فهرست
این پاریس وقیح!
این پاریس وقیح!

این پاریس وقیح!

آی اسپورت- بالاخره پس از ماه‌ها گمانه زنی و شایعه، به نظر می‌رسد کیلیان امباپه تیم آینده خود را انتخاب کرده است. رئال مادرید و منچسترسیتی دو باشگاهی بودند که در این مدت مذاکرات گسترده‌‌ای برای جذب این ستاره فرانسوی انجام دادند و تا مراحل خوبی برای انجام این انتقال پیش رفتند اما در نهایت هیچ یک از آنها انتخاب امباپه نبودند. در این میان بحث دیگری که مطرح بود، ماندن این بازیکن جوان در موناکو برای ادامه روند پیشرفتش در فوتبال بود اما او به نقطه دیگری در لیگ یک فرانسه خواهد رفت تا پیراهن پاری‌سن‌ژرمن را بر تن کند. اما شاید همین حال این سوال در ذهنتان متبادر شود که قانون جوانمردانه اقتصادی یوفا چه می‌شود؟

پاریسی‌ها در حالی به مصاف امباپه رفتند که با خرید 222 میلیون یورویی نیمار از بارسلونا، این قوانین را زیر سوال بردند و تقریبا آن را مورد تمسخر قرار دادند. بارسایی‌ها تمایلی برای فروش نیمار نداشتند و نمی‌خواستند به او اجازه خروج بدهند، اما شرط 222 میلیون یورویی برای فسخ قرارداد و حمایت مردان ثروتمند قطری از باشگاه پاریسی، همه چیز را برای این انتقال فراهم کرد. این خرید در تئوری به معنای این بود که آنها باید پس از این مراقب خرج کردن‌هایشان باشند و افسار ولخرجی‌های خود را بکشند.

با این حال گزارش ساندی تایمز بیان می‌کند که امباپه ارزش و هزینه بیشتری از فوق ستاره برزیلی برای پاری‌سن‌ژرمن خواهد داشت. آخرین جزئیاتی که در بسته پیشنهادی تیم پاریسی به دست موناکو رسیده، نشان از آن دارد که قطری‌ها حاضر هستند در ابتدا 173 میلیون پوند برای امباپه بپردازند که در نوع خودش به حد زیادی زشت و وقیح است. موناکو در تلاش است تا امتیازاتی را بر اساس عملکرد ستاره خود به قرار اضافه کند که این می‌تواند ارزش امباپه را به بیش از 200 میلیون پوند برساند.

گفته می‌شد رئالی‌ها از اینکه هزینه لازم برای خرید امباپه را فراهم کرده‌اند، خوشحال بودند اما آنها حالا به خانه اول خود بازگشته‌اند. این در حالی بود که زین‌الدین زیدان برای قرار دادن هموطنش در ترکیب اصلی با چالشی جدی مواجه بود. با بازگشت رونالدو به تمرینات و پایان مصدومیت گرت بیل، باردیگر مثلث آنها با کریم بنزما شکل گرفته است. با این حال این فرضیه هم وجود داشت که لوس بلانکو با فروش بازیکنی همچون بیل به تیم‌های دیگر، می‌تواند نیم‌نگاهی به آینده داشته باشد.

در این بین پاری‌سن‌ژرمن موافقانی هم دارد. آنها می‌گویند سرمایه‌گذاری این تیم روی این ستاره‌های جوان ارزش زیادی دارد چراکه آنها تا مدت زمان زیادی پس از امضای قرارداد مالک این بازیکنان خواهند بود و می‌توانند از داشتن آنها استفاده کنند. برای این مهاجم ملی پوش فرانسه پیوستن به پاریس‌سن‌ژرمن ریسک کمتری دارد چراکه در کشور زادگاهش می‌ماند و دیگر کسی نگران تطبیق او با تیم جدیدش نخواهد بود.

امباپه که در فصل گذشته در همه رقابت‌ها 26 گل به ثبت رساند، به زودی قرارداد خود را با تیم پاریسی رسمی خواهد کرد. اگر این معامله نهایی شود، آن وقت سوال‌ها در مورد درستی و بی عیب بودن هزینه‌هایی که پاری‌سن‌ژرمن برای خرید این ستاره‌ها کرده، بیشتر و بیشتر می‌شود.

 

۷    
آی اسپورت
2017-08-14 10:13:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر