فهرست
گپ بلگه و هانتر/ معضل داوری، بارسلونا حق دارد؟
گپ بلگه و هانتر/ معضل داوری، بارسلونا حق دارد؟

گپ بلگه و هانتر/ معضل داوری، بارسلونا حق دارد؟

آی اسپورت   در این قسمت از برنامه مجله لالیگا، گیوم بلگه و گراهام هانتر پیرامون موضوع بحث برانگیز داوری در لالیگا صحبت می کنند. با پوشش اختصاصی ما از گفت‌وگوی این دو تحلیل‌گر محبوب اسکای همراه باشید.

بلگه/ خب، یه هفته دیگه و یه تصمیم داوری بحث برانگیزه دیگه، یا یه تصمیم بحث برانگیز بزرگ، یا باید بگم یه تصمیم بحث برانگیز بزرگ بین المللی! برای صحبت در موردش با گراهام هانتر در بارسلونا همراه هستیم. می دونی در مورد چی دارم حرف می زنم. بتیس – بارسلونا. بازی یک هیچ به نفع بتیسه. سانترِ الکس ویدال، و مدافع بتیس توپ رو وارد دروازه خودش می کنه، آره یا نه؟ از اون توپ هایی که بهش می گیم گلِ روحی! چه اتفاقی اونجا افتاد؟

هانتر/ اول از همه، با سرعت فوتبال مدرن، و فشاری که این بازی داشت، شاید میشه داور و کمکش رو به خاطر از دست دادن این توپ خیلی مقصر ندونست. البته تاکید می کنم شاید. به هر حال وقتی صحنه رو می بینیم، توپ از خط رد شد. اگه این توپ گل می شد، با گل سالمی که سوارز آخر بازی زد، بارسلونا می تونست بازیو 2-1 ببره. اونم در حالیکه اصلا استحقاق برد رو نداتشن، تحت هیچ شرایطی نداشتن.

بلگه/ اوکی، داریم دو تا توپی که بتیس به تیر زد رو هم حساب می کنیم یا نه؟ (با خنده)

هانتر/ بتیس کاملا از بارسلونا سرتر بود. هر دومون می دونیم این یه بارسلونای کاملا پراشتباه و بد بود و هیج ارتباطی با بارسلونای بازی های اخیر نداشت، بازی هایی که به نظر میومد بارسلونا به ذات اصلیش برگشته. باید لذت برده باشی از اینکه بتیس فهمید چگونه می تونه به بارسلونا ضربه بزنه، و این که تقریبا در تمام مناطق زمین از بارسلونا سرتر بود.

بلگه/ من کاملا باهات موافقم. بارسلونا خیلی نسبت به بتیس بد بازی کرد. حتی خود انریکه اعتراف کرد بتیس حقش بیشتر بود. و مردم دارن الان پشتِ این موضوع بحث برانگیز تکنولوژی قایم می شن. اما یه مشکل هست که مردم رو آزار می ده. هم تو اسپانیا هم کشور های دیگه. اونم این که تکنولوژی خط دروازه تو اسپانیا نیست. یه دلیل داره نه؟

هانتر/ درست می گی. مخالفای جدی هستن که میگن فوتبال باید تو حالت خالصش باقی بمونه و تکنولوژی فوتبال رو از چیزی که هوادارای اسپانیایی دوست دارن دور می کنه. فکر می کنم این یه توهمه. این اشتباست. اما حالا که به بارسلونا ضربه زده میاد جزو بحث های جدی. باید اینم بگیم که تو آلمان، فرانسه و ایتالیا هم مدتی طول کشید تا با این قضیه موافقت کنن. اما این اشتباست. و مطمئنم یکشنبه صبح هم اشتباه بود.

بلگه/ کاملا درست می گی. یه بحث تو اسپانیا هست و مردم میگن اگه در مورد این گلا نمی تونیم بحث کنیم پس اصلا در مورد چی باید بحث کنیم؟ یه چیز دیگه ام هست. مدیا پرو که کنار لالیگا هست سعی کرده یه سیستم درست کنه که می تونه این گلارو تشخیص بده. اما این جزو دو تا سیستمی که فیفا اجازش رو می ده نیست. فیفا برای وارد کردن این سیستم 4 میلیون یورو از لالیگا پول می خواد و الان لالیگا میگه نه. پس الان پشت سر این تصمیمات بحث های سیاسی و مالی رو داریم؟

هانتر/ مردم می گن تکنولوژی اون چیزی که فوتبال اسپانیا رو به خاطرش دوست داریم می دزده. و اگه یه تکنولوژی خط دروازه وارد کنن، دیگه این فوتبال اسپانیا نخواهد بود. گیوم، با تمام علاقه ای که به این کشورت دارم، این خیلی اسپانیاییه، نه؟

بلگه/ (با خنده) آره احتمالا هست. ما اینجور چیزا رو دوست داریم. به نظر میاد قراره تست هایی انجام بشه، حالا یا در کاپ همین فصل، یا در لیگ در فصل بعد. برای سیستمی که در نهایت کار کنه و فیفا هم اجازش رو بده. اما گراهام، آیا تو جلو تر هم می رفتی؟ در زمینه تکنولوژی؟

هانتر/  یه چیزی که می خوام بگم، در حالیکه متخصص تکنولوژی هم نیستم، اینه که عاشق حرفی هستم که لوییز انریکه در چند وقت اخیر مرتب تکرار کرده. اونم در حالی این حرفارو میزنه که مردم همیشه معمولا میگن تصمیم های داوری به نفع بارسلونا هستن. اما چند هفته اخیر دیدیم که تصمیم های داوری علیه بارسلونا هم هستن، همینطور رئال. لوییز انریکه گفته با این موج شدیدی از انتقاداتی که الان از داورای اسپانیایی میشه، چیزی که اولین باره تو عمرم خودم میبینم، داورا به کمک نیاز دارن. انریکه مرتب از این جمله استفاده می کنه. و اگه تکنولوژی می تونه این کارو انجام بده، اگه بتونه بخشی از این انتقادات رو رفع کنه، بخشی از استرسی که رو داورا هست رو حذف کنه، بازی رو بهتر خواهد کرد. پس من جلو تر هم می رفتم اگه تکنولوژی بتونه به ما کمک کنه.

بلگه/ ممنونم گراهام. باید قبول کنیم که تکنولوژی خط دروازه باید به لالیگا بیاد. اما بارسلونا نباید پشت سر یه اشتباه داوری قایم بشه، اونا خیلی خوب بازی نمی کنن.  

۱    
آی اسپورت
2017-02-01 21:34:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر