فهرست
گزارش روز: سردار و جهانبخش به خاطر تیم المپیک، تیم‌ملی را از دست می‌دهند!
گزارش روز: سردار و جهانبخش به خاطر تیم المپیک، تیم‌ملی را از دست می‌دهند!

گزارش روز: سردار و جهانبخش به خاطر تیم المپیک، تیم‌ملی را از دست می‌دهند!

آی اسپورت- تیم المپیک با محمد خاکپور روزهای آرام و امیدوارکننده‌ای را سپری می‌کند. اردوهای آماده سازی در عمان، قطر و کیش، هماهنگی مناسبی بین بازیکنان به‌وجود آورده و آنها را رفته رفته آماده حضور در مسابقات مقدماتی المپیک می‌کند. بعد از حضور محمدحسین کنعانی زادگان در اردو، آن هم پس از مخالفت‌های پی در پی مسوولان ملوان، حالا جمع بازیکنان در اردو جمع است. فقط مانده بازیکنانی که در لیگ قهرمانان حضور دارند و البته دو چهره سرشناس.
سردار آزمون و علیرضا جهانبخش. این دو در صحبت‌های رسانه‌ای خود از علاقه برای حضور در تیم المپیک گفته‌اند و اینکه اگر باشگاه شان اجازه بدهد حاضرند تمام و کمال در اختیار تیم المپیک باشند. مسوولان تیم المپیک، برای اینکه مشکلی از سوی دو باشگاه روبین‌کازان و نایمخن به‌وجود نیاید، در نامه‌هایی جداگانه، برنامه بازی‌های تیم المپیک را نوشته‌اند و برای این دو باشگاه فرستاده‌اند.
نکته جالب اما برگزاری بازی‌های مقدماتی المپیک در روزهای فیفا است. این مسابقات جزو بازی‌های رسمی است و هیچ باشگاهی در سراسر جهان نمی‌تواند مانع حضور بازیکنی در تیم المپیکش شود. پس مشکلی از بابت دو باشگاه نایمخن و روبین‌کازان وجود نخواهد داشت.
حالا می‌ماند یک مشکل دیگر. تیم ملی در فروردین ماه در دو بازی تدارکاتی به مصاف شیلی و سوئد خواهد رفت. برای این دو بازی، کارلوس کروش علاقه‌مند است تا با تمام دارایی‌های خود، تیمش را ارنج کند. سردار و جهانبخش هم جزیی از دارایی‌های او هستند. پس با توجه به خصوصیات کروش، عجیب نیست که او پایش را در یک کفش کند و بگوید که این دو بازیکن باید در تیم ملی باشند و نه تیم المپیک!
به نظر می‌رسد همین اتفاق هم در حال رخ دادن است. کروش این دو بازیکن را در برنامه‌های خود گنجانده و امیدوار است که سردار و جهانبخش در اختیار تیم ملی قرار بگیرند. به همین دلیل هم هست که در گفت‌وگوهای خودمانی با حضور این دو بازیکن در تیم المپیک مخالفت کرده و مدعی شده که هرگز آنها را به تیم المپیک نخواهد داد.
اما موضع فدراسیون فوتبال چیست؟ آیا حرف کروش برای آنها حجت است یا اینکه اتخاذ تصمیم معقولانه‌ای در راه است. علی کفاشیان اما با صحبت‌هایش همه را امیدوار می‌کند. امیدوار به حضور جهانبخش و آزمون در تیم المپیک. او می‌گوید: «آزمون و جهانبخش قطعا باید در تیم المپیک بازی کنند، چون این تیم اولویت من است.»
کروش اما از فدراسیون خواسته تا این دو بازیکن در اختیار تیم بزرگسالان باشند. کفاشیان در این مورد می‌گوید: «با کروش صحبت می‌کنیم که این دو بازیکن را به تیم المپیک بدهد . او باید این خواسته را قبول کند، چون اولویت اصلی‌مان تیم المپیک است.»
کروش در سال‌های گذشته نشان داده که زیر بار حرف فدراسیون نمی‌رود و ممکن است خواسته آنها را وتو کند. به نظر می‌رسد این بار موفقیت تیم المپیک برای کفاشیان از اهمیت بالایی برخوردار است. او در مواجهه با سوالی که کروش حرف‌تان را قبول نمی‌کند، می‌گوید: «مگر ‌کروش می‌تواند قبول نکند.»
صحبت‌های کفاشیان، صحبت‌های محکمی است. او به مدیران و کادر فنی تیم المپیک قول داده تا آزمون و جهانبخش در نوروز 94 در اختیار آنها باشند و مقابل نپال، فلسطین، عربستان و افغانستان به میدان بروند. با توجه به اهمیت بازی‌های رسمی مقدماتی المپیک، باید دید آیا کروش زیر بار خواسته کفاشیان می‌رود یا نه؟ به نظر که کفاشیان این بار جدی‌تر از همیشه است.

     
آی اسپورت
2015-02-26 10:46:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر