد/ هفته سرنوشت سازی در پیش داریم/ امیدوارم سنت شکنی کنیم و مقابل ایرانی ها نتیجه بگیریم

آی اسپورت- میشل لادروپ در نشست خبری پیش از بازی پرسپولیس و لخویا حاضر شد و در ابتدا گفت: خوشحالم که اینجا هستم و منتظرم تا مسابقه را‌ آغاز کنیم.

عملکرد پرسپولیس: می‌دانم که تماشاگران پرسپولیس انتظار دارند این تیم در بازی فردا برنده باشد اما باید بگویم که این تیم در لیگ فوتبال ایران بهترین عملکردش را نداشته است. با این حال تجربیاتم به من می‌گوید که پرسپولیس می‌تواند در تورنمنتی مثل لیگ قهرمانان آسیا خوب باشد و نتایج بهتری بگیرد.
 

شناخت کلی از فوتبال ایران: اگر بخواهم صادق باشم باید بگویم بیشتر روی تیم ملی ایران شناخت دارم و آن هم در ماه‌های نوامبر و ژانویه به وجود آمده، البته 3،4 بازی اخیر پرسپولیس را هم دیده‌ام و از این تیم هم شناخت نسبی دارم.

نقش تماشاگران: باز هم همان پاسخ خود را تکرار می‌کنم که درست است که آنها عملکرد خوبی در لیگ ایران نداشتند اما قطعا با آغاز مسابقات در آسیا امیدوار هستند.

بازیکنان مصدوم: چند بازیکن داریم که فردا نمی‌توانند بازی کنند اما قطعا بهترین نفرات خود را روانه زمین می‌کنیم تا یک رقابت سطح بالا را شاهد باشیم.

نتایج خوب در لیگ قطر و اعتماد به نفس زیاد تیم:  همیشه اعتماد به نفس رکن اساسی در فوتبال است، البته ما 5 روز آینده باید با تیم صدرنشین قطر مصاف دهیم و بعد از آن هم با النصر عربستان روبرو شویم. بنابرین هفته پیش رو برای ما هفته سرنوشت‌ساز و جالبی خواهد بود.

چرا از فوتبال اروپا و تیمی چون سوانزی به لیگ قطر آمده و چه تفاوت‌هایی میان فوتبال 2 کشور است؟!

 باید بگویم که پیش از حضور در آسیا در 2 لیگ مهم اسپانیا و انگلستان مربیگری کرده‌ام و همچنین در دوران بازیگری هم در لیگ‌های مختلف حضور داشتم، چون خودم دوست دارم در جاهای مختلف فوتبال را تجربه کنم و این به خاطر این است که فوتبال یک ورزش جهانی است. در این ورزش نوع برخوردها یکسان است و شما با انسان‌های مختلف در سراسر جهان روبرو می‌شوید.

 حضور چیکو فلورس در تیم لخویای قطر : فلورس یک مدافع خوب و پرقدرت است که سن مناسبی هم دارد به خاطر همین من او را به لخویا آوردم تا برای ما بازی کند.

چه تفاوتی بین فوتبال آسیا و اروپا وجود دارد،؟: نمی‌شود به طور کلی فوتبال آسیا و اروپا را با هم مقایسه کرد، حتی به صورت کشور به کشور هم نمی‌شود این اتفاق بیفتد چون مثلا نوع فوتبال قطر، ایران و یا ژاپن به خاطر وسعت قاره آسیا با هم متفاوت است، هر چند این مسئله در اروپا هم صدق می‌کند و نوع فوتبال کشورهایی مانند آلمان، دانمارک، انگلستان و هلند با هم فرق می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که مهمترین نکته‌ای که پیش از بازی فردای تیمش مقابل پرسپولیس به بازیکنانش خواهد گفت، چیست، خاطر نشان کرد: فکر کنم با وجود نتایج نامناسب پرسپولیس در لیگ و جام حذفی این تیم بخواهد از فرصت پیش رو در آسیا استفاده کند و احتمالا هم ورزشگاه پر از تماشاگر خواهد شد تا آنها از این فرصت بزرگ استفاده کنند.

مهمترین نکته‌ای که پیش از بازی فردای تیمتان مقابل پرسپولیس به بازیکنانشتان خواهید گفت، چیست؟:  فکر کنم با وجود نتایج نامناسب پرسپولیس در لیگ و جام حذفی این تیم بخواهد از فرصت پیش رو در آسیا استفاده کند و احتمالا هم ورزشگاه پر از تماشاگر خواهد شد تا آنها از این فرصت بزرگ استفاده کنند.

 لخویا می‌تواند در بازی فردا سنت‌شکنی کند و برخلاف دیگر تیم‌های قطری که در چند مدت اخیر مقابل ایران شکست خورده‌اند، برنده شود؟ : این حرف درست است و تیم‌های قطری در بازی‌های اخیر ناموفق بوده‌اند. من بازی الجیش را هم دیدم که شکست خورد و نتوانست به مرحله گروهی صعود کند. امیدوارم سنت‌شکنی کنیم و بتوانیم این بار برخلاف آنها مقابل تیم ایرانی نتیجه بگیریم.

آیا تیمتان در بازی فردا مقابل پرسپولیس به فکر فوتبال تدافعی و ضد حمله است یا فوتبالی هجومی؟ :  نمی‌خواهم وارد این جزئیات شوم چرا که نکات فنی تیم برملا خواهد شد اما باید اشاره کنم تیم برتر تیمی است که بتواند مالکیت توپ را در اختیار بگیرد و ما هم سعی می‌کنیم همواره مالکیت توپ را در اختیار داشته باشیم.

همه تیم‌ها نیاز دارند تا در دفاع و حمله شرایط مناسبی را فراهم کنند و اینکه ما بتوانیم بیشتر مالکیت توپ را در اختیار داشته باشیم، امنیت کار تیم ما را افزایش می‌دهد.

 

 

     
آی اسپورت
2015-02-23 12:32:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر