فهرست
برای تیمی که هنوز زنده است؛ همه با همیم
برای تیمی که هنوز زنده است؛ همه با همیم

برای تیمی که هنوز زنده است؛ همه با همیم

آی‌اسپورت- با پایان لیگ هجدهم به آرامی مشکلات آغاز شدند؛ دردسرها و گرفتاری‌هایی که استقلال را به مرز نابودی کشاند اما این تازه تا مرزش بود.

گروه مرگ به دلیل وجود استقلال مرگ‌بار همراه شد با زندگی بی‌نظیر برای استقلال و هواداران مشتاقش؛ صدرنشینی و صعود، بردهای پیاپی در لیگ و نتایج فوق‌العاده درخشان در آسیا همه را به حیرت وا داشته بود. سکوهای لبریز از تماشاگران پرشور همه را به وجد می‌آورد. امید در چهره هواداران آبی‌دل و سربازان آبی موج می‌زد. امیدی دوباره. امید به نقش بستن ستاره سوم بر بروی پیراهن پرافتخارترین تیم ایران در آسیا.

اما انگار این همه امید، شور وهیجان خیلی دوام نداشت. پس از مدتی مشکلات دوباره سراریز شد. بازکنان کلیدی یکی پس از دیگری استقلال را در یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین نقطه‌های تاریخش تنها گذاشتند و دلارهای تیم‌های با سطح کیفی پایین‌تر از استقلال را ترجیح دادند به کسب ستاره سوم. شفر، چند بازیکن، هواداران و این همه حسرت تنها دارایی‌های استقلال بودند. استقلالی که هوادارانش به جرم آبی بودن و اعتراض برای رسیدگی به وضع نابه‌سامان تیمشان بازداشت شدند.

پس از مدتی و با اعتراضات شدید آبی‌ها برای رسیدگی به مشکلاتشان در آستانه یکی از بزرگ‌ترین بازی‌هایشان سرانجام چند بازیکن با کیفیتی نسبتا خوب عایدشان شد. ترکیب دیگر ترکیب همیشگی نبود. هر روز شاهد ترکیب جدیدی بودیم. تعویض‌ها به جا و به موقع نبودند؛ استقلال در آستانه بازی با یکی از قدرت‌های آسیا تازه شکل گرفته بود اما این بار خبری از فرمانده، سید مجید، تیام یا جباروف نبود. بازی رفت در ورزشگاه هشتاد هزار نفره آزادی مقابل السد حساس‌ترین بازی استقلال در چند سال اخیر. شور و هیجان در چشمان هواداران موج می‌زد. لبریز از هواداران پرشورآبی‌دل شده بود و برای حریف جهنمی آبی‌رنگ برپا کرده بودند.

بازی شروع شد و پس از دقایقی کوتاه السد با گل به خودی که نتیجه فشار هواداران روی بازیکنان السد به خصوص سنگربان جوان و کم‌تجربه این تیم بود عقب افتاد اما این گل بیشتر از آن که روحیه‌ای برای حمله‌های بیشتر شود انگیزه‌ای برای عقب کشیدن استقلال شد. نیمه اول با برد استقلال به پایان رسید اما نیمه دوم تنها تیری بود بر قلب آبی‌دلان. فاجعه‌ای باور نکردنی. استقلال نیمه دوم شاهد هت‌تریک رقیبش جلوی هشتاد هزار هوادار شد. بغض نفس همه را بند آورده بود و راه نفس کشیدن نمی‌داد.

اما این پایان راه نیست. بازی برگشت در زمین السد می‌تواند یکی از بی‌نظیرترین بازی‌های استقلال در طول تاریخ باشگاه باشد. به امید هنرنمایی استقلال مقابل السد. همه با همیم.

۴۶ ۶  
آی اسپورت
2018-09-17 02:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
میلاد
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۱۰:۳۱
صعود سخته ولی نمیدونم چرا دلم روشنه خدایا خودت کمکمون کن
+
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۱۱:۰۹
یحتمل لامپ قورت دادی
.
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۱۱:۱۰
فقط به خبرهای این سایت دقت کنید همه تلاش شون شده روحیه دادن به استقلال!!!!!!!
۷
علیرضا
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۱۱:۲۵
همگی امیدواریم. امید به خاطره سازی از تیمی که خوش ترین خاطرات فوتبالی رو باهاش داریم.
سپاس از نوشتار زیبا و قلمت آقای نادری.
زنده باشی.
استقلال قهرمان
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۱۲:۰۴
امیدوارم استقلال امروز یک بازی زیبا و دیدنی ارائه کند
و در قطر شاهد یک پیروزی پر گل برای استقلال باشیم
#باید_خون_گریست_به_حال_سایتی_که_روزنامه_نگارش_ح_غ_باشد
دوشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۷، ۱۲:۱۲
خدا به ما کمک کنه و السدی ها هم پشم؟!
بس کنید این حرفا رو
#حسین_غفوری
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر