فهرست
تیغ نزن! تن ما رگ نداره
تیغ نزن! تن ما رگ نداره

تیغ نزن! تن ما رگ نداره

آی‌اسپورت- از ان روزها که چشم بیننده و دوربین و بازیکن حریف را با یک حرکت بدن به هم گره می زدید تا توپ را روی خط دروازه با خونسردی کامل به سقف تور بچسبانید خیلی نگذشته است.روزهایی که از اغاز بازی تا سوت پایان،برای هر لحظه اش یک غافلگیری در ساق هایتان برایمان داشتید.سالیان فوتبالی که به قول خودتان حرفتان را درون زمین میزدید تا بیرون میدان.اما این روزها وقتی نامتان را در مطبوعات و رسانه ها میشنوم دیگر نه انتظار غافلگیر شدن دارم و نه هیجان شنیدن صحبت هایتان به مانند سال های قبل!

در سال‌های پایانی بازیگری‌تان، زمانی که فهرست تیم ملی قرار بود اعلام شود از روز قبلش ولوله ای در جانمان می افتاد.هراس از نبودن نام و نمایشتان در میان شبه ستاره ها ازارمان میداد!هنوز هم برایمان یک دقیقه در زمین بودنتان مساوی بود با تحقق همه ارزوها و انتظارهای فوتبالی‌مان که در ساق های شما خلاصه می‌شد! اما مثل این روزها،ان زمان هم خودتان بودید و بی توجه به انتظار و شوق و امید دیدن دوباره تان از جانب هوادارنتان در پیراهن تیم ملی،یا به دعوت مربیان وقت نه می‌گفتید یا اردوی تیم ملی را در استانه یک تورنمنت مهم چه در کسوت مربی و چه در قامت بازیکن،ترک می‌کردید. دیگر به کشته شدن امید از جانبتان داشتید عادتمان میدادید حتی اگر پیش تر از ان با لگدتان زیر ساک پزشکان تیم ملی، تیر خلاص را قبل از به پایان رسیدن 2006 در قلبمان فرو می‌کردید دوست نداشتیم باور کنیم مردی که یک روزی همه امیدمان در لحظات کور و گره خورده بازی بود، ساخته شدن گورستان امیدمان داشت به دستان خود خودش، ساخته و انباشته می‌شد!

می‌دانم که همیشه انچه در دلتان بوده را زده اید.خوب یا بدش را نمیدانم اما به گفته خودتان همیشه سعی کرده اید خودتان باشید.به قول قریب به مضمون‌تان "اصلا چه اشکالی دارد! من دوست دارم بگویم خداحافظ، فردایش دوباره سلام کنم" بله اقای کریمی اشکالی ندارد اما برای من تفاوتش این بود که وقتی بار اول خداحافظی کردید شب تا صبح بغضی گلویم را گرفته بود که از این به بعد فوتبال بدون جادوگر چگونه خواهد بود!اما اخرین باری که خداحافظی کردید فقط و فقط در دلم برایتان ارزوی موفقیت کردم چون نمی دانستم که فردایش باز سلام خواهید کرد یا نه!

این روزها که کسی در این سرزمین اشتباهی ندارد که بخواهد برایش پشیمان باشد،عذرخواهی کردن از جانب‌تان تحسین برانگیز است. ولی هر چقدر هم که ورای عذرخواهی شهامت و عزت نفس خوابیده باشد، تکرار ان لوس و لوث کننده است و روز به روز قامت پذیرش اشتباه را افتاده و خمیده تر می‌کند.

فراموشتان نشود اقای کریمی! امروز تازه روزهای پایانی پاییز 96 را میگذرانیم!تا تابستان 1400 قریب به سه سال مانده است!با موضع گیری اخیرتان علیه دولت وقت و اعلام اشتباه و عذرخواهی برای حمایتتان از ان،ان هم تنها چند ماه بعد از پایان انتخابات ریاست جمهوری،شعله های نحیف امید را در دل شاید خیلی از انهایی کشتید که علی رغم درک کامل واقعیت های موجود،تنها انگیزه شان برای ادامه زندگی همین امید به بهبود ز اوضاع وطنی بود که بازهم پیش از سوت پایان سه سال پیش رو،تیر خلاصی بر قلب ان زدید و زجرکش شدن را پیش از مردن ان هم در املایی که خود یکی از معلمان و ناطقانش بودید به هوادارانتان دیکته کردید!املایی که انگار یادتان رفته نه بخاطر ارمان گرانی بنزین و نه بعلت عوارض خروج از کشور برایمان دیکته کردید!املایی که پیش از مرقوم کردن همه مان میدانستیم بسیار پرغلط خواهد بود اما نوشتیم چون برای کتابت انتخاب دیگری نداشتیم...

آقای کریمی شما نه سلبریتی بودید و نه هستید! شما از جنس خودمان بودید و هستید اما این برای مردمی که برای شما شدن ظاهرشان را هم به مانند شما میکردند کافی نیست! برای از جنس مردم بودن باید خودتان را کنار بگذارید و برای دل انها و نه میل و درون خودتان قدم بردارید! نمیدانم که چرا گاهی اوقات یادتان میرود که بیرون زمین داستانش با درون زمین فرق می‌کند! اگر ان روزها درون زمین با بهم پیچاندن بازیکنان حریف جان را از دلمان می ربودید،این روزها با دریبل و سرتوپ هایتان در بیرون زمین و جاگذاشتان خودمان،دارید اندک کورسوی امید را در دلمان می‌برید! جایش فرقی نکرده ! هنوز هم محل جولانتان در بیرون زمین دلمان است اما یادتان باشد که دارید بر سر چه معامله می‌کنید! اگر درون زمین،حربه رقیب برای متوقف ساختن‌تان تکل و کارت زرد و قرمز بود و ما برای حمایتتان کف و سوت و هورا می‌کشیدیم، نگذارید که در بیرون زمین، جایمان عوض شود و ابزار خودی برای جریمه کردن‌تان،از یاد بردن باشد و سلاح غیرخودی برای تشویقتان،کف و سوت و هورا و توییت کردن جمله‌های‌تان!

به قول خودتان "لطفا تیغ نزن! تن ما رگ نداره..."

۱۴ ۹  
آی اسپورت
2017-12-15 15:31:00
نظر دهید

۹ نظر
جاج
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۳۵
هاها
دم علی کریمی گرم
مالاینده های لوزر رو خوب چزوند :)
مهرداد
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۰۸
4تا مثه علی کریمی داشت این مملکت دیگه غمی نداشتیم...
AVA-86
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۴۱
الان این متن نوشته شده تا مثلا آخرین پست کریمی رو نقد کنه؟ تا وقتی که قلب بنفش میذاشت توی کامنتاش لابد برای شما اسطوره بود حالا که مثل خیلی ها چشمش روی حقیقت باز شده دیگه اسطوره نیست؟ خدابیامرز ناصرحجازی هم آخرهای عمرش بدترین مواضع رو برضد خیلی ها گرفت چون اونم چشمش به روی حقیقت باز شده بود. شما هم بهتره آبمیوه بنفش رنگ تون بنوشید و حرص موضع گیری های آدم های بزرگی مثل کریمی رو نخورید
مازیار
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۰۴
آقای امیدواری
آقا ایمان
خیلی ها بابت تابستان امسال احساس شرمساری و حماقت میکنند .
ی بار دیگه گوشامون دراز شد و رفتیم پای این صندوق های لعنتی دموکراسی که به زنجیر کشیده شدن .
sa
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۱۱
پوچی و تهی بودن جریان اصلاح طلب و اعتدالی روز به روز بیشتر از قبل در حال آشکار شدنه. خداوند جای حق نشسته و مکر و حیله این جریان فاسد سبز و بنفش به طور کامل برای مردم مشخص میشه.
شاندل
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۳۰
نظرمابرگشت نه به خاطررای ندادن به آقای رییسی بلکه به خاطر نزدیکی روحانی به افکار و شبیه شدن به او و فاصله گرفتن از مردمه.این هم حاصل احساسی شدن ما شایدباشه و ممکنه اگه دوباره به 24 خردادبرگردیم دوباره به حسن رای دهیم.چون چاره و انتخاب دیگری نداریم.
محسن
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۲۲
رقیب انتخاباتی روحانی اصلا موجودیتی نداشت که توده مردم بهش رای بدهند.فریبی در کار نبود.شما درک نکردید که اگر حمایتها از روحانی نبود 10 میلیون رای میدادند و البته این عده، نان خورهای نظام بودند!!!! من یکی از احمقهایی بودم که در انتخابات شرکت کردم و هز ترس روی کار آمدن طالبان،به روحانی رای دادم و البته که مثل سگ پشیمانم اصلا چرا شرکت کردم.
محسن
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۱۹
نون رو به نرخ روز خوردن خوب نیست دم همه ی آدمایی که بجای نون به نرخ روز خوردن معذرت خواهی میکنن و دنبال مسیر درست میکردم گرم
یه چیز دیگه هم خیلی بده اینکه تو ایران مد شده ما با خودمون فک میکنیم با نقد کردن و پایین کشیدن آدمای بزرگ این ماییم که میریم بالا و این باعث میشه هرکس از راه میرسه حالا هرکس از راننده تاکسی بگیر تا نویسنده ی ورزشی در باب سیاست حرف بزنن بابا هر امری متخصصی داره
تاج کبیر
جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۱۴
خداروشاکرم رای خودمو حروم روحانی نکردم.نه اینکه رییسی تحفه ای باشه ولی روحانی فقط۵سال همه رو بازی داد.بهش رای ندادم که این روزها حسرت نخورم.باز دم علی کریمی گرم شهامت عذرخواهی داشت.یه تارموی علی کریمی می ارزه ب هزاران روحانی پوچ و دروغین
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر