فهرست

اعتصاب در لیگ آمریکا/ آینده مبهم لمپارد و جرارد

آی‌اسپورت: انتقال فرانک لمپارد و استیون جرارد به آمریکا در هاله‌ای از ابهام فرو رفته چون لیگ حرفه‌ای فوتبال آمریکا(MLS) با اعتصاب بازیکنان مواجه شده. فصل 2015 این رقابت‌ها قرار است کمتر از ده روز دیگر آغاز شود اما اتحادیه بازیکنان با لیگ درگیر شده و خودشان را آماده کرده‌اند که برای باشگاه‌ها بازی نکنند.

قرار است در تابستان که لیگ برتر تمام می شود، لمپارد به نیویورک‌سیتی و جرارد به لس‌آنجلس گلکسی بروند.

مذاکرات MLS و اتحادیه بازیکنان بر سر شرایط کاری بازیکنان به بن‌بست رسیده و با وجود چندین ماه مذاکره به نظر می رسد دو طرف به راه حل مورد قبول یکدیگر حتی نزدیک‌ هم نشده‌اند. اتحادیه بازیکنان می خواهد برای آنها امکان بازیکن‌ آزد شدن وجود داشته باشد ضمن اینکه سقف دستمزدشان نیز بالاتر برود.

منابع موثق در آمریکا بیان کرده‌اند اگر توافق حاصل نشود لیگ دیرتر از موعد مقرر که 6 مارس(15 اسفند) بوده شروع خواهد شد.

لمپارد قراردادی دوساله با نیویورک سیتی منعقد کرده و جرارد نیز به مدت 18 ماه برای تیمش بازی خواهد کرد. ماه جولای شروع کار این دو است که میانه فصل محسوب می شود اما هر دو احتمالا نقشی کلیدی در تیم خود خواهند داشت.

اعتصاب بازیکنان در آمریکا رواج دارد. در سال 2012 لیگ حرفه‌ای بسکتبال این کشور با شش ماه تاخیر برگزار شد و لیگ فوتبال آمریکایی نیز در دهه 70 و 80 میلادی بارها با تاخیر آغاز شده، بیسبال و هاکی روی یخ هم از اعتصاب بی‌نصیب نبوده.

     
آی اسپورت
2015-02-25 19:22:26
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر