فهرست
پنالتی عجیب پوگبا؛ ۲۶ گام برای گل‌زنی
پنالتی عجیب پوگبا؛ ۲۶ گام برای گل‌زنی

پنالتی عجیب پوگبا؛ ۲۶ گام برای گل‌زنی

آی‌اسپورت- گل دوم منچستریونایتد مقابل یانگ بویز که توسط پل پوگبا به ثمر رسید، می‌تواند عنوان یکی از عجیب‌ترین پنالتی‌های تاریخ لیگ قهرمانان اروپا را به خود اختصاص بدهد. در این دیدار که با پیروزی ۰-۳ شیاطین سرخ به پایان رسید، پوگبا با زدن دو گل و دادن یک پاس گل، ستاره تیمش بود اما این شیوه زدن ضربه پنالتی او بود که توجه زیادی را به خود جلب کرد.

این سومین پنالتی این فصل پوگبا بود. او در هفته اول مقابل لسترسیتی، ضربه اش را تبدیل به گل کرد اما در دیدار مقابل برنلی، جو هارت ضربه این ستاره فرانسوی را دفع کرد تا او در دیدار دیشب با احتیاطی بیش از اندازه ضربه‌اش را بزند.

پوگبا برای زدن این ضربه ۲۶ قدم برداشت و حدود ۹ ثانیه طول کشید تا ضربه‌اش را بزند؛ زمانی طولانی که بسیاری از هواداران منچستریونایتد را در اضطراب فرو برد.

نکته جالب این که پوگبا در دیدار مقابل لستر، برای زدن ضربه پنالتی درگیری لفظی مختصری هم با الکسیس سانچز داشت اما اکنون فاش کرد که به رغم از دست دادن پنالتی مقابل برنلی، مورینیو اجازه داد تا او همچنان جلوتر از روملو لوکاکو و الکسیس، پنالتی‌زن اول تیمش باشد.

به همین دلیل بعد از این که ارسال لوک شاو به دست کوین امبابو برخورد کرد، او بلافاصله توپ را برداشت و روی نقطه پنالتی قرار داد. هرچند ۲۶ گام کوتاه او، باعث شد قلب هواداران یونایتد تندتر بزند اما در نهایت ضربه او به جایی رفت که داوید فون بالومس هیچ شانسی برای مهار آن نداشت. پوگبا به خبرنگاران گفت:

«من هیچ تردیدی برای زدن پنالتی نداشتم. می‌دانم که یک پنالتی را مقابل برنلی از دست دادم. جو هارت آن پنالتی را گرفت اما نمی‌خواستم اشتباهم را تکرار کنم. من به بازیکنان‌مان اعتماد داشتم. آنها اجازه دادند من پنالتی بزنم و من باید از آنها تشکر کنم؛ همین‌طور از سرمربی. او هم به من اجازه داد تا ضربه را بزنم.»

مورینیو هم تایید کرد از این که پوگبا بار دیگر مسئولیت زدن ضربه پنالتی را بر عهده گرفته خوشحال است زیرا نشان‌دهنده شخصیت قدرتمند اوست:

«من دوست داشتم که پوگبا بعد این که یک پنالتی را از دست داد، زدن یک پنالتی دیگر را بر عهده گرفت. او مقابل برنلی ضربه‌اش را از دست داد اما پنالتی بعدی‌ای که نصیب تیم شد را بر عهده گرفت تا بازی را ۰-۲ و کار تیم حریف را تمام کند.»

 

ورزش سه

۲    
آی اسپورت
2018-09-20 23:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر