فهرست

یحیی مربی برتر ماه بهمن شد؛ گل‌محمدی: مزد تحمل مشکلات را گرفتیم

یحیی گل‌محمدی اولین عنوان مربی ماه فوتبال ایران را به دست آورد. او درباره عملکرد این ماه تیمش، اولین عنوان مربی ماه فوتبال ایران و آینده ذوب‌آهن با سایت کانون مربیان گفتگو کرد.

 

عملکرد ماه بهمن؟

قبل از اینکه صحبت‌هایم را شروع کنم جا دارد از کانون مربیان تشکر کنم که من را انتخاب کردند. جای همه مربی‌ها اینجا خالی است. مربیگیری شغلی هم مقدس و هم طاقت‌فرسا است همچنین پراسترس. همه مربیانی که در لیگ زحمت می‌کشند، جایشان اینجا خالی است.

ما بعد از روند خوبی که در انتهای نیم فصل اول داشتیم توانستیم آن روند را بعد از تعطیلات دوباره حفظ کنیم و این فکر می‌کنم ناشی از برنامه‌ریزی‌ها و تمرینات خوبی بود که داشتیم. شروع فصل ما شروع خوبی نبود و تغییرات زیادی داشتیم. دو، سه فصل بود که ذوب‌آهن شرایط خیلی خوبی نداشت در لیگ و همیشه یکی از کاندیداهای سقوط بود. شروع فصل برای ما شروع خیلی سختی بود. باتوجه به اینکه بچه‌های ما فکر می‌کنم بیشتر از نظر روانی خیلی پایین بودند، پیش‌بینی میشد که چنین شروعی داشته باشیم. تغییرات زیاد بود و با نتایجی که سال‌های قبل به دست آمده بود من فکر می‌کنم ادامه آن به این فصل رسید.

 

 

نقش حمایت مدیریت در عبور از بحران اول فصل؟

درهر صورت ما کم نیاوردیم و جنگیدیم با سختی‌ها و مشکلات. سختی‌های زیادی را تحمل کردیم و فکر می کنم مزد این تحمل سخت را گرفتیم.البته مشکلاتی که من داشتم در شروع فصل زیاد بود. گفتم که یک مقدار مسائل روانی بود که از فصل قبل بود و تغییرات زیادی که بود. ضمن اینکه بازی‌های ما را اگر آنالیز کرده باشید، بازی‌های خیلی خوبی انجام می‌دادیم و فصل نتیجه نمی‌گرفتیم. فکر می‌کنم مدیران این مسئله را خیلی خوب می‌دیدند و شرایطی که بخواهند به تغییر مربی فکر کنند وجود نداشت. ما برنامه‌ریزی داشتیم و کارمان داشت اصولی پیش می‌رفت. از مدیرانی مثل آذری هم این انتظار را داریم که وقتی می‌بیند کاری اصولی پیش می‌رود و کیفیت بازی‌مان خوب است، تصمیمی برای تعویض مربی وجود نداشته باشد و حمایت زیادی کردند. آذری از طرف هیات‌مدیره تحت فشار بود ولی دست به دست هم دادیم و همه مشکلات را توانستیم حل کنیم.

 

بهترین بازی ماه ذوب‌آهن؟

بازی با راه‌آهن خیلی بازی خوبی بود. هم در فاز دفاعی به حریف موقعیت ندادیم و حتی یک موقعیت هم نداشتند. می‌توانستیم حتی بیشتر از سه گل هم بزنیم. کلا از آن بازی من خیلی راضی بودم.

 

انتخاب بهترین مربی ماه؟ 

کار نویی است. این کار فکر می‌کنم باعث می‌شود انگیزه مربیان برای کار کردن بیشتر شود. مربی‌ها شاید فرصت نکنند ارزیابی از عملکرد خودشان داشته باشند. فکر می‌کنم که سر زدن به این سایت می‌تواند خیلی چیزها را مشخص کند. ممنونم از همه کسانی که سایت را راه‌اندازی کردند و این رنکینگ را درست کردند. فکر می‌کنم کار خیلی خوبی بود. به مسائل آماری و چیزهایی مثل آن در فوتبال ما اهمیت داده نمی‌شود. فکر می‌کنم وجود همچین پایگاهی بین مربیان هم باعث ایجاد انگیزه می‌شود هم ارزیابی خوبی مربیان می‌توانند از عملکرد خودشان داشته باشند.

 

دوباره انتخاب شدن؟

تلاشم را می‌کنم. سه، چهار ماه دیگر در پیش داریم و امیدوارم با این روندی که شروع کرده‌ایم و طی می‌کنیم، بتوانیم آن را ادامه بدهیم. بعید نیست دوباره انتخاب شوم. انگیزه خیلی خوبی می‌تواند برای خود من باشد. بازهم تشکر می‌کنم از کانون و آقا مجید (جلالی) که زحمت زیادی کشیده‌اند.

     
آی اسپورت
2015-02-23 14:39:49
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر