فهرست
یادداشت ویژه : توس در یووه متحول شد
یادداشت ویژه : توس در یووه متحول شد

یادداشت ویژه : توس در یووه متحول شد

آی اسپورت - فوتبال ایتالیا مانند پناهگاهی برای فوتبالیست‌هایی شده که در سایر لیگ‌های اروپایی جایگاهی ندارند یا به انتهای دوران فوتبال خود نزدیک شده اند. بازیکنانی نظیر کاکا، ماریو بالوتلی، پاتریس اورا، اشلی کول، نمانیا ویدیچ، فرناندو تورس، رافائل مارکس و خاویر ساویولا در دو سال اخیر به سری A رفته اند تا شاید فوتبال خود را یک بار دیگر احیا کنند یا بتوانند چند سال دیگری بازی کنند.

خیلی‌ها مثل بالوتلی و تورس ناموفق بودند و به سرعت جایشان را عوض کردند اما یک نفر هست که بسیار موفق بوده. کارلوس توس مهاجم آرژانتینی که یوونتوس را در پیروزی یک-2 سه‌شنبه شب برابر بوروسیادورتموند هدایت کرد، از ژوئن 2013 که منچسترسیتی را به مقصد یوونتوس ترک کرد، جان تازه‌ای در فوتبالش گرفته.

او که از چهار فصل حضور پرماجرا در سیتی بی‌رمق شده بود، آن موقع از چشم آلخاندرو سابه‌یا، هم افتاده بود چون مربی تیم ملی آرژانتین فکر می کرد او بازیکنی است که برای تیم دردسر درست می کند و اگر در تیم نباشد، خیالش راحت‌تر است.

اما از وقتی به یوونتوس رفت و مورد استقبال گرم هواداران قرار گرفت و پیراهن باارزش شماره 10 را به او دادند، همه چیز برایش مرتب شده؛ او هم هرگز به عقب نگاه نکرده.

توس 31 ساله اخیرا در مصاحبه‌ای با توتو اسپورت گفت:«شماره 10 برای همیشه متعلق به الساندرو دل‌پیرو خواهد بود اما من به آرم رویش نگاه می کنم، این بزرگترین مسئولیت است.»

او در فصل اول حضورش در یوونتوس 21 گل زد و تیمش با اختلافی 17 امتیازی قهرمان لیگ ایتالیا شد. در حال حاضر هم 14 گل زده و صدرنشین مشترک جدول گلزنان است. علاوه بر اینها بعد از سه سال دوری از تیم ملی و از دست دادن جام جهانی برزیل که آلبی چلسته تا فینالش پیش رفت، مربی جدید تیم، خراردو مارتینو، او را به تیم ملی دوباره دعوت کرده.

یووه توانسته روح ناآرام بازیکنی را آرام کند که یک بار در لباس بوکاجونیورز بعد از گل زدن به ریورپلاته و برای شادی دستانش را به حالت پرواز درآورد و به خاطر این کار اخراج شد. هواداران بوکا با لقبی تحقیرآمیز تیم رقیب را «جوجه» صدا می کردند. به جای این یک شادی گل تقریبا اختصاصی ابداع کرده و بعد از زدن گل پستانکی را از شورت ورزشی‌اش در می آورد و به خاطر دخترش در دهان می گذارد.

اما شور و شوق و سرسختی قدیمی او با سرعت، شم گلزنی و تکنیک همراه شده تا به کابوسی برای مدافعان تبدیل شود، همان طور که بازیکنان دورتموند در بازی سه‌شنبه شاهد بودند.

او داغ‌تر از آن بود که تیم آلمانی بتواند به آن دست بزند و بعد از زدن گل اول، استارت گل دوم نیز با حرکت او به دست آمد. این فصل همکاری خیلی خوبی با آلوارو موراتا، مهاجم اسپانیایی داشته که در تابستان از رئال مادرید خریداری شد. توس بعد از بازی با دورتموند گفت:«من و موراتا زمان بیشتری را در کنار هم سپری کرده ‌ایم و می توانید این هماهنگی را در زمین بازی ببینید.»

توس قبل از این گفته می خواهد فوتبالش را در بوکا جونیورز به پایان برساند:«وقتی به یووه آمدم خیلی صریح گفتم این آخرین قرارداد من قبل از رفتن به بوکا خواهد بود اما قبل از آن می خواهم همه چیز را با این تیم ببرم.»


برایان هوموود

رویترز


     
آی اسپورت
2015-02-26 00:42:05
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر