فهرست
تبعات پرونده استقلال، ورژن ۲۰۱۹
تبعات پرونده استقلال، ورژن ۲۰۱۹

تبعات پرونده استقلال، ورژن ۲۰۱۹

آی اسپورت - استقلال چطور توانست از خطر محرومیت رها شود؟ شکایت پروپئیچ و پایان مهلت فیفا بابت پرداخت طلب ۴۳۰ هزار دلاری‌اش می‌توانست همین حالا به محرومیت استقلال از دو پنجره نقل و انتقالاتی منجر شود؛ اگر تاریخ شکایت پروپئیچ به بعد از به روزسانی آیین‌نامه انضباطی مربوط می‌شد. ماده چهاری که ایسنا در اعلام خبر محرومیت استقلال به آن استناد کرده بود، در حقیقت بخشی از آیین‌نامه جدید کمیته انضباطی بود که می‌گفت: «اگر مبلغ بدهی به طلبکار پرداخت نشود و رسید آن برای کمیته انضباطی فیفا و فدراسیون فوتبال ایران تا زمان معین شده (۶۰ روز بعد از ابلاغ این حکم یعنی ۲۶ اردیبهشت) مشخص نشود، محرومیت از جذب بازیکن جدید چه ایرانی و چه خارجی برای دو پنجره نقل و انتقالات اعمال می‌شود که این محرومیت از روز اول پنجره نقل و انتقالات بعدی اعمال می‌شود. در صورتی که تاریخ این مهلت به پایان برسد محرومیت از جذب بازیکن در سطح داخلی و بین‌المللی از طرف فدراسیون فوتبال ایران و فیفا به صورت خودکار، اعمال می‌شود، بدون تصمیم رسمی دیگر یا ابلاغ دیگری از طرف کمیته انضباطی فیفا یا دبیرکل آن. این محرومیت شامل تمام رده‌های سنی باشگاه از بزرگسالان تا نونهالان می‌شود.»

آیین‌نامه پیشین انضباطی فیفا اما این مهلت را به باشگاه‌ها می‌دهد که بعد از پایان مهلت مقرر شده، همچنان برای پرداخت بدهی خود زمان داشته باشند. شکایت پروپئیچ هم در زمان آیین نامه قبلی به فیفا رسیده و مطابق با آیین‌نامه قبلی با آن برخورد شده است. باشگاه استقلال در واقع بابت زمان این شکایت شانس آورده بود چرا که اگر قرار بود برای همین پرونده، مطابق آیین‌نامه جدید انضباطی رأی صادر شود، بی‌تردید باشگاه استقلال در حال حاضر از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم بود و هیچ راه جبرانی هم برای باشگاه وجود نداشت.

اینکه باشگاه استقلال توانسته از خطر محرومیت عبور کند و پرونده سنگین پروپئیچ را از سر بگذراند، نمی‌تواند باعث شود که سایر باشگاه‌ها هم به امید از سر گذراندن این محرومیت‌ها نسبت به بدهی‌های خود بی‌تفاوت باشند. پرونده پروپئیچ و آیین‌نامه‌ انضباطی به روز شده فیفا، زنگ خطری جدی برای مدیران باشگاه‌های فوتبال است که بی توجهی به آن می تواند به بهای نابودی‌شان تمام شود.

 

۲ ۳  
آی اسپورت
2019-07-21 00:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
ایرانی
يكشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۰۱:۲۶
پیروزی باشگاه استقلال در این پرونده چشم خیلی ها رو در آورده
پیروزی در این پرونده فقط درایت و دانش خطیر بود آگه دکتر خطیر نبود قطعآ استقلال بازنده اصلی بود
۱ ۱
...
يكشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۰:۵۰
میخوام ببینم بین دکتر خطیر گفتن و خائن صداکردنش چقدر فاصله می افته؟ من رو یک ماه شرط میبندم
۱
نه به اس اس تا ۱۴۰۰
يكشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۱:۱۳
خطیر روباه باز با کی زد و بند کرده که این بی شرفا مفت در رفتن؟!
ولی دم پروپ گرررم که تا همین جا هم خوب پدرشونو درآورده.
اینا نجیب بودن و مراعات کردن و این چیزا سرشون نمیشه...
باید همین جوری خراب شد سرشون!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر