فهرست
مسی سیری‌ناپذیر؛ برنده جایزه لاروس 2019
مسی سیری‌ناپذیر؛ برنده جایزه لاروس 2019

مسی سیری‌ناپذیر؛ برنده جایزه لاروس 2019

آی اسپورت - پس از این که لیونل مسی جایزه بهترین ورزشکار مرد لاروس را به صورت مشترک با لوییس همیلتون دریافت کرد (برای نخستین بار یک فوتبالیست برنده این عنوان شد)، پادشاهی مهاجم بارسلونا در سال ۲۰۱۹ تکمیل شد. ستاره آرژانتینی پیش از این ششمین توپ طلایش را برده بود تا از کریستیانو رونالدو پیشی بگیرد. چند هفته قبل از این که فرانس فوتبال کاپیتان بارسا را بهترین بازیکن عنوان کند بازیکن آرژانتینی جایزه The Best  فیفا را برای نخستین‌بار دریافت کرد.

مسی که در مسیر ۳۳ سالگی است تشنگی خود را حفظ کرده است. بازیکن اهل روساریو در سال ۲۰۱۹ در مجموع ۵۰ گل به ثمر رساند که ۴۵ گل برای بارسا در ۴۸ بازی بود. هم‌چنین با پیراهن تیم ملی آرژانتین پنج بار گلزنی کرد. بهترین گلزن تاریخ باشگاه آبی اناری‌ها با ۶۲۲ گل چالش بعدی‌اش عبور از رکورد ۶۴۳ گل پله است که مهاجم برزیلی با پیراهن سانتوس آن را به ثبت رساند.

در یک فصل شیرین با وجود شکست در فینال کوپا دل ری و حذف دردناک از لیگ قهرمانان اروپا به دست لیورپول، مسی توانست با فتح لالیگا یک عنوان دیگر هم از این رقابت‌ها به دست آورد و جوایزش را با این تیم به عدد ۳۳ برساند. او با به ثمر رساندن ۳۴ گل آقای گل این رقابت‌ها شد. مسی در حالی این تعداد گل را به ثمر رساند که در دیدار برابر سویا، رئال بتیس، سلتاویگو و مایورکا توانست هت تریک کند.

ستاره آرژانتینی به افتخاراتش افزود و برای ششمین بار برنده کفش طلا شد. او با رکورد تلمو سارا در این زمینه برابر شد که بهترین گلزن تاریخ لالیگا شناخته می‌شود.

     
آی اسپورت
2020-02-18 11:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر