فهرست
درخشان: نمی توانیم از دقیقه یک مقابل لخویا حمله کنیم/ باید حساب شده بازی کنیم
درخشان: نمی توانیم از دقیقه یک مقابل لخویا حمله کنیم/ باید حساب شده بازی کنیم

درخشان: نمی توانیم از دقیقه یک مقابل لخویا حمله کنیم/ باید حساب شده بازی کنیم

آی اسپورت- حمید درخشان در نشست خبری پیش از بازی پرسپولیس و لخویا حاضر شد و درباره این دیدار گفت: با یک بازی متفاوت روبرو هستیم. حریف ما یک تیم خوب است که بازیکنان گرانقیمتی دارد و به بسیاری از آنها تابعیت قطری داده‌اند. با این حال شناخت خوبی از لخویا داریم. 2،3 روز گذشته نقاط قوت و ضعف این تیم را آنالیز کرده‌ایم و امیدواریم بازی خوبی مقابل آنها انجام دهیم.

شرایط پرسپولیس: یکی دو بازیکن مصدوم داریم اما می‌دانیم که شرایط این بازی با بازی‌های لیگ متفاوت است و باید برای گرفتن نتیجه خوب به میدان برویم.  بازی با لخویا یک بازی برون‌مرزی است و ما باید از تمام امکانات‌مان و به خصوص هواداران‌مان استفاده کنیم تا در نهایت برنده باشیم.

آیا تیمتان تمرکز لازم را برای بازی با لخویا دارد؟:  انشاءالله که این طور باشد چون در چند هفته گذشته فشار زیادی روی پرسپولیس بود و ما سعی کردیم در 2،3 روز گذشته تمرکزمان را روی بازی با لخویا بگذاریم تا بتوانیم نتیجه بگیریم. نکته مهم این است که بازیکنان‌مان از حساسیت بازی خبر دارند و فردا با تمرکز به میدان خواهند رفت.

 پرسپولیس در بازی فردا مقابل لخویا دفاعی بازی خواهد کرد یا هجومی؟: لخویا تیمی نیست که فکر کنید ما بتوانیم از دقیقه یک روی دروازه‌اش حمله کنیم. ما با یک تیم ضعیف روبرو نیستیم بلکه حریف‌مان بسیار با تجربه است که بازیکنان خوب و خارجی با تابعیت قطری دارد. ما باید فکورانه و حساب شده بازی کنیم. باز هم تاکید می‌کنم که اصلا این طور نیست که فکر کنید می‌توانیم 90 دقیقه روی دروازه این تیم حمله کنیم. آنها تیم خوبی هستند و ما باید برای شروع، ادامه و پایان بازی ارزیابی داشته باشیم.

نظرتان درباره لخویا؟: این تیم در هر 3 خط خوب است. آنها خط هافبک قدرتمندی دارند، ضمن اینکه یک بازیکن سرعتی در خط حمله دارند. ما تمام نقاط قوت این تیم را داریم و قصد داریم با استفاده از بازیکنان باتجربه این تیم را کنترل کنیم. فلسفه تیم ما این است که بتوانیم بازی را کنترل کرده و از نقاط ضعف لخویا استفاده کنیم.

تفاوت بازی های لیگ با آسیا : شرایط بازی در آسیا با لیگ برتر تفاوت دارد. اینجا تیم‌ها یک بازی دارند و دیگر دفاعی بازی نمی‌کنند. همه تیم‌ها به دنبال انجام بهترین بازی هستند و ما هم تلاش می‌کنیم تا بهترین بازی خود را انجام دهیم.  طبیعتا لخویا شیوه‌ها و تاکتیک‌های خود را خواهد داشت و این در مورد تمامی تیم‌های آسیایی صدق می‌کند. چرا که آنها از بازیکنان باکیفیتی برخوردار هستند و حضور بازیکنان خارجی کیفیت فوتبال آنها را بسیار بالا برده است.

استفاده از نوری در نزدیکی خط حمله بهتر از استفاده به عنوان هافبک دفاعی نیست؟!:  با این نظر چندان موافق نیستم. نوری در 2 بازی که به عنوان هافبک دفاعی بود بسیار خوب کار کرد و به نظرم در بازی با پدیده این بازیکن بسیار به ما کمک کرد و از فشاری که روی دروازه ما بود کم کرد. متاسفانه در بازی با صبا نتوانستیم از این شرایط استفاده کنیم. نوری به دلیل تجربه و توانایی که دارد حتی در بخش دفاعی هم می‌تواند تیم را به سمت جلو هدایت کند و طراحی خوبی برای خط حمله انجام دهد. من چندان اعتقاد ندارم که جلو یا عقب‌تر بودن او در روند حرکتی ما تاثیری داشته باشد.

در خط حمله از تادئو استفاده خواهید کرد یا بازیکنانی چون طارمی و عباس‌زاده را به کار خواهید گرفت ؟  فکر کنم شرایط تادئو برای این بازی مناسب نیست و من به همین جوان‌ها فرصت خواهم داد. تمایل چندانی ندارم که ترکیب تیم را جابجا کنم و از 80 درصد ترکیب دیدارهای گذشته استفاده خواهم کرد.

 آیا برای بازی فشرده لخویا در خط هافبک برنامه‌ای دارید و اینکه امکان تغییر سیستم بازی پرسپولیس در بازی با لخویا وجود دارد یا خیر؟ حتما در سیستم بازی تغییر خواهیم داشت و با یک سیستم بازی نمی‌کنیم تا آنجا که من می‌دانم لخویا بیشتر با سیستم 3-3-4 بازی کرده هر چند ما هم سیستم بازی‌مان را متناسب با حریف‌مان انتخاب خواهیم کرد تا در حمله و دفاع موفق باشیم. در مجموع لخویا بسیار متفاوت بازی می‌کند و نمی‌شود سیستم این تیم را کاملا حدس زد. ما باید فردا از تمام داشته‌های‌مان استفاده کنیم و در طول بازی هم مانند چند بازی گذشته تغییر سیستم داشته باشیم.

 چرا پرسپولیس آخرین تمرین خود را پیش از بازی با لخویا در ورزشگاه آزادی برگزار نکرد؟: معمولا تیم‌هایی که میهمان هستند و با ورزشگاه میزبان آشنایی ندارند این کار را انجام می‌دهند. ما که با آزادی غریبه نیستیم و هر هفته در این زمین بازی می‌کنیم و آنجا مثل خانه ماست. از هواداران خواهش می‌کنم فردا ما را تنها نگذارند و کمک کنند تا از بازی با لخویا با سربلندی بیرون بیاییم.

     
آی اسپورت
2015-02-23 17:27:27
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر