فهرست
ناکامی یحیی در حفظ میراث دفاعی؛ قلعه بی‌نگهبان
ناکامی یحیی در حفظ میراث دفاعی؛ قلعه بی‌نگهبان

ناکامی یحیی در حفظ میراث دفاعی؛ قلعه بی‌نگهبان

آی اسپورت - فاز دفاعی پرسپولیس را در چند فصل اخیر می‌توان به یک عمارتی تکمیل‌شده تشبیه کرد که فقط نیاز به مراقبت و نگه‌داری دارد. این عمارت در دوران برانکو کاملا ساخته شده و با حفظ اکثر ارکان آن و حتی تقویتش برای آماده ماندن نیاز به تلاش زیادی نداشت. کالدرون توانست این مراقبت از عمارت ساخته شده را به خوبی انجام دهد. با وجود شروع بدی که پرسپولیس مقابل تیم‌های بالای جدولی داشت اما تیم او توانست به ثبات دفاعی‌اش برگردد و عنوان از دست‌داده بهترین خط دفاعی لیگ را خیلی زود پس بگیرد. این در حالی بود که کالدرون به خاطر استفاده از سیستم چرخشی در خط دفاع و بازی دادن به جلال حسینی، کنعانی‌زادگان و شجاع خلیل‌زاده مورد انتقادات زیادی قرار داشت اما آمار دفاعی پرسپولیس کارنامه خوبی برای دفاع او از عملکردش بود. این کاری است که یحیی در سه بازی حضورش در پرسپولیس نتوانسته انجام دهد تا ارزش کار کالدرون هم به خوبی مشخص شود. با وجود آن که پیش‌بینی می‌شد با آمدن یحیی گل‌محمدی ثبات به خط دفاع برگردد اما او هم ادامه‌دهنده راه سرمربی آرژانتینی بود. البته او فقط راه این مربی را در چینش مهره‌ها ادامه داد و در عملکرد دفاعی پرسپولیس، هیچ شباهتی به نیم‌فصل اول ندارد. سرخپوشان پایتخت در سه بازی اخیر 6 گل دریافت کرده که آمار بسیار بدی برای آنها محسوب می‌شود.

پرسپولیس قبل از حضور یحیی فقط در بازی مقابل سپاهان دو بار دروازه‌اش باز شد و بدترین عملکرد دفاعی آنها هم دریافت 4 گل در سه بازی بود. یحیی اما همه رکوردها را شکست و با دریافت 6 گل در سه بازی بدترین عملکرد خط دفاعی پرسپولیس در ماه‌های اخیر را به نمایش گذاشت. پرسپولیس در بازی مقابل شارجه که هم با ترکیب متفاوتی به میدان رفته بود و هم حریف آسانتری نسبت به هفته گذشته داشت، به اندازه بازی با الدحیل اشتباه کرد و به همان اندازه هم گل خورد تا مشخص شود مشکل دفاعی تیم گل‌محمدی ریشه‌ای‌تر از تعویض بازیکنان است.

مقایسه آمار شارجه و پرسپولیس نوید این را می‌داد که شاگردان گل‌محمدی قرار است در یک بازی آسان به روزهای خوب بازگردند. تیمی که در 8 بازی اخیر خود در لیگ امارات و آسیا 6 بازی را واگذار کرده بود حریف سختی به نظر نمی‌رسید. آنها اما توانستند با استفاده از اشتباهات مدافعان پرسپولیس تصورات را برهم زده و روز سختی را برای نماینده ایران رقم بزنند.

نود

۴ ۱  
آی اسپورت
2020-02-18 22:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
فرهاد
سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸، ۲۳:۳۱
کجایی کارلوس کیروش یادت به خیر...! دو سه سال آخر حضور کیروش آنچنان پیروزی های مکرر تیم ملی در برابر تیم های شرق و غرب آسیا از جانب عده ای خوار و بی اهمیت نشان داده می شد که بعضاً می گفتن تیم بدون کادر فنی هم همه آسیایی ها را درهم می کوبه اما نتایج مربیان داخلی در قهرمانی باشگاه های آسیا حقیقت را به همه نشان داد ضمن اینکه به سبک و روش تیمی سه گلی که امروز تیم ژاوی ( السد قطر) به سپاهان زد توجه کنید و مقایسه اش کنید با چهار گل هفته ماقبل سپاهان به العین که هر ۴ گل با سانتر بلند از جناحین بود و به یک روش ( و بعد توجه کنید به تأثیر عدم حضور اسنلی کیروش را در بازی مقابل السد در ایجاد هرگونه خطری جدّی روی دروازه تیم قطری) و همه این مطالب را قیاس بگیرید به حمله بی امان مربیان وطنی به انتخاب اسکوچیچ...!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر