فهرست
غیرشفاف مثل ماجرای دایی و فدراسیون فوتبال
غیرشفاف مثل ماجرای دایی و فدراسیون فوتبال

غیرشفاف مثل ماجرای دایی و فدراسیون فوتبال

آی اسپورت - روز گذشته بود که یک منبع آگاه در فدراسیون فوتبال عنوان داشت که برخلاف برخی اخبار منتشره در رسانه ها و فضای مجازی، تا کنون مذاکره ای از سوی مقامات رسمی با علی دایی برای هدایت تیم ملی صورت نگرفته است.

اما چند ساعت بعد، سخنگوی فدراسیون فوتبال در سایت روابط عمومی، اظهاراتی غیرمتعارف را بر زبان آورد. وی عنوان کرد: «برانکو ایوانکوویچ، امیر قلعه‌نویی، علی دایی، دراگان اسکوچیچ و یحیی گل محمدی فهرست نهایی کاندیداهای مربوط به سرمربی تیم ملی در همان مقطع بودند که در همین خصوص مذاکراتی انجام شد. در این میان، سیر مذاکرات به صورت منظم و همزمان با گزینه ها توسط فدراسیون فوتبال انجام شد و در نهایت با عنایت به جمیع جهات و مخالفت جدی باشگاه‌های تحت قرارداد برخی سرمربیان و مذاکرات جمعی از گزینه ها با سایر پیشنهادات، دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی جدید تیم ملی برگزیده شد.» اما این جملات، چه میزان با واقعیت مطابقت دارد؟ یک بررسی ساده، نتیجه قابل توجهی را نشان می دهد.

علی دایی چندی قبل بود که به یک باره به فدراسیون فوتبال رفت. در آن روز عنوان شد که وی گزینه هدایت تیم ملی است اما در مصاحبه های رسمی عنوان داشت که چنین اتفاقی نیفتاده و اصلا مذاکره ای نداشته است. دایی برای رسیدگی به یک پرونده حقوقی فوتبالی به محل فدراسیون رفته بود. با توجه به صحبت های صریح علی دایی، آیا سخنگوی فدراسیون نباید توضیح دهند که این مذاکرات، با چه کسی، کجا و در چه تاریخی صورت گرفته که دایی از همه چیز بی خبر است؟ این چگونه مذاکراتی است که تصمیم سازان فدراسیون و مسئولانش از آن بی خبر هستند؟

منبع آگاه در فدراسیون فوتبال اعلام می کند که تیم مذاکره کننده و تصمیم گیر درباره سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان، با دایی صحبتی نداشته و وی در همان مراحل نخستین بررسی، از فهرست مورد نظر حذف شده است. در بین مربیان ایرانی، مذاکرات فشرده و مفصلی با امیر قلعه نویی صورت گرفت که در پایان، توافق حاصل نشد. در ادامه نیز جمع بندی به دراگان اسکوچیچ رسید.

با توجه به اطلاعات ارائه شده و اظهارات علی دایی، این پرسش وجود دارد که چرا سخنگوی فدراسیون که در جریان مذاکرات و جلسات این موضوع قرار ندارد، به یک باره چنین موضع گیری غیر متعارفی می کند. گذر زمان و تحولات فدراسیون، پاسخ این سوال را مشخص می کند.

  ۱  
آی اسپورت
2020-02-10 17:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
هوادار فوتبال ایران
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸، ۰۲:۱۸
شفاف مثل گزینه صد درصد ایرانی وانتخاب یهویی اسکوچیچ،ماشالله یکی از یکی شفافترو راستگوتر،منبع آگاه که دیگه آخرشه ،حداقل اسمشم نمیگه ،آگاه جان اون سه نفر هیئت ریئسه که با علی دایی مذاکره کردن که هنوز زنده ان ،ازشون می پرسیدی میزان آگاهیت بالاتر بره
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر