فهرست
جهانبخش در راه رونالدو/ مدل تبلیغاتی شرکت آلمانی
جهانبخش در راه رونالدو/ مدل تبلیغاتی شرکت آلمانی

جهانبخش در راه رونالدو/ مدل تبلیغاتی شرکت آلمانی

آی اسپورت - شاید در ایران چنین چیزی جا نیفتاده است؛ اینکه یک بازیکن محبوب محصولی تجاری را تبلیغ کند. در اکثر کشورهای دنیا، همیشه محبوب‌ترین و معروف‌ترین فوتبالیست‌ها قراردادهای تجاری امضا می‌کنند و از اسم‌شان برای درآمد بیشتر استفاده می‌کنند. دیوید بکام، ستاره سابق تیم ملی انگلیس، هنوز از این راه پول در می‌آورد. کریس رونالدو و مسی هر سال قراردادهای سنگینی با برندهای معتبر امضا می‌کنند و در برنامه‌های تبلیغاتی حاضر می‌شوند. همین حالا تلویزیون ایران در تبلیغ یک شامپوی خارجی، کریس رونالدو را نشان می‌دهد که دست لای موهایش می‌کشد تا بینندگان را مجبور کند آن محصول را خریداری کنند. قرار بود در گذشته یکی مثل علیرضا حقیقی، دروازه‌بان سابق تیم ملی، جای رونالدو را در تلویزیون ایران بگیرد ولی به دلایلی این اتفاق رخ نداد تا حالا نام علیرضا جهانبخش مطرح شود...

قرارداد ۲۰۰ هزار یورویی

ستاره جوان تیم ملی ایران که در هلند بازی می‌کند، با همان برندی که کریس رونالدو را پیش از فوتبال‌های داغی که از تلویزیون ایران پخش می‌شود، نشان می‌دهد، قراردادی تجاری امضا کرده است. به زودی ساخت تیزرهای تبلیغاتی شروع می‌شود و علیرضا جهانبخش باید مقابل دوربین آنها قرار بگیرد. رقم این قرارداد سالانه ۲۰۰ هزار یورو است که برای جهانبخش رقم قابل توجهی به حساب می‌‌آید. این اولین قرارداد تجاری بازیکن جوان تیم ملی خواهد بود و می‌تواند کم‌کم پای چهره‌های دیگر را هم به این ماجرا باز کند. البته جهانبخش سالانه ۲ میلیون یورو از آلکمار پول می‌گیرد که رقم کمی نیست ولی با این حال درآمد ۲۰۰ هزار یورویی در کنار درآمد سالانه‌‌اش، می‌تواند برای او بسیار مهم باشد.

ورود بازیکنان جوان؟

البته جواد نکونام، کاپیتان سابق تیم ملی، هم قبل از جام جهانی‌ قراردادی تجاری با یک برند معروف ایرانی امضا کرد که تبلیغات آن از تلویزیون ایران پخش شد. با پخش تبلیغات جهانبخش بی‌شک میل فوتبالیست‌ها به این صنعت وسوسه‌انگیز بیشتر می‌شود. جهانبخش اولین بازیکن از تیم ملی فعلی خواهد بود که تبلیغاتش به این گستردگی پخش می‌شود. احتمالاً در آینده‌ای بسیار نزدیک، او در تبلیغات شامپوی معروف خارجی، جای کریس رونالدو را می‌گیرد و تبدیل به یکی از فوتبالیست - مدل‌های ایرانی می‌شود. با ورود او احتمالاً باید منتظر حضور چهره‌های جوان فوتبال ایران در صنعت تبلیغات بود.

 

خبر ورزشی

۳    
آی اسپورت
2017-02-15 13:11:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر