فهرست
اخراج مفسر به خاطر گاف: ونوسِ گوریل!
اخراج مفسر به خاطر گاف: ونوسِ گوریل!

اخراج مفسر به خاطر گاف: ونوسِ گوریل!

آی‌اسپورت- سرنا و ونوس ویلیامز خواهران تنیسور افسانه‌ای در فینال مسابقات تنیس آزاد استرالیا ۲۰۱۷ مقابل یکدیگر قرار گرفتند. جایی که سرنا به عنوان خواهر کوچک‌تر ونوس را شکست داد و قهرمان اولین گرند اسلم سال ۲۰۱۷ لقب گرفت. اما نکته جالب اینجا است که خبرنگار سایت ESPN در نوشتن گزارش این دیدار اشتباهی بزرگ مرتکب شده بود. مفسر مسابقات تنیس این سایت معتبر ورزشی در تعریف و تمجید عملکرد منحصر به فرد ونوس قصد داشت که از او به عنوان “guerilla” به معنی “چریکی” یاد کند اما با یک غلط املایی تنیسور شماره ۱۱ زنان جهان را “gorilla” به معنی گوریل خطاب کرده بود.

“دوگ آدلر” مفسر مسابقات تنیس از سال ۲۰۰۸ برای ESPN کار می‌کرد و از شش سال پیش از آن هم گوینده مسابقات حرفه‌ای تنیس بوده است. او بعد از عذرخواهی رسمی از ونوس ویلیامز و مخاطبان، توسط مدیر مسئول ESPN اخراج شد.

وکیل آدلر در این خصوص به خبرنگاران گفته است: guerilla tennis یا تنیس چریکی یک عبارت عمومی برای توصیف حرکت تهاجمی تنیسور در حین رقابت است که اسپایک جونز کارگردان آمریکایی در تعریف و تمجید از تنیس آندره آغاسی و پیت سمپراس نیز آن را به کار می‌بردند. این اولین بار نیست که از این عبارت استفاده می‌شود بنابراین هیچ قصد و نیت سویی وجود نداشته است.

۴    
آی اسپورت
2017-02-19 02:37:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر