فهرست
یادداشت روز: جاسم کرار و توهمِ زلاتان بودن!
یادداشت روز: جاسم کرار و توهمِ زلاتان بودن!

یادداشت روز: جاسم کرار و توهمِ زلاتان بودن!

آی اسپورت- یک/ رفتارهای خشنِ جاسم کرار در سال های اخیر فوتبال ایران، فاصله زیادی با غیرمنتظره بودن گرفته اند. پس، هیچکس تعجب نمی کند که آقای فوتبالیست، بعد از مواجهه با کارت قرمز فغانی، کنار زمین گرد و خاک کند و هیچکس جا نمی خورد اگر فوتبالیست عراقی، در همه ثانیه های حضور روی آنتن نود حتی از یک کلمه فارسی حرف زدن طفره برود و فارسی سلیس را بگذارد برای لحظه های بعد از اخراج، برای وقتی که کنار زمین، داور فینال جام ملت ها سیبلِ توهین های تماما فارسی او می شود و برنامه های تلویزیونی مجبور می شوند اعتراض های اش را به «بوق» مزین کنند.


دو/ تردیدی وجود ندارد که کرار، یکی از بهترین های استقلال در لیگ چهاردهم بوده است. به نظر می رسد همین نمایش خوب و تاثیر مثبت، توهمِ «زلاتان» بودن را برای او ایجاد کرده است. جاسم، درست مثل ایبرای لیگ فرانسه درون زمین دست به حرکات خشن می زند و بیرونِ آن، طوری از بالا به لیگِ محل فعالیت اش نگاه می کند که انگار برای سال ها در سری آ خوش درخشیده و با پیراهن بارسلونا در ال کلاسیکو گل 3 امتیازی به ثمر رسانده است! حقیقت آن است که برای بازیکن حساس و پرتوقع خط خورده از تیم ملی عراق، هیچ لیگی بهتر از لیگ برتر ایران نیست. او در هیچ کجای کارنامه ورزشی اش به اندازه فوتبال ایران «پول» نگرفته و «ناز» خرج نکرده است.


سه/ در پروسه تزریق توهم به واژه های مصاحبه فوتبالیست عراقی، متهم ردیف اول کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال است. کمیته ای که پیش تر در جریان اعتراض وحشتناک او به داور در لباس تراکتور، برخورد لازم را با این بازیکن عصبانی نکرده بود، بعد از تکرار چند باره این حرکات و رسیدن اش به بازی سایپا، ابتدا محرومیتی دو جلسه ای برای او درنظر گرفت و سپس به شکلی عجیب این حکم قطعی را تعلیق کرد و صدای اعتراض همه باشگاه ها را درآورد و بعد از آن، این محرومیت را به سه جلسه افزایش داد و در نهایت فضایی را به وجود آورد تا این بازیکن به به واسطه این نابه سامانی انضباطی، رل «طلبکار» ماجرا را برای خودش بردارد. در کنار اهالی فدراسیون و تصمیم های عجیب شان، نباید از نقش بخشی از هواداران استقلال در وضعیت این روزهای کرار نیز عبور کرد. آن هایی که همچنان و حتی پس از ردیف شدن مصاحبه های تند او علیه ایران و باشگاه، همچنان دارند از کرار حمایت می کنند و با این توجیه پیش می روند که این بازیکن دوست دارد بازی کند و حق دارد به خاطر محروم شدن ناراحت باشد. این ادعا اما نمی تواند برای بازیکنی که از هر فرصت کوچک برای مرخصی رفتن استفاده می کند و به شکلی تعمدی از دربی محروم می شود تا در جام خلیج فارس بازی کند، پذیرفتنی باشد.

چهار/ مدتی بعد از آن که کارلوس کی روش، محبوبیت و تاییدهای زیادی را به واسطه مخالفت عملی اش با بازیکن سالاری به دست آورد، حالا کرار یک آزمون مهم پیش روی قلعه نویی قرار داده است. امیر در مصاحبه های این روزها و در واکنش ها به صحبت های کرار، نشان داده که قصد باج دادن به این مهره بی نظم و افسارگسیخته را ندارد اما به نظر می رسد کرار دیر یا زود به ایران بازخواهد گشت و آنوقت برخورد سرمربی آبی ها با او می تواند نگاه او به بازیکن سالاری را به نمایش بگذارد. البته که کرار، به لحاظ فنی مهره خوبی است اما بازگشت او به تیم بعد از این مصاحبه ها بدون برخورد جدی، درست یکی از همان هایی اتفاق هایی است که فوتبال ایران را «مسخره» نشان می دهد.

 

محمدحسین عباسی

     
آی اسپورت
2015-02-26 15:17:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر