فهرست
عملکرد ضعیف آقای گل‌های لیگ در نیم‌فصل دوم
عملکرد ضعیف آقای گل‌های لیگ در نیم‌فصل دوم

عملکرد ضعیف آقای گل‌های لیگ در نیم‌فصل دوم

آی اسپورت - در شرایطی که بازیکنانی چون علی علیپور، آنتونی استوکس و کی‌روش استنلی با آمار گلزنی بالا برای آقای گلی تلاش می‌کنند و در مجموع عملکرد قابل قبولی داشته‌اند، شاید اطلاع از اینکه خطرناک‌ترین و گلزن‌ترین بازیکن نیم‌فصل دوم از میان هیچ‌یک از آنها نیست عجیب به‌نظر برسد.

البته که کی‌روش استنلی در نیم‌فصل دوم موفق شده عقب ماندن کوتاه‌مدت خود از علیپور را جبران کند و به‌تنهایی به صدر جدول گلزنان برسد، اما باز هم نمی‌توان او را خطرناک‌ترین بازیکن نیم‌فصل دوم نامید. علیپور، استوکس و دیگر گزینه‌ها هم در نیم‌فصل دوم عملکرد قابل قبولی نداشته‌اند. در این میان نامی که کمتر شنیده شده اما از نظر آمار و ارقام در نیم‌فصل دوم در میان بهترین‌ها قرار گرفته، کسی نیست جز ارسلان مطهری! بازیکنی از ذوب‌آهن که آمار شگفت‌انگیزی در لیگ و آسیا از خود به‌جای گذاشته است.

از بین بازیکنانی که فقط در لیگ برتر حضور داشته‌اند، پریرا با ۶ گل و یک پاس گل اوضاع بهتری نسبت به همه دارد. بعد از او کی‌روش با ۵ گل و یک پاس گل قرار دارد. قاسمی‌نژاد هم تا پیش از هفته بیست‌و‌هفتم سه گل زده که به‌همراه پاتوسی آمار خوبی از خود به‌جای گذاشته‌اند. با این حال آمار آنها هم کمرنگ‌تر از مطهری است. ارسلان مطهری ستاره بی‌چون و چرای ذوبی‌ها در آسیا بوده که بیشتر گل‌های این تیم را به ثمر رسانده و در لیگ برتر هم نقش اساسی در موفقیت تیمش و رسیدنش از رده‌های انتهایی به نیمه بالایی جدول دارد؛ بازیکنی که آمار 25درصد تبدیل شوت‌هایش به گل نشان از چارچوب‌شناس و خطرناک بودنش دارد.

البته که بدون شک به‌همان اندازه که مطهری در بهبود وضعیت ذوب‌آهن تاثیر داشته، شرایط تیمی ذوب‌آهن در نیم‌فصل دوم هم بستر لازم را برای درخشش بهتر مطهری فراهم کرده است. نگاهی به آمار او نشان می‌دهد مطهری ۴ گل و ۲ پاس گل در لیگ داشته و 4 گل در آسیا به ثمر رسانده که در مجموع می‌توان گفت با ۸ گل و ۲ پاس گل از سایر رقبایش در نیم‌فصل دوم عملکرد بهتری به‌جای گذاشته است. این در حالی است که مطهری مدت‌ها در عملکردش با افت شدیدی مواجه بود. حضور او در لیگ برتر و عجمان با ناکامی همراه بود اما حالا باز هم به همان مهاجم آماده نفت تهران تبدیل شده است؛ مهاجمی که در میان اسم و رسم‌دارهای لیگ برتر توانسته عنوان خطرناک‌ترین مهاجم نیم‌فصل دوم را از آن خود کند.

ایلنا

۱    
آی اسپورت
2019-04-29 01:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر