فهرست
کی‌روش برونگرا یا ویلموتس درونگرا؟
کی‌روش برونگرا یا ویلموتس درونگرا؟

کی‌روش برونگرا یا ویلموتس درونگرا؟

آی اسپورت - ویلموتس قهر کرده، این خبر اگر چه مهدی تاج آن را انکار می‌کند اما قابل انکار نیست. او حرفه‌ای است و دستمزدش را می‌خواهد مثل کالدرون، مثل استراماچونی و دیگر مربیان که ترک وطن کرده‌اند و مثل هر بازیکن و مربی حرفه ای دیگری در دنیا . با این حال اما قهر چند روزه ویلموتس آن هم قبل از بازی مرگ و زندگی با عراق وسط ناکجاآباد که امیدواریم ختم به خیر شود، ما را به یاد درگیری‌های بسیار زیاد برخی در ایران با کی‌روش انداخت. مربیان و کارشناسانی که به کارلوس کی‌روش حمله می‌کردند آن هم به خاطر آنکه کی‌روش مثلا ساختمان پک را برای تیم ملی ایران می‌خواست. یا به این دلیل که حقوق و دستمزد کادر فنی تیم ملی را درخواست می‌کرد و به قول کفاشیان گاه و بیگاه غرولند می‌کرد چون پولش را نگرفته بود.

کی‌روش وقتی رفت تازه مشخص شد که یک سال از دستمزد خود را نگرفته است اما در همین یک سال هرگز کار تیم ملی ایران زمین نماند و کار به درستی انجام شد. آنقدر درست که هم در جام جهانی و هم در جام ملت‌های آسیا تیم ملی ایران عملکرد خوبی داشت به ویزه در جام جهانی که مراکش، پرتغال و اسپانیا از دست ایران عذاب زیادی کشیدند. شاید اولویت کی‌روش تیم ملی ایران و فوتبال ما و موفقیت خودش بود، شاید اولویت ویلموتس گرفتن دستمزد و سپس کار برای ایران باشد کما اینکه تا همین حالا هم مرخصی‌های زیادی رفته و عملکرد فوق‌العاده‌ای هنوز با او نداشته‌ایم.

هر چند برای قضاوت ویلموتس هنوز خیلی زود است اما رها کردن تیم ملی در آستانه دیدار بسیار مهم با عراق در اردن  و در مرحله انتخاب جام جهانی بسیار قابل بحث است و به نظر می‌رسد ویلموتس نه اهل جار و جنجال و فریاد بلکه اهل عملگرایی از مجاری قانونی است و این با توجه به تحریم‌ها کار تیم ملی ایران و مهدی تاج را بسیار سخت می‌کند. ویلموتس بر خلاف کی‌روش اصلا اهل مسامحه نیست و قهر اخیرش نشان می‌دهد که در سخت‌ترین شرایط و مهم‌ترین وضعیت‌ها هم اگر حقوقش پرداخت نشود قابلیت رها کردن و رفتن از فوتبال ایران را دارد. شاید تفاوت بین کی‌روش و ویلموتس، برون‌گرایی و درون‌گرایی دو مربی باشد. اولی هر چه به ذهنش می‌رسد از دهانش خارج می‌شود اما دومی به جای فریاد زدن عمل می‌کند. به نظر شما کی‌روش پرتغالی بهتر بود یا ویلموتس بلژیکی؟ برون‌گراها بهترند یا درون‌گراها؟

۸ ۵  
آی اسپورت
2019-11-09 20:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
redarmys
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۲۲:۱۱
حامیان حرامیان کی روش دارن ویلموتس رو خراب میکنن چون سفره رنگین کیرتوش قطع شده:)))
#بی_حیاها
۵
یه ایرانی
يكشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، ۰۰:۵۰
اینکه مزد بگیران قلم بدست بعلت بی عرضگی مهدی تاج امروز توانسته اند دوباره از پستوی تاریک بیرون بیایند طبیعی است
اما متاسفانه دنیا همین است ؛ کفتار و شغال نباشد چه کسی باید برای گوشت مردار خیز بردارد ؟؟

نوشته شغال پرتغالی 1 سال حقوق نگرفته بود ؟؟ یاالعجب !!!!!!!!!!!! ایشان فقط دو ماه حقوق طلبکار بود و وقتی قرارداد جدید امضا شد برای 6 ماه ایشان فقط حقوق 3 ماه آخر این قرارداد آخر را نگرفته رفت .
نوشته " ویلموتس " قهر کرده سر بازی مهم ؛ بله دستمزد که نه ؛ همان پیش قراردادش را میخواهد ؛ شرافت داشته باشیدمینویسید که هنوز فدراسیون ایران پول پیش قرارداد را نداده چه برسد به قسط اول قرارداد .

اما محض یادآوری همه حرام لقمه های شغال پرست و کیروشپور ؛ علت نرفتن " علی کریمی " به بازیهای جام ملتهای آسیا در استرالیا چه بود ؟؟؟ او که بعنوان کمک مربی در کنار شغال بود .
جلسه داخل اتوبوس تیم ملی بین شغال پرتغالی و " جواد بدنام " برای چه بود ؟؟؟

چه کسی سر تمرینات آماده سازی تیم ملی قهر کرده بود و از اتاق خودش در هتل خارج نمیشد و پاداش تساوی با نیجریه در جام جهانی را میخواست ؟؟؟
چک پرداختی حسین هدایتی برای تیم ملی برای چه بود ؟؟؟

شغال پرتغالی سرتمرین تیم ملی حاضر نمیشد و تیم باید به استرالیا پرواز میکرد ؛ ایشان پاداش مساوی با نیجریه در جام جهانی را میخواست . علی کریمی به سبب اعتبار ملی بجای فدراسیون بی اعتبار از حسین هدایتی پول پاداش را برای همه بازیکنان گرفت . فدراسیون چک را از علی کریمی گرفت و گفتند خودشان میدانند چطور تقسیم کنند .
" علی کریمی " با دیدن وضعیت کلا خودش را از تیم کنار کشید ؛ در این شرایط جلسه یک ساعته بین شغال پرتغالی دوستانش و " جواد بدنام " در اتوبوس تیم ملی برگزار شد ؛ علت انتخاب اتوبوس هم ترس از لو رفتن و شنود جلسه بود .

حالا حرام لقمه های کیروشپور از تاریکخانه بیرون آمده اند ؛ فقط اشک ریزشان مانده بیاید تا جمع حرامیان تکمیل شود
۷
nima bagheri
يكشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، ۱۷:۱۴
یه ایرانی:
ابله تر از تو و امثال تو ندیدم
یه ذره شرف داشته باشی به زودی به گوه خوردن می افتی به خاطر از دست دادن کی روش بزرگ
۲
یه ایرانی
يكشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، ۲۰:۵۵
جناب nima bagheri

عزیز جان من چیزی که وجود داشت رو نوشتم ؛ اگر کسی میگوید این موضوع حقیقت ندارد بیاید راست ماجرا را تعریف کند . گفتن حقیقت تلخی دارد اما بهتر از هزاران دروغ شیرین است .
متاسفانه هنوز مانده تا بفهمید اون شغال پرتغالی چه شیادی بود ؛ شاید روزی تغییر و تحولاتی صورت گیرد و پرونده این ماجرا هم بیرون بیاید
آنروز در آینه خودتان را نگاه کنید ؛ هر چی هم به من گفتین از حالا من حلال کردم اما با خودتون رو راست باشین در اون روز
۱
عاشق لنگ
يكشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸، ۲۱:۵۸
نیما باقری عزیز این غیر ایرانی بدجوری داره می سوزه
پماد داری بهش بدیم
انقدر دروغ های شاخدار میگه
برای پینوکیو سند بیاری که خود تاج گفت کی روش یک سال پول نگرفته باز.......
نکته جالب اینجاست انگار صبح شب تو کل اردوهای تیم ملی بوده و دلیل رفتن کریمی را هم گفت. خود کریمی چنین ادعایی نکرد خخخخخ
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر