فهرست
بررسی یک ادعا؛ چرا پرسپولیس جونیور را انتخاب کرد؟
بررسی یک ادعا؛ چرا پرسپولیس جونیور را انتخاب کرد؟

بررسی یک ادعا؛ چرا پرسپولیس جونیور را انتخاب کرد؟

آی اسپورت - پرسپولیس مدت‌هاست، نیاز به یک مهاجم گلزن در کنار علیپور دارد و این فصل برای حل این مشکل با جونیور قرارداد بست. بازیکنی که نتوانسته توقعات را برآورده کند. جونیور تا اینجای فصل گل نزده، موقعیت‌های خوبی از دست داده و گاهی حتی در کنترل ساده توپ هم ضعیف عمل می‌کند. تا حدی که در بازی این هفته با پیکان، کالدرون بین دو نیمه او را تعویض کرد.

کالدرون که بخاطر انتخاب او تحت فشار قرار دارد، در جواب دلیل خرید چنین مهاجمی، رسما نارضایتی‌اش را از عملکرد او نشان داد اما توجیه عجیبی آورد. او گفت با 550 هزار دلار، نمی‌شد مهاجمی بهتر از جونیور جذب کرد. ادعایی که با بررسی قرارداد مهاجمان خارجی لیگ برتر، کمی عجیب به نظر می‌رسد.

کی‌روش استنلی، آقای گل فصل پیش لیگ برتر و یکی از گرانقیمت‌ترین مهاجمان فوتبال ایران، قراردادی دو ساله به ارزش 860 هزار یورو بسته است. یعنی او میانگین سالی 430 هزار یورو معادل 480 هزار دلار دستمزد می‌گیرد. مبلغ اولیه درخواستی خود کی‌روش هم بر اساس شایعاتی که تابستان در رسانه‌ها منتشر شد، 600 هزار دلار بود. منشا به عنوان یکی از مدعیان آقای گلی لیگ در پیکان، با پرسپولیس قراردادی 350 هزار دلاری بست و حتی تیام که از بهترین لیگ‌های اروپا به ایران آمده بود، قراردادی 600 هزار دلاری با استقلال داشت که آن را زیر پا گذاشت و از ایران رفت. لوسیانو پریرا، دیگر آقای گل فصل گذشته لیگ هم از فولاد، کمتر از جونیور دستمزد می‌گیرد.

با این شرایط، و البته اسامی که با همین رقم در تابستان به پرسپولیس نزدیک شده بودند و بعضی از آن‌ها سابقه آقای گلی در لیگ دیگر کشورها را داشتند، توجیه کالدرون برای عملکرد جونیور از نمایش او هم عجیب‌تر است. بازیکنی که ضعیف‌ترین رزومه را بین همه گزینه‌های پرسپولیس داشت اما جلوتر از همه آن‌ها، پای میز قرارداد با سرخپوشان نشست.

۵    
آی اسپورت
2019-10-22 21:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر