فهرست

فقط یک ماه تا خداحافظی؟ / گزینه‌های جانشینی کی‌روش (4- یحیی گل‌محمدی)

آی اسپورت- بعد از شکست مقابل عراق و حذف در مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا، اتفاق بعدی برای فوتبال ایران در رده ملی دو دیدار دوستانه در فروردین‌ماه خواهد بود که ممکن است آخرین بازی‌های تیم ملی تحت هدایت کارلوس کی‌روش باشند. کی‌روش هنوز به هیچ توافقی با فدراسیون فوتبال ایران نرسیده است و احتمال دارد بازی‌های دوستانه مقابل شیلی و سوئد آخرین همکاری او با فوتبال ایران را رقم بزنند. اما اگر قرار بر رفتن کی‌روش باشد، چه کسی جای او را خواهد گرفت؟ یک مربی ایرانی یا یک خارجی دیگر؟

آی‌اسپورت، گزینه‌های احتمالی برای جانشینی کارلوس‌ کی‌روش را یک‌به‌یک معرفی کرده و مورد بررسی قرار می‌دهد.

4- یحیی گل محمدی

پدیده مربیگری فوتبال ایران در سه چهار سال اخیر و موفق‌ترین سرمربی جوان لیگ برتر، حالا دیگر آن قدر به نتایج مناسبش تداوم بخشیده که بتوان او را هم در میان گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی قرار داد. یحیی سال87 طی یک مقطع کوتاه در هفته‌های پایانی لیگ هفتم هدایت صبا (تیمی که در آن بازی می‌کرد) را به‌طور موقت بر عهده گرفت. اما دوران مربیگری او به شکل رسمی بعد از آویختن کفش‌ها و با هدایت تیم تربیت یزد در لیگ دسته اول آغاز شد. او سال بعد هدایت نساجی قائمشهر را بر عهده گرفت و مدتی هم دستیار علی دایی در تیم راه‌آهن بود. تا این که بالاخره در سال91 و در آغاز لیگ دوازدهم سرمربیگری در لیگ برتر برای یحیی گل‌محمدی با هدایت تیم صبای قم آغاز شد. او شروع خوبی با صبا داشت و نتایج خوبی در هفته‌های ابتدایی گرفت که پیروزی دو بر صفر در ورزشگاه آزادی مقابل پرسپولیس هم از جمله همین نتایج بود. اما هنوز نیم‌فصل به پایان نرسیده یحیی راهی پرسپولیس شد تا برای نجات این تیم بحران‌زده تلاش کند.

روند رو به رشد پرسپولیس در نیم‌فصل دوم و حضور این تیم در فینال جام حذفی از جمله نتایج مثبت حضور یحیی روی نیمکت سرخپوشان بودند که البته این نتایج هم نتوانستند یحیی را در پرسپولیس ماندگار کنند. او فصل بعد به نفت تهران رفت و این تیم را به رتبه سوم لیگ و پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا رساند. در حال حاضر هم موفقیت‌های خیره‌کننده ذوب‌آهن بعد از یک شروع ضعیف در لیگ برتر به آمار خوب یحیی در زمینه مربیگری تداوم بخشیده است. این مدافع سابق که 74بازی ملی در کارنامه‌اش دارد چنان شروع امیدوارکننده و درخشانی در عرصه مربیگری داشته که همه مطمئن هستند روزی او را روی نیمکت تیم ملی هم خواهند دید. اگرچه شاید لازم باشد برای دیدن آن روز کمی بیشتر انتظار بکشیم. آن‌قدر که یحیی بتواند تجربه و میدان‌دیدگی را هم به دیگر خصوصیات مثبتش در مربیگری اضافه کند.


فقط یک ماه تا خداحافظی؟/ تمام گزینه‌های جانشینی کی‌روش (1-حسین فرکی)

فقط یک ماه تا خداحافظی؟/ تمام گزینه‌های جانشینی کی‌روش (2- دراگان اسکوچیچ)


     
آی اسپورت
2015-02-23 16:55:19
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر