فهرست
گزارش: سیمئونه می تواند روی اتلتیکو حساب کند؟
گزارش: سیمئونه می تواند روی اتلتیکو حساب کند؟

گزارش: سیمئونه می تواند روی اتلتیکو حساب کند؟

آی اسپورت- دیگو سیمئونه اصرار دارد مدافع عنوان قهرمانی اسپانیا، اتلتیکومادرید او، برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا تلاش می کند و به تکرار افتخار بی‌نظیر سال قبل فکر نمی کند. او به اسپورت گفت:«والنسیا خیلی خوب تقویت شده و سویا با مربیگری امری پیشرفت زیادی داشته. من اطمینان دارم این جنگ ما است، صعود به لیگ قهرمانان فصل آینده.»

این خیلی خوب است اما حقیقت این است که هرچیزی کمتر از قرارگرفتن در کورس قهرمانی و کسب نتایج بسیار خوب در لیگ قهرمانان اروپا می تواند برای اتلتیکومادرید به منزله یک شکست تلقی شود.

تردیدی نیست وقتی سیمئونه از کمبودهای مالی تیمش در مقایسه با دو تیم بالای سرش در جدول لالیگا، رئال مادرید و بارسلونا، حرف می زند، نکته‌ای دارد.

فصل قبل او فوتبال اسپانیا را «خسته‌کننده» توصیف کرد و به اسکای اسپورت گفت:«باید منتظر توزیع متفاوت حق پخش تلویزیونی باشیم چون در حال حاضر این لیگ فقط دو تیم دارد.»

این مربی آرژانتینی شباهت‌هایی به ژوزه مورینیو دارد. فصل قبل شاید جذابترین فصل لالیگا در سال‌های اخیر را شاهد بودیم که تیم اتلتیکوی او در آخرین بازی فصل یک تساوی در نوکمپ به دست آورد و جام قهرمانی را مال خود کرد. هرچند به خاطر یک اشتباه اجرایی که در اسپانیا زیاد وجود دارد جام تا آغاز این فصل به اتلتیکو داده نشد. شاید این هم به نفع او شد که شاگردانش را برای داشتن یک فصل موفق دیگر تهییج کرد.

اتلتیکومادرید زیر نظر سیمئونه زمانی بهترین نتیجه را می گیرد که کسی از این تیم انتظاری ندارد. فصل قبل بازیکن کلیدی تیم دیه‌گو کاستا بود، مهاجمی که وقتی همه چیز علیهش باشد شکوفا می شود. کاستا نسخه فوتبالیستی شخصیت سیمئونه و مورینیو است.

مربی اتلتیکومادرید که در تابستان کاستا را به چلسی فروخت باید مطمئن می شد روحیه کاستا به تیم تزریق شده. با داشتن امثال گابی، کوکه و تیاگو نباید مشکلی در این زمینه برای سیمئونه وجود داشته باشد.

سیمئونه توازن قدرت در پایتخت اسپانیا را به هم زده و اتلتیکو در حال حاضر یک تهدید واقعی برای رئال محسوب می شود در حالی که قبل از این کهکشانی‌ها مدعی اصلی هر دربی در پایتخت بودند.

ظرافت هم به تیم این فصل اتلتیکو اضافه شده و آنتوان گریزمان با تکنیک خود در خط حمله این عنصر را که سال گذشته گاهی نبودش به چشم می خورد، جبران کرده.

سیمئونه به ESPN گفت:«گریزمان می تواند مهاجم دوم باشد و این کار را خیلی خوب انجام می دهد چون پسر باهوشی است. خیلی خوب با تیم کار می کند چون در توپ‌های عمقی تبحر دارد و در این منطقه خیلی تاثیرگذارتر از وقتی است که در کناره‌ها و دور از دروازه بازی می کند.»

اما داشتن بازیکنانی مثل گریزمان و خرید جدیدشان، کانی، باعث نمی شود روحیه کار تیمی مد نظر این آرژانتینی نادیده گرفته شود. مردان او وقتی می‌درخشند که مردم فکر می کنند کاری از دستشان بر نمی آید.

بازی امشب اتلتیکودر زمین لورکوزن شاید سخت‌تر از دیدارشان با تیم‌های سرسخت‌تر باشد. آنها به عنوان نایب قهرمان فصل قبل احتمالا ابتکار عمل را به دست می گیرند و برای این کار تجهیزات لازم را در اختیار دارند.

در عین حال، باخت اخیر آنها به سلتاویگو که ضربه‌ای بر امیدهای قهرمانی آنان بود، شاید روحیه‌ای که سیمئونه می خواهد را در تیم تقویت کند، روحیه‌ای که باید در رگ‌های بازیکنانش نفوذ کند.

برد صفر-3 آنها برابر آلمریا در این هفته که با دو گل گریزمان و یکی از ماریو مانژوکیچ به دست آمد، باعث شد به سه‌امتیازی بارسلونا برسند. گریزمان در این فصل 17 گل و مانژوکیچ که جانشین واقعی کاستا است، 20 گل در رقابت‌های مختلف زده‌اند.

در حالی که اتلتیکو در این فصل استایل بهتری دارد اما عناصر تشکیل‌دهنده‌اش یکسان هستند. نسخه مورد علاقه سیمئونه برای موفقیت آن است که کسی روی تیم او حساب نکند.

 

ریک شارما

بلیچر ریپورت

     
آی اسپورت
2015-02-25 17:35:52
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر