فهرست
راکیتیچ، موتور اصلی بارسلونا
راکیتیچ، موتور اصلی بارسلونا

راکیتیچ، موتور اصلی بارسلونا

آی اسپورت- در تمام طول فصل 17-2016 ایوان راکیتیچ از عدم اعتماد به نفس کافی رنج می‎برد، اما به نظر دوباره به دوران اوج بازگشته و در دوران مربی‌گری ارنستو والورده در بارسلونا از فوتبال خودش لذت می‌برد.

سرمربی اسبق بیلبائو می‌داند او چه بازیکن خاصی است و این را هم می‌داند که برای ترکیبی که انتخاب کرده چه بازیکنان خوبی در اختیار دارد که کاملا مناسب سیستم و تاکتیک‎هایش هستند. او از روز اول روی راکیتیچ قمار کرد و از او به عنوان یک هافبک میانی استفاده کرد.

راکیتیچ اما پاسخ اعتماد والورده را داد و ثابت کرد همان بازیکنی است که بارسا در این سیستم در میانه زمین به او نیاز دارد. در واقع این بازیکن موتور اصلی و البته جدید تیم است.

هافبک کروات در دیدار مقابل اسپانیول پاس گلی فوق‌العاده به لیونل مسی داد و در دیدار سه‌شنبه شب مقابل یوونتوس هم خودش گل زد. او همچنین مقابل تیم تورینی 83 پاس ارسال کرد که از این تعداد 79 پاس سالم بودند و به مقصد رسیدند. یعنی 95 درصد پاس سالم ارسال کرد و در بارسلونا در این بازی تنها جرار پیکه بود که آماری بهتر از او داشت.

با این توان بالا در پاس دادن او حالا یکی از گزینه‌های مهم و تهاجمی تیم کاتالانی است و مطمئنا والورده برای بازی‌های پیش رو بیش از این روی این بازیکن حساب می‌کند. قبل از شروع فصل صحبت از نامتعادل بودن بارسا به میان بود و می‌گفتند این تیم 9هافبک دارد؛ اما به نظر راکیتیچ توانسته در میان این 9 هافبک خودش را به سرمربی تازه وارد ثابت کند و کاری کند که مدام در ترکیب اصلی باشد.

 

۱۳    
آی اسپورت
2017-09-13 18:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر