فهرست
یادداشت: شب ناامیدکننده ژیرو و آرسنال
یادداشت: شب ناامیدکننده ژیرو و آرسنال

یادداشت: شب ناامیدکننده ژیرو و آرسنال

آی اسپورت - الیویه ژیرو در هفته‌های اخیر یکی از مولفه‌های کلیدی احیای آرسنال بوده اما برابر موناکو شخصا یک بازی کابوس‌وار را پشت سر گذاشت. شب ناامیدکننده این مهاجم یکی از دلایلی بود که آرسنال یک-3 در زمین خود به تیم فرانسوی باخت و شانس بقایش در لیگ قهرمانان اروپا به یک نخ بند است.

آرسنال با ضربه جفری کاندوگبیا که پس از تغییر جهت وارد دروازه شد،‌عقب افتاد و اگر ژیرو فرصت‌طلب‌تر بود، نتیجه بسیار بهتری برای میزبان رقم می خورد. اول وقتی شرایط خیلی خوبی داشت توپ را از مقابل دروازه به بیرون زد، بعد نتوانست نزدیک تیر دروازه حریف سانتر الکسیس سانچس را گل کند. خرابکاری او ادامه داشت و ناامیدی در چهره‌اش کاملا بارز بود.

آخرین ناکامی بدترین آنها هم بود. وقتی شوت سانچس را دانیل سوباسیچ دفع کرد جلوی پای ژیرو افتاد و او کار سخت‌تر یعنی گل نکردن توپ را انتخاب کرد. بعد هم سرش را میان دستانش گرفت، شب شب او نبود.

کاسه صبر آرسن ونگر مربی آرسنال لبریز شد و در دقیقه 60 ژیرو جای خودش را به تئو ولکات داد. او در حالی زمین را ترک کرد که شش ضربه به سمت دروازه حریف داشت و هیچ یک به ثمر نرسید.

وقتی شماره او روی تابلوی تعویض به نمایش درآمد هواداران آرسنال خوشحالی خود را نشان دادند و به نوعی نفس راحتی کشیدند. این تعویض به ژیرو ضربه زد اما ونگر کار درستی کرد. اعتماد به نفس او به شدت پایین آمده بود و روی بازی‌اش تاثیر گذاشته بود. وقتی تعویض شد، حتی آسان‌ترین پاس را نمی توانست کنترل کند. متاسفانه ژیرو خود به یک مانع برای آرسنال تبدیل شده بود که باید از او عبور می کرد.

درک اینکه چه اتفاقی برای مهاجمی افتاد که این اواخر فرم بسیار خوبی داشت، سخت است. پیش از این مورد انتقاد قرار گرفته بود که در بازی‌های بزرگ نمی‌تواند کاری بکند اما با گلزنی به لیورپول و هر دو باشگاه‌ منچستری در این فصل به این انتقادات پاسخ داده بود اما بازی چهارشنبه‌شب را باید از دفتر خاطرات ژیرو حذف کرد.

اما او در این قضیه تنها نیست. هر چیزی که می توانست علیه آرسنال باشد، بود. از سوت ابتدای بازی، آرسنال با عذابی که در دیدارهای بزرگ گریبانش را می گیرد، درگیر بود. توضیحش سخت است که چطور آرسنال با وجود رویارویی مکرر با این سناریو هنوز راه حلی برایش پیدا نکرده. دردناک‌ترین قسمت ماجرا به وقتی مربوط می شود که با زدن گل الکس آکسلید چمبرلین به بازی برگشت و حتی همین دیدار امیدوار می شوند و می توانند دوباره گل بخورند! گل سوم موناکو ضربه چکشی به شانس صعود آرسنال بود. آنها تازه راهی برای بازگشت پیدا کرده بودند که با بی‌احتیاطی‌شان، برتری تیم فرانسوی بیشتر شد و این واقعا برایشان زجرآور بود.

برای ژیرو مهم است که زودتر همه چیز را فراموش کند و دوباره اوج بگیرد. مهاجمان با اعتماد به نفس شکوفا می شوند و اگر دوباره بازی نکند وضعش از قبل بدتر هم می شود. او نیاز دارد که در ترکیب باشد و نام خود را در فهرست گلزنان ثبت کند و امیدوار باشد خودباوری‌اش هرچه زودتر برگردد.

آرسنال برای صعود به زدن سه گل در استادیوم لویی دوم نیاز دارد آن هم برابر تیمی که به خاطر دفاع نفوذ‌ناپذیرش شهرت دارد. کار پیش روی آرسنال درست به اندازه ناامیدی حاکم بر ورزشگاه امارات در پایان بازی بزرگ است.


جیمز مک‌نیکلاس


     
آی اسپورت
2015-02-26 13:51:29
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر