فهرست
دبیر کل فیفا: چرا باید به باشگاه‌ها غرامت بدهیم؟
دبیر کل فیفا: چرا باید به باشگاه‌ها غرامت بدهیم؟

دبیر کل فیفا: چرا باید به باشگاه‌ها غرامت بدهیم؟

آی‌اسپورت: فدراسیون بین‌المللی فوتبال یک بار دیگر تصمیمی گرفت که به ضرر تیم‌های باشگاهی بود؛ فیفا قصد ندارد به دلیل از دست دادن بازیکنان و اختلال در لیگ‌های داخلی به خاطر برگزاری جام جهانی زمستانی به باشگاه‌ها غرامت بدهد.

یک روز بعد از اینکه گروه ضربت فیفا با توصیه برگزاری جام جهانی 2022 در نوامبر و دسامبر باشگاه‌های اروپایی را خشمگین کرد، دبیر کل این سازمان، ژروم والکه گفت غرامتی داده نمی شود:«باشگاه‌ها و لیگ‌ها هفت سال فرصت دارند که فوتبال‌ خود را به نحوی برگزار کنند که برای این جام جهانی آماده شوند. ما می دانیم این کار بی‌نقص نیست اما چرا ما از غرامت حرف می زنیم؟ این اتفاق یک بار می افتد، قرار نیست که فوتبال را ویران کنیم. چرا باید از باشگاه‌ها عذرخواهی کنیم؟ ما با آنها به توافق رسیده ایم که آنها بخشی از سوددهی فیفا هستند. 40 میلیون دلار در سال 2010 و 70 میلیون دلار در سال 2014 به باشگاه‌ها پرداخته شده.»

روز گذشته،‌کارل هاینتس رومنیگه رییس اتحادیه باشگاه‌های اروپا(ECA) گفت این باشگاه‌ها به دنبال غرامت هستند اما والکه این قضیه را بعد از نشست در پایتخت قطر رد کرد.

والکه همچنین گفت برگزاری جام جهانی از 32 روز به 28 روز کاهش می یابد و بازی های بیشتری در هر روز انجام می شود بنابراین کشوری با وسعت قطر به جای ده استادیوم، هشت استادیوم می خواهد.

یکی از چالش‌های بزرگ پیش روی قطر یافتن راهی برای خنک‌کردن استادیوم‌ در جریان ماه‌های گرم تابستان بود که با برگزاری جام جهانی در زمستان این معضل حل می شود. مشکل دیگر کاهش شدید قیمت نفت و گاز است که به گفته مقامات محلی تاثیری روی روند آماده‌سازی میزبان جام جهانی 2022 ندارد. ضمنا قطر بارها به خاطر رعایت نکردن حقوق کارگران درگیر در پروژه‌های جام جهانی مورد انتقاد قرار گرفته است.

     
آی اسپورت
2015-02-25 21:50:42
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر